Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 25 évesen nem akarok...

Ha 25 évesen nem akarok gyereket, akkor ez így is marad?

Figyelt kérdés
Egyre több fiatal szülőt ismerek személyesen, a felmenőim egy része is már szülővé vált az én koromban, azonban én el sem tudom képzelni ezt a szintű felelősséget. Semmi késztetést nem érzek sem családalapításra sem házasságra. Ez változik a jövőben? Ti hogy voltatok ezzel? Akik most szülők vagytok, hogy vélekedtetek a gyerekvállalás és házasság kérdéséről 25 évesen?

2022. máj. 31. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Igen, változhat. Nem tudhatod mi lesz 10 év múlva, és még akkor is bőven benne leszel a korban.

Lehet, hogy ez most elképzelhetetlen számodra, de könnyen megeshet, hogy találkozol 8 év múlva valakivel, akivel vágysz majd a családalapításra.

Az élet sok, és váratlan fordulatokat tartogat.

2022. máj. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

25 évesen én sem akartam, sőt tavaly ilyenkor sem, 28 évesen.

Aztán a nyáron kattant valami, és most itt vagyok 29 évesen, a betöltött 40. héten és várom, hogy előbújjon a kislányunk.

Bármikor megváltozhatnak a dolgok, sosem tudhatod. 😊

2022. máj. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Ez a "gyerekre kattanás" tényleg létezik és számomra baromi ijesztő dolog, mert nem azt érzem hogy azért akarok gyereket mert tényleg akarok, hanem mert a hormonjaim turbó fokozatra kapcsoltak, és számomra ez baromi nagy kontrollvesztés, hogy fél éve még eszem agában nem volt a gyerekvállalás, aztán egy pár hónapja meg csak ezen kattog az agyam.
2022. máj. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Férfi vagy vagy nő?
2022. máj. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen nem akartam gyereket. 27 évesen házasodtam. És csak 35 éves koromban lettem terhes, mert akkor már úgy gondoltuk kezdek öregedni szülés szempontjából.
2022. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sosem akartam gyereket, meg voltam győződve róla, hogy egyedül fogok megöregedni :D

Aztán találkoztam a -most már- férjemmel és onnan szép lassan észrevettem magamon, hogy közös családon fantáziálok.

Szóval mondjuk 6-7 éve a világból kifutottam volna a gyerek gondolatától, most meg várom az első babánkat.

2022. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6, nagyon igazad van. Sokaknál az mozdítja meg az ösztönt, ha megismer egy olyan férfit. Én nem is magamat láttam először anyának, hanem őt képzeltem el, hogy játszik a gyerekkel. És ebből jött az, hogy milyen szép lenne, ha ennek a gyereknek én lennék az anyukája :)
2022. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!