Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 éves kisgyerek mellett...

2-3 éves kisgyerek mellett hogy van időd sminkelni reggelente?

Figyelt kérdés
2022. máj. 13. 18:06
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
91%

31-, kérdező, megértem, hogy aktívabb gyerek mellett nem tudod elképzelni, hogy hogyan lehet ezt kivitelezni. De az én lányom egy igazi matrica, a fiam volt nyugodtabb típus. És következetesen igyekszem betartatni, ha azt mondom nekik, hogy 5 perc. Vagy akár azt, hogy ha ezzel végzek, olvasok egy mesét. És általában kompromisszumot tudok kötni. Most múlt januárban 2 éves. Hónapok óta érti, tudja, hogy az 5 perc, várj, míg berakom a mosogatógépet, ilyesmi, akkor azt kivárja. Sőt szoktunk olyant alkalmazni, amikor beallítom a telefonon az ébresztőt és azt mondom nekik, hogy ha szól, akkor rögtön ráérek de addig az a szabály, hogy játszanak. Nekik jó, mert türelmet tanulnak, nekem, mert ráérek megcsinálni ezt és azt is. Nekem nem férne bele fél óra smink, mint írtam, arra igényem sem lenne, és anyukaként amúgy is a szolidaritás vonalán mozgok, bár ugye nem ez a kérdés.


Szóval szerintem két lehetőséged van: 1. Kompromisszum kötésének, ezzel a várakozásnak megtanítása a gyereknek

2. Kevesebb ideig sminkelés, ami egy alap és nem egy látványos sminket eredményez, de van smink- mindenki nyer

3. Nem sminkelsz, csak ha már nagyobb

2022. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
86%
Szia, èn fiam 1,5 èves, örökmozgò, nèha eljátszik magában, nèha nem. Ha sminkelek bevonom, adok neki ezt-azt, amivel elszöszmötöl, a kistükörben elnèzi magát. Volt olyan is, hogy amìg az etetőszèkben reggelizett, akkor kèszültem el, olyankor jòl elvan. Mindenbe bevonom, fogat mosni, fèsülködni is együtt szoktunk. Követ, mint egy nyomkövető általában. Règebben elvolt magában egy òrát is, hát már nem. Szègyen, nem szègyen, nèha mesèt kapcsolok, bár újonnan az sem hatásos, hogy nyugton maradjon, ìgy vagy bevonom vagy adok neki könyvet, amivel elvan egy ideig. Az a korszaka van, hogy mindig azt szeretnè, amit nem szabad pl apa drága billenytűzete, egèrpad, gamer szèkbe belemászik, szòval nehèz, de nem lehetetlen elkèszülni :D Mondjuk nekem kb 15 perc kell csak sminkre, hajra..
2022. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos és segítő válaszokat! :)
2022. máj. 14. 12:15
 44/45 anonim ***** válasza:
69%
5perc egy smink...nehogy már erre ne legyen idő? Mártírkodàs
2022. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
13%

Én a 11 hónaposom mellett is napi 1 órát sminkelek. Addig bent van a járókában. Először hisztéria volt, de nem nagyon érdekelt, ott vagyok mellette, nem hagytam ott. Azóta megszokta és nincs hiszti.

Én vagyok a szülő, tehát neki kell most már alkalmazkodnia hozzám. Nyilván újszülötteknél más ez, de miután már kezd nyílni a tudata, onnantól én vagyok a főnök.


Szóval nyugodtan sminkelj csak! :)

2022. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!