Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mely neveket utáljátok a...

Mely neveket utáljátok a legjobban?

Figyelt kérdés
Csak érdekel hogy a magyar embereknek mely nevek azok, amik náluk kicsapják a biztosítékot. Sajnos ilyenről hiteles dokumentációkat nem lehet a neten találni, és engem meg nagyon érdekelnének az ilyen statisztikák, ezért kérdezem a Gyakori népét, itt azért vagyunk egy páran.

2022. máj. 31. 06:15
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
86%

Sára, Janka, Gréta, Gerda , Csenge, Kincső, Zselyke . Ezek a nevek egyszerűen nem tetszenek.


A külföldi nevek magyar vezetéknévhez, vagy magyar fonetikával leírva. Ez érvényes férfi/női nevekre is.


A szüleink/ nagyszüleink korából visszamaradt nevek.


A rövid 3-4 betűs nevek. Szintúgy érvényes férfi és nő nevekre.


A túl gyakori nevek. Pl.: Dominik, Levente, Máté. Női neveknél: Léna, Emma kifejezetten tetszenek, adnám is sajátnak, ha nem lennének ennyire gyakoriak, így számomra vesztettek sajnos a szépségükből.


Áron, Zsombor, Balázs, Kristóf, Kornél, Vilmos, Csanád, Csongor. Mint a női neveknél, teljesen normális nevek, de nekem nem tetszenek.

2022. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
97%
Medox, Brendon, Benett, Lelle, Zora, Zara, Nara, Lora, Szofi, Melani
2022. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatokból átvett nevek, legyen az latin-amerikai vagy török, mindegyiktől a hideg kiráz.

Celebek által felkapott erőltetett és az átírt nevek is (pl. Medox, Dzsesszika).


Ezenkívül: Brendon, Kevin, Koppány, Csenge, Zselyke, Sára.

2022. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
94%

Szonszédomban van Zente és Izidor.


Az Izidor nőies nekem. A Zente pedig hihetetlen népszerű lett a beteg kisfiú után.

2022. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
82%
Nikolett, Zsuzsanna, Eszter, Zara, Lara, Adrienn, Marietta, Krisztina, Mia, Maja, Benett, Brájen, Kevin, Brendon, Kira, Orsolya, Zoltán, Lili, Judit, Andrea, Magdolna, Zsófia.
2022. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
91%

Bernadett.

Érzelmi okokból, amúgy valószínűleg nem lenne vele bajom.

40 elmúltam, de életemben annyira gonosz emberrel nem hozott össze a sors, mint az a némber, aki pokollá tette minden ignorálás ellenére évekig az életem.

Ha csak meghallom, kiráz a hideg, pedig ismerek normális, kedves Bettiket.

Mondjuk ő nem Betti, hanem Detty, ipszilonnal(legalábbis ahogy magát hívja), hogy szakadna rá az ég.

Elnézést mindenkitől, ez a válasz eléggé frusztráltra sikeredett, dolgoznom kell még az elengedésen.

2022. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Nara
2022. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
94%
#2 Pap Rita is elég idétlenül hangzik, pedig van ilyen nevű énekesnő...
2022. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván vannak a teljesen lehetetlen nevek, amik valamiért benne vannak az utónévkönyvben, de szerencsére nem ismerek ezekkel embereket, és nem hiszem, hogy kicsit is ép elméjű ember adja őket, pl Monszerát, Montika, Szaraszvati... És az a durva, hogy ezekből mennyi van, az utónévkönyv nagy részét az ilyen elmebeteg nevek teszik ki, amiket még életemben nem hallottam, de tényleg szeretném hinni, hogy ezekkel senki nem szúrna ki a gyerekével.

Ezenkívül a mostani divatneveket nem szeretem. Nem tetszik pl, hogy mostanában minden második kislány valami rövid, jellegtelen nevet kap, Hanna, Emma, Lara, Lana, Lia, Bella, Mia, Mira, Nina, Kira. Unalmas, hogy ennyire hasonló nevekben gondolkodik mindenki.

Nem tetszenek a pár éve felkapott divatnevek, sokat már írtak, pl Zoé, Zselyke, Boróka, Noel, Benett. A Nátánt külön kiemelném, ez valami borzalom. Meg pl a Szófia, pláne Szofinak becézve. Nem már. Egyszerre jut róla eszembe az orális szex meg a pörköltszaft.

A becenevek rendes névnek, pl Panna, Mici, Hédi, Beni.

A már említett magyaros kategóriából is sok nem tetszik, mert rossz hangzásuk van, pl Lehel, Tas, Örs, Mór (ezt kimondom, és depressziós leszek olyan negatív hangzású).

Végül a nagyon külföldis, fonetikusan leírt nevek, Dzsézön, Zsáklin, ilyesmik.

2022. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
81%

Én is ismertem egy köcsög Bernadettet.


Amúgy baromi nehéz kérdés, nekem minden név meg tud tetszeni ha szimpatikus a viselője :)

2022. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!