Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobban megéri csokkal 3...

Jobban megéri csokkal 3 gyerekkel a nagyobb lakás vagy 2 gyerekkel csok nélkül egy kisebb?

Figyelt kérdés

Pár éven belül lakást szeretnénk venni, ezzel egy időben az is napirenden van, hogy lesz-e harmadik gyerekünk vagy sem. Csak a csok miatt biztos, hogy nem lesz, de azon agyaltunk, hogy lakásvásárlásnál melyikkel lehet jobban járni?

Ha csak 2 gyerek marad, akkor a 10 milliós csok nem téma, viszont egy szobával kisebb lakás is elég. Ha lesz 3. gyerek, akkor képbe jön a csok, viszont annyival nagyobb lakásra is lenne szükség. De vajon melyikhez kell kisebb hitelt felvenni?

Sajnos nálunk nincs örökölt lakás, mindenért magunknak dolgozunk, dolgoztunk meg. Saját lakást fogunk venni hamarosan, de csak hitellel fog menni.


2022. máj. 30. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Azért azt kalkuláljátok be, hogy Csokkal vagy anélkül, de fel kell nevelni, ruházni, iskoláztatni kell a gyerekeket, azontúl, hogy fizetni kell a számlákat, a napi megélhetéshez szükséges dolgokat, a hitelt stb. És ebben a mai világban könnyen egyedülálló szülővé válhat bárki sajnos :(

Legalábbis én így mérlegelnék.

2022. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Ezen felül a munkahelyek sem fixek. 20 évre előre nem tudsz gondolkodni, de még 1re sem. Nekem van saját lakásom de tervezek visszamenni a szülői két generációs házba. Házat külön nem akarok venni, lakást sem már. Itt van a szomszédban a hülyeség, honnan tudod mikor mehetsz katonának, ki fog etetni, mikor lövik a földdel egyenlővé szét a házadat, lakásodat. Így és erre tervezni? Kösz nem.
2022. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk, feltételezve, hogy nem csak a CSOK miatt fogtok vállalni még egy gyereket, azt kellene eldöntenetek, hány gyerekre vágytok...

Nem ez lenne a legfontosabb kérdés, és minden csak utána jön?

2022. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a lakásvásárlást nézed arányaiban ugyanott van. Ha a felnevelést, akkor más a helyzet.
2022. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

Szét fognak szedni ezért a kérdésért, előre sajnállak...

Na de,hogy válaszoljak is azt kell átgondolni, hogy ti szeretnétek e 3 gyereket, vagy 2 gyerekkel is teljesnek érzitek a családot.

Ha szeretnétek a 3. babát is, akkor mindenképp jobban jártok a 10 millió forintos támogatással, mint 2 gyerek után a 2,5 millióval. Az olyan kommentekre meg felesleges hallgatni, hogy mennyibe kerül +1 gyerek felnevelése, mert onnantól kezdve, hogy van 2 gyerek, már csomó mindent nem kell megvenni, öröklődik, főleg kicsi korban. 3 gyerek után meg járnak támogatások is pl ingyenes étkezés az oviba/ suliba. Sokat számít! Nyílván az okostelefont meg kell majd venni mind a 3 gyereknek, illetve etetni kell, a ballagást, kirándulást, osztálypénzt, stb kifizetni, de még akkor sem kerül 1 gyerek felnevelése 10-20 millió forintba, amit itt a nagy okosok írni szoktak.

Szóval én a helyedben bevállalnám a 3. babát és úgy venném fel a CSOK-ot, de csak ha valóban vágytok rá.

2022. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
5-ös, ha csak az alapot számolom is benne van 10-20 millióba, nem tudom hol élsz.....
2022. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Én biztos nem vállalnék be csak a lóvé miatt plusz egy gyereket. Akinek ilyen csak megfordul a fejében annak a legjobb lenne ha egyet sem vállalna.
2022. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%

Soha nem értettem, hogy lehet egy szent családot kézpénz fejében alapítani, bővíteni. Régebben ezt úgy hívták, hogy .rva.


Úgy látszik a fideszben is sok ilyen van, azért terjesztik ezt a káros hitvallást.


PÉNZÉRT gyereket szülni? Normális vagy? Másképp hívva ezért börtönbe zárhatnak.


Hogy ne legyek full offtopic: Költözz külföldre.

2022. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
#5 Tudom kötekedés, de nekem, ha 1.5 évig otthon vagyok gyed-en egy gyerekkel, a csed alatti plusz juttatást is beleszámítva is összejön a 10 millió kiesés, csak a fizumból :/
2022. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem, ha oda juttok, hogy lakást vesztek, akkor gondolkodjatok el inkább rajta, ne most. Nem biztos, hogy lesz akkor még csok. Nem biztos, hogy olyan feltételekkel és olyan ingatlanárak lesznek, mint most.


Amúgy hogyan érted a "megérit". Ma a fejlett országokban egy gyerek anyagilag még nullára sem jön ki. Régen felnőtt és ő támogatott téged, most legfeljebb 70 éves korodban fog támogatni, csak nagyon speciális esetben kapsz tőle annyit vissza, mint amennyit beleraktál.


Ha azt nézed, hogy hogyan örökölnek többet a gyerekek, akkor két felé osztva a kisebb lakást, még mindig jobban járnak.


Ha csak azt nézzük, hogy melyik esetben kell több banki hitelt felvenni, akkor viszont tényleg akkor nézzetek piaci viszonyokat.

2022. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!