Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fejlesszem 7 évesemet?...

Hogyan fejlesszem 7 évesemet? Hogy gyorsan vágjon az esze, és ne legyen bátortalan?

Figyelt kérdés
Elsős lányom okos, ügyes, de nagyon bátortalan. Ha valamit tud, akkor sem meri mondani a suliba csak ha 10000%-ig biztos abban, hogy jót mond. És kicsit lassú is, egy-egy dolgon nagyon sokáig képes gondolkodni, bár lehet ez is a bizonytalanságának köszönhető. És vannak dolgok amik logikusan következnek az előző dologból és ő azt nem veszi észre? Vagy azt még nem is kell látnia? Pl matekra gondolok
2014. dec. 21. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A suli az oka, nem te és a lányod. Nem megfelelő a környezet. Én is ilyen kislány voltam és lehetett bármilyen kedves a tanítónő, ha versenyhelyzetbe kerültem (márpedig az állami oktatás közege az), akkor meg sem nyikkantam. Ezért választok alternatív sulit a saját gyerekeimnek, hogy ne kelljen ezen átmenniük. Hogy ne úgy induljon már 7 évesen, hogy érezze, hogy nem elég jó, hogy neki kell változnia, hogy megfeleljen a rendszernek, és hogy az anyja úgy érzi, fejlesztenie kell, nem lehet önmaga, és nem nyílhat meg a saját tempójában.
2014. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szívből ajánlom, hogy olvasd el Vekerdy Tamás: Jól szetetni c. könyvét. Meg fogod találni benne a választ :)
2014. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, h csupán alaposan hajlamos gondolkodni, annak is meg van a maga előnye (és hátránya), mint sok mindennek.


Viszont az se kizárt, h szorong valami miatt.


Leírásod túl kevés infó, h biztosabban lehessen következtetést levonni.


Ha szorongás derülne ki, értelemszerűen azt kell oldani.


Ha meg túl alaposan gondolkodik, akkor nincs ok aggodalomra, legfeljebb kicsit lehet rávezetni arra, h lényegre törőbb lehet. (És lehet az oka ez is, és szorongás is.) Esetleg ha alapból túl alapos és lassú, fejlesztheted 7 évesedet gyorsaságot fejlesztő játékokkal, pl memória kártyák, melyek ezt a részképességet IS fejlesztik (A x B darab kártya lefelé fordítva, minden darabból pontosan kettő példány van, két másodpercre felfordíthat a soron köv. játékos egy kártyát/lapocskát, meg kell jegyeznie, de leveheti, ha már látta a vele azonosat, és megjegyezte előzőleg, h az hol van), és a többi...

2014. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok.

Figyelem zavar is lehet a háttérben. Az pedig szervi okból is, és más ,megelőző pszichés okból (pl kellemetlen esemény miatt szorong) is eredhet.


Szervi oka is lehet, pl laktóz allergia, lisztérzékenység (ha az emésztés nem kielégítő, az figyelem koncentrációs zavart is okozhat).

2014. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igazából egy részről szégyenlős is, nem meri mondani amit gondol, nehogy az rossz legyen(én is ilyen voltam), másik részről igen alapos, de valahogy nem vág az esze. Memória kártyát imádja, ügyesebben játszik vele mint én. Igazából nem tudom én sem mi lehet a gond. Pl ha rajzol itthon és nagyon nehéz dolgot elvonul a szobájába, hogy egy pisszenést se halljon, mert az őt zavarja, órákig képes egy dologra koncentrálni. De ha valami nem megy megprobálja még párszor és ha nem lesz tökéletes feladja. Okos ügyes kislány, jó feje is van, csak nagyon bizonytalan.

2014. dec. 28. 08:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Az asperger szindróma se kizárt. Ami igazából nem betegség, hanem egyfajta másság;

az agy, a többségtől eltérő módon fejlődik - ilyen volt Einstein. Volt olyan intellektuel terület, amiben pocsék volt (azt'szem a memóriája, vagy valami más), és szociálisan, élőszóban, főleg nonverbális kommunikációban se volt annyira rugalmas , se annyira értő, nem volt egy társasági lény, mégis, gondolj bele, mire volt képes az agya... arra, amire a többségnek nem...


Mégis, gyermeked esetén a szorongás, ami esélyes oka. Nevelési Tancsácsadóban játékterápiával kiszűrhető, tudat alatt mitől szorong, bár 7 éves korban már kicsit tudatosabb, mint az ovisok, tehát előfordulhat, h nem mindig spontán úgy játszik, amivel -az ovisokhoz hasonlóan- kijátszaná magából ösztönösen, ami érdekli éppen, meg ami épp nyomasztja;

de többségében még igen. Javaslom a NetTan-t. 8 évesen már kevésbé nyílt pakli a gyermeki játéktevékenység, és ezért nehezebb lesz a későbbiekben kiszűrni az okot, bár jó pénzért még mindig ott a kineziológus mint lehetőség... a NevTan meg ingyen van!

2014. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!