Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mely neveket utáljátok a...

Mely neveket utáljátok a legjobban?

Figyelt kérdés
Csak érdekel hogy a magyar embereknek mely nevek azok, amik náluk kicsapják a biztosítékot. Sajnos ilyenről hiteles dokumentációkat nem lehet a neten találni, és engem meg nagyon érdekelnének az ilyen statisztikák, ezért kérdezem a Gyakori népét, itt azért vagyunk egy páran.

2022. máj. 31. 06:15
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
83%
A Zsombor szerintem is jó név, csak vmikor tömegesen divat lett:( Még a Petrát és az Adriennt tudom mondani amiket nem tartok szépnek.
2022. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell semmit se megvédeni, ez egyéni ízlés kérdése.
2022. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Egyébként a legtöbb magyar nevünk nem magyar erederű, még az ősmagyarok sem. Mire a magyarok ideértek a Kárpát medencébe az Urálból, már annyi török sőt még iráni népet is összeszedtek, hogy a legtöbb régi neveink török szavakból eredeztethetőek. Csak egy maroknyi név van amire tényleg talán rá lehetne fogni hogy magyar (a beszélőneveinken kívül). A Zsombor is török, bolgár eredetű, a Cserne is a szláv "crna" azaz "fekete" szóból ered. A Bendegúz eredetét már írtam, a Zselyke, eredetileg Zsejke nagy valószínűsséggel sem magyar erederű. A legenda szerint Attila fia, Degintzik felesége volt, akiről elneveztek egy patakot/szigetet, és onnan kapta a "patak" jelentését. Most már egy település épült oda. Na már most erre a feleségre kevesebb bizonyíték van, mint Csaba királyfi tényleges létezésére. Nem mellesleg, a szlávoknak van egy Željka nevük, ami hangalakra majdnem teljesen megegyezik a Zselykével, a jelentése "kívánság". És mivel ez a település eléggé a magyar-szlovák határon van, nagyobb valószinűségnek tartom, hogy az a sziget/patak a Željka névről kapta a nevét, ami köré a helyiek felépítettek egy "magyarosított" legendát.
2022. jún. 1. 16:12
 44/55 anonim ***** válasza:
86%
De azért mégiscsak kevésbé bántja a fület egy "magyaros" keresztnév, mint a Dzsézön meg Robin, Zejnep stb...
2022. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Hugó na igen, meg a Huba. szörnyű
2022. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
Mert kultúra idegenek a számunkra. Meg ezzel a fonetikus írással is elég hülyén néznek ki. De azt hozzá teszem, hogy a most megszokott, hétköznapi neveink régen ugyanúgy kultúra idegennek számítottak az akkori magyaroknak, mint nekünk most pl. egy Zejnep. De nem akarok semmit sem védeni, ezek a nevek nekem sem tetszenek, csak próbálok objektív lenni az ilyen "eredet és jelentés" témákban. Nekem pl. a Réka nem tetszik.
2022. jún. 1. 16:36
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Ma láttam a Facebookon olyat, hogy azt mondtam, nincs tovább:

A városom önkormányzata rakta ki, valamilyen tanulmányi verseny volt a városban, és a nyertes: Kovács Kövecs


Azt hittem, elírás, ezért utána néztem, hogy tényleg van e ilyen név. És van! A Kövecs anyakönyvezhető.

2022. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
94%
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2022. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
95%
Orbán és Viktor
2022. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
86%

Benjámin,Bendegúz,Gedeon,Rikárdó,Kárló,Brendon,Brájen,Benitó,Benett,

Dzsínó,Marcselló,Márió,Renátó,Tádé.

2022. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!