Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Liza név szép szerintetek?

A Liza név szép szerintetek?

Figyelt kérdés
Régóta tetszik ahogy láttam adható is és csak érdeklődésként kérdezem, ez a név mennyire lenne furcsa egyszerű magyar vezetéknévvel? Pl.Bélyeg vagy Sólyom? Kicsit külföldies hangzása van nekem de nagyon tetszik, főleg az, hogy rövid és könnyű kiejteni de mégse túl gyakori mint egy Hanna. És külföldön is persze előnyös lehet. Mi a véleményetek róla?

2022. máj. 14. 01:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, szép név. Egyszerű, kellemes hangzású, aranyos név.
2022. máj. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Szép becéző alak. De hivatalos névként nem adnám. Az a kis újszülött, aki kapja, nem lesz mindig aranyos kisbaba vagy kislány. Lesz egyszer felnőtt nő is, akit hivatalos helyen nem szerencsés becéző néven szólítani. És ott hülyén fog ez hangzani.
2022. máj. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
2.Ez nem becézőalak...a Liza így adható teljes alakos névként, és szerintem inkább ez mint amik tényleg kislánynak való mint dorka borka, panni..na azok igazi kislányos nevek, a Liza szerintem nem az. Felnőttként nem hinném hogy hülyén hangzana, legalább is nekem nem. Legalább is ez egy vélemény ahogy a tied is csak szerintem erre nem mondható hogy becéző alak.
2022. máj. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nem igazán tetszik. Nem csúnya, de nekem nem hangzik kellemesen, nem tudom miért. Eliza például tetszik.
2022. máj. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Kb. mindenki azt hinné, hogy Elizabet, vagy Eliza a keresztneve, és néznének, hogy miért a becéző alakot mondva mutatkozik be.
2022. máj. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Jajj ahol az Anni, Panni, Panka, Dorka, stb adható és relatíve sűrűn is adott utónév, 20 év múlva senki nem fogja azt hinni a Lizára hogy véletlenül az Elizabet helyett mondta.

Ha tetszik, add nyugodtan, ezerszer inkább mint mégegy Hanna vagy Léna.

Meg ha belegondolsz 40 év múlva egy dr. Sólyom Liza, elmegy, nem gáz szerintem. Én adnám a helyedben, ha ez tetszik.

2022. máj. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Szép név.. egy kutyusnak.
2022. máj. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%
#2 nek annyiban igaza van hogy a Liza névről egy gyerek jut eszébe az em ernek.Van egy ismerősöm,az meg úgy hívja a gyerekét ,hogy Lizi,Lizike.Hát ennél idétlenebb név kevés van!
2022. máj. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Számomra nem szép
2022. máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Derjaderja ***** válasza:
81%
Én valamiért nem szeretem, de amúgy teljesen oké, ma már önállósodott név, a mai generációk össze sem fogják kapcsolni az Elizabet névvel, sőt már az én fülemben se szokatlan.
2022. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!