Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fejlesszem a babám, hogy...

Hogy fejlesszem a babám, hogy elkezdjen beszélni?

Figyelt kérdés
14 hónapos, még nem mondta ki az első szavát és hajlandóságot sem látok rá. Nagyon el van késve?
2022. máj. 18. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nincs elkésve. Énekelj neki, verseket mondj neki, az a legjobb.
2022. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Időben van még. Beszélj hozzá sokat, sok mondókát. És rövid szavakat, egyszótagosakat, azokat fogja leghamarabb kimondani.
2022. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ráér még. 2 éves korig ha semmi nincs akkor van megkésve
2022. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

mondókák ( a kicsi szereti, ha sokszor mondod ugyanazt, mert örül, hogy "ismeri":)

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=vhllmX1CwPQ

[link]

2022. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 khniki ***** válasza:
0%
Nem elég, ha beszélsz hozzá. Sokat kérdezz tőle vagy időnként csinálj úgy, mintha nem értenéd, mit szeretne. Őt kell beszéltetni minél többet.
2022. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Rengeteget énekeltem nekik.☺️ Meséket olvastam, mondókáztam. Kb egész nap be nem állt a szám...


Nagyon hamar,és gyönyörűen elkezdtek beszélni. Mind a ketten 1 éves koruk előtt.☺️

2022. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
6os vagyok. Nem. Nincs elkèsve.
2022. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm logopédus, tőle tudom, hogy először állathangokkal kezdik nem beszélő gyerekeknél.


Képes könyvvel,

Mit mond a boci? Múú

Mit mond a bárány? Beee

Mit mond a a kis csibe? Csip-csip

Mit mond a szamár? Iá-Iá

2022. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteget énekeltem nekik.☺️ Meséket olvastam, mondókáztam. Kb egész nap be nem állt a szám...



Nagyon hamar,és gyönyörűen elkezdtek beszélni. Mind a ketten 1 éves koruk előtt.☺️"


Én is, viszont az enyém 22 hónaposan kezdett beszélni. Néhány szó már előbb is volt, de minimális. Most 26 hónapos és folyamatosan beszél, már összetett mondatokat is használ. Minden mondókát tud, amit legalább kétszer hallott.

A beszéd, a mozgásfejlődés, az idegrendszeri érés párhuzamosan fut és nem minden gyereknél ugyanakkor kapcsol be. Amit írtál, azt sugalltad, hogy ezt kell tenni és lám 1 éves kora előtt már beszélt is. Igen, a tiéd, de van olyan aki ugyanilyen feltételek mellett nem. Viszont a kérdező gyereke egyáltalán nincs lemaradva, elkésve. Ha egy év múlva kezd beszélni még az is oké.

Egyébként a rengeteg mese, mondóka ami segít, hogy amikor beindul a beszéde, könnyen ki tudja fejezni magát. Illetve az, hogy mindig megfogalmazza az ember, hogy mi történik. Én mindig elmesélem neki lefekvésnél, hogy mi történt vele aznap. Ezt nagyon szereti. Valamint amikor már elkezd beszélni, sokszor vissza lehet neki mondani, amit mond. Pl. Rita leül a szék - mondja ő E/3-ben. Én: Rita leül a székre? - Igen - Te leülsz a székre, nagyon jó 😊 akkor mindjárt hozom a reggelit.

2022. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Semmi gond nincs ezzel, bőven raer még. Direkt nem nagyon kell fejleszteni, beszélj minél többet hozzá, de ez biztosan megvan. Kis dalok, mondókák is jók, de nem ez befolyásolja hogy mikor kezd beszélni, szerintem ez egyéni dolog.
2022. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!