Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ez a név...

Hogy lehet, hogy ez a név engedélyezett?

Figyelt kérdés
Láttam pár kérdést ezzel a névvel kapcsolatban és gondoltam kérdeznék róla egyet s mást. Olvasgattam az MTA által engedélyezett női nevek listát és felcsillant a szemem a Kandidán. Esküszöm ott van, ha nem hiszitek lapozzátok végig. A kandida szó hallatán szerintem nincs olyan aki nem a gombára gondolna elsőnek. Nem találtam a googleon eredetet, mármint, hogy miből indulhatott ki a név így nem tudok elvonatkoztatni a gombáról...ha valami elfogadható eredete lenne talán máshogy tekintenék rá. Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet az eredte? Mert gondolom nyilván nem a betegségről jött az ötlet először, ha igen, nő komment. Mert jelentésével se vagyunk kisegítve: fehér, fénylő, ragyogó...igazán ironikus nekem kicsit.:D Vannak furábbnál fura nevek de nekem ez viszi a pálmát. Szerintetek van valaki adhatta ezt a nevet gyerekének, itt Magyarországon? Idővel hozzá lehet szokni vagy nagyon a gombára asszociál a név? Mi a véleményetek erről a névről illetve te adnád e lányodnak ezt a nevet? Nem akarok leszólni senkit akit véletlenül épp így hívnak és olvassa ezt a kérdést, csak véleményeket szeretnék erről a névről mert nem igazán értem ezt a nevet..

2022. máj. 22. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem hinném, hogy a modern korban bárki is adta volna ezt a nevet.
2022. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan név van, amit már nagyon egyetlen dologhoz kötnek az emberek, ami általában negatív, vagy vicces. Attól még miért kellene levenni a nevet a listáról?

Rengeteg ilyet tudnék mondani, itt a Kandida ugye, akkor az előbb emlegetett Habakuk, ami egy nagyon régi, bibliai név, csak hát a kissé fura hangzása miatt magyarul nyelvterületen sosem terjedt el.

De ennyi erővel ki kéne venni az Adolfot is, mert arról meg mindenkinek Hitler jut az eszébe, vagy az Orbánt, mert arról meg a köpcös. Úgyse túl gyakoriak ezek a nevek, pont a fent említettek miatt, de nem gondolom, hogy ilyen szinten korlátozni kéne a névadás jogát, Magyarországon már amúgy is túlszabályozott az egész.

A névlista kurtításának követelése helyett inkább szóljunk le mások csufolasarol, mert ez sokkal nagyobb probléma, mint egy szokatlan név.

2022. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Én értem hogy más a jelentése és régebb óta van meg, DE ez nagy kicseszés a gyerekkel mert mindenki erre fog asszociálni, felnőttként is akár... ha tudom hogy kettős jelentése van( mindegy melyik volt előbb) akkor nem cseszek ki szánt szándékkal a gyerekkemmel, mondván ettől lesz különlegesebb...
2022. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez az egyik leghihetetlenebb név a listán. Mármint Voltaire Candide nyilván nekem is eszembe jut, meg értem, hogy előbb volt, mint hogy a hüvelygombát így hívták volna. De akkor is, nem hiszem, hogy a mai világban ez egy túl vállalható név. Persze még rengeteg hasonló gáz név van, de nekem is ez az egyik legkiakasztóbb.
2022. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
a Kandida a Kándid női alakjaként indult a nevek között; ha jól tudom.
2022. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És akkor még szó sem esett az Oráliáról vagy Leokádiáról.
2022. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Viszont, mert a listán van mèg nem egyértelmű, hogy választja valaki is…


Ahogy a Leokádiàt sem..


Másrészt egy Hürrem, vagy Dzsamal mennyivel jobb?

2022. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!