Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák, apukák....

Kedves anyukák, apukák. Rábíznátok a gyermeketeket egy fiatalabb lányra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig is szerettem volna kisgyerekekre vigyázni, a jövőmben mindenképpen helye is lesz ennek.

Jelenleg 16 éves, 10-es gimnazista lány vagyok, mivel minden közösségi munkám elvégeztem, emiatt és egy minimális pénzkeresés miatt szeretnék bébiszitterkedni.

Tapasztalatom van gyerekekkel kapcsolatban, sokszor vigyáztam rájuk táborokban, mindig meg volt a közös hang.

Nem tudom, hogy mennyire lenne felesleges egy fecebook csoportban kirakni egy hirdetés, esetleg az iskolák, ovik aulájában szórólapokat kihelyezni ezzel a célommal kapcsolatban.

Egyáltalán van olyan szülő, aki a 4-10 (12 maximum akire kell szerintem vigyázni) éves gyermekét egy 16 éves lányra bízni? Ha igen, milyen feltételekkel?


Köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 22. 15:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem
2022. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy bíznám egy idegen tinédzserre a gyerekem. Még egy idegen anyára sem, nemhogy egy kamaszra.
2022. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Kizárt
2022. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Eleve nem vállalhatsz hivatalosan felelősséget egy gyerekert amíg nem vagy nagykorú.
2022. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Kizárólag barátra, családtagra bíznám akiben megbízom, vagy kvalifikált bébiszitterre. Ne haragudj, de az a kis tapasztalat amid van, édes kevés.
2022. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg akkor még sokan vélekednek így. Ebben az esetben inkább maradok annál, hogy besegítek nyári táborokban, aztán amint lehet elvégzek egy a bébiszitterkedéshez szükséges kurzust
2022. máj. 22. 15:52
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, ha pl rólam lenne szó és eljonnel hozzánk párszor és megismerkednenk, látnám hogy lelkiismeretes vagy és értesz hozzá akkor lehet hogy igen de semmiképp nem egész kicsiket, 7-10 éveseket már simán, de érdemes olyat keresned esetleg ahol pl suliból kell hazavinni valakit, én párszor csináltam, nem túl bonyolult de persze ezt is csak csaladdal való ismerkedés után.
2022. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Mi külföldön élünk, itt teljesen általános, hogy kamaszok bébiszitterkednek. A lányom 14 évesen kezdte, a tanárának a gyerekére vigyázott. Itt szinte minden gyerek dolgozik 14 éves korától, a lányom 15 éves korától egy fagyizóban dolgozik, de éttermekben, boltokban, farmokon is sokan dolgoznak. Mire leérettségiznek, általában van 2-3 munkatapasztalatuk. A lányom most matekot is korrepetál az iskolában nyolcadikasoknak, pedig ő is csak 10.-es.
2022. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

8!


Külföldön élek én is. A 4 éves egyedül biciklizik el az iskolába és vissza, a 2-3 éves szülő nélkül van a játszótéren, a szomszéd 6 éves pedig reggel kimegy játszani, estére haza megy. A múltkor a település másik végén láttam a folyóba dobált kavicsokat egy másik hasonló korúval. Nem, nem idióták q szülők, itt így szokás. De a kérdező nem Magyarországon él és a magyar anyukák egészen biztosan nem fognak gyerekre gyereket bízni.

2022. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ennyi idősen inkább csak ismeretségi körben van rá esélyed. Olyannál, aki ismer, akár azért mert pl. a táboroztattad a gyerekét (és a gyerek is ismer).

Idegenként, hirdetés alapján kb. az lenne a reakció, mint 1-5. válaszolóknál.

2022. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!