Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Liza név szép szerintetek?

A Liza név szép szerintetek?

Figyelt kérdés
Régóta tetszik ahogy láttam adható is és csak érdeklődésként kérdezem, ez a név mennyire lenne furcsa egyszerű magyar vezetéknévvel? Pl.Bélyeg vagy Sólyom? Kicsit külföldies hangzása van nekem de nagyon tetszik, főleg az, hogy rövid és könnyű kiejteni de mégse túl gyakori mint egy Hanna. És külföldön is persze előnyös lehet. Mi a véleményetek róla?

2022. máj. 14. 01:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
75%

Én Elizabet vagyok, és gyakran becéznek Lizának. GYŰLÖLÖM. Ugyanis gyakori kutyanév, tetszik vagy sem. Sőt, az Elizabettel sem vagyok kibékülve, túl sok becézési formája van, amit használnak is, akármilyen közösségbe kerültem, mindenhol lett egy-egy újabb névalakom. Utálom. Ráadásul még angolszász eredetű is. És sokszor nem is értik elsőre bemutatkozásnál, megjegyezni sem tudják. Akárhány munkahelyem volt, vagy sport, hetek teltek el, mire már a nevemen szólítottak.

Ezért adtunk a gyereknek egyáltalán nem becézhető nevet.


Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy neked és a gyerek apjának kell tetszeni a névnek, senkinek beleszólása nem lehet.

2022. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!