Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nem a...

Van itt olyan, aki nem a kedvenc nevét adta a gyerekének?

Figyelt kérdés

Egész életemben volt egy kedvenc nevem, de a párom leszavazta, mert neki nem tetszik.

Csalódott, és kicsit szomorú vagyok emiatt. Van olyan név, ami mindkettőnknek tetszik, de fáj, hogy az abszolút kedvenc nevemet el kell engedni.

Volt még valaki így?


2022. máj. 15. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A férjemet általános iskolában gyakran piszkálta, bántotta egy fiú, akinek az a neve, ami nekem egy abszolút kedvenc fiúnevem volt mindig is. A férjemre való tekintettel nem ez lett a fiunk neve. A férjem választott egy nevet, ami nekem nem annyira tetszett, de aztán megbarátkoztam vele, és most már imádom, hogy ez a fiunk neve. Az a bizonyos név még mindig tetszik, de ha lesz még fiunk, neki sem az lesz a neve. Ha lányunk születik, neki viszont az én kedvenc lánynevemet fogjuk adni, ami egyébként tetszik a férjemnek is.
2022. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Én. Abban a formában nem lehetett adni, ahogyan tetszik, az eredeti meg nem jó, úgyhogy így jártam.

Mondjuk a páromnak egyébként sem tetszett, plussz senki nem hitte volna el, hogy nem szerb a gyerek a neve hallatán...

2022. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lánynevem volt olyan amiről már 18 évesen fel akartam venni, aztán persze nem vettem, viszont mondtam ha lányom lesz azt adom.Lányom lett, viszont a családnévvel olyan eszméletlen randán hangzana, hogy nem adtuk neki.
2022. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is volt több kedvenc, vezetéknevemmel kompatibilisek lettek volna, de vagy nem lehetett becézni vagy túl retró név volt már.
2022. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem volt régóta kedvenc nevem. Kózösen találtunk egy mindkettőnknek tetszőt.
2022. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem egészen a kérdésre a válasz. Nekem a Boglárka volt a kedvenc nevem, kb mióta eszemet tudom (a játék babámat is így neveztem el 4 évesen). Felnőtt koromban is tetszett végig, úgy voltam vele, ha lányom lesz, majd tuti így hívják. Amikor várandós lettem, és kiderül, hogy kislány, valahogy egyáltalán nem tetszett ez a név. Nem illett a lányomhoz, vagy nem is tudom. Olyan idegen lett egyből. 3 lányom van, egyiknek sem lett ez a neve.
2022. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nagyon hasonló lett, egy betű eltérés van aközött ami az én kedvencem és amit adtunk végül.
2022. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a lánynév volt az, ami nekem álom név volt. Ha lány lett volna, akkor azt is adtuk volna, mert a férjemnek is tetszett.

Neki fiú névből volt elképzelése. Nekem első sorban más név tetszett, de tudom, mennyire szerette volna, ha az ő nevét választjuk, így az is lesz. Félreértés ne essék, nekem is nagyon tetszik, csak nekem volt más favorit.

2022. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is lemondtam a kedvenc nevemről a férjem kedvéért. De jobban gondolva nem lehet tökéletes az a név, ami az apának nem tetszik, így el tudtam engedni a dolgot.
2022. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Egyébként a Simon név a kedvenc az én esetemben, de Dániel lesz a kisfiunk.

Szabad tudni, hogy nektek mi volt a kedvenc nevetek, és mit kapott helyette a babátok?

2022. máj. 15. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!