Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó anya? Tippek?

Hogyan legyek jó anya? Tippek?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy kisfiam, és szükségem lenne néhány tanácsra hogy mi által lehetek jó anyuka.... Nem volt jó anyam


Anyám nem nevelt, eldobott magától, példa képem nincsen... Még meg se született a fiam de már érzem hogy mindennel jobban szeretem, mindent meg akarok adni, de félek hogy ezáltal elkényeztetem



2022. jún. 1. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Most majd jönnek a megmondóemberek, hogy legyél következetes, ne engedd képernyőzni, olvass neki esti mesét meg ilyenek, de szerintem nem ezeken múlik. Szeresd, a többi meg majd jön magától. A bőrödből úgysem fogsz tudni kibújni.

Szeretettel elkényeztetni sem fogod tudni. Elkényeztetett az a gyerek lesz, akivel nem foglalkoznak, esetleg nem is szeretik, és ezt próbálják kompenzálni minden sz@rral.

2022. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Csak szimplán alkoss meg egy keretet: mi az, ami szerinted a gyereknevelésbe belefér és mi az ami nem. Viszont az első másfél évben még nem kell nevelni, csak a az igényeit kell kielégítened, szopi-alvás-tisztálkodás-hozzátáplálás, de nyílván ki fog alakulni egy rutin. Nyílván, ha a gyerek valami olyat csinál, amit nem szabad - és azzal a testi épségét is veszélyeztetheti - akkor asszertívabb kommunikációval kell elérni, hogy azt ne tegye. Fontos, hogy olyan játékokat válassz neki, amik fejlesztik őt mentálisan, intellektuálisan vagy fizikailag. Érdemes egy idő után sportra is járatni - szerintem az úszás a legjobb - mivel az is fejleszti a gyerek személyiségét, ahogy az egészséges táplálkozás is. Meg persze nagyon sok szeretet és türelem kell egy gyerekhez, másképp nem lehetsz jó szülő. Elkényesztetett csak akkor lesz a gyerek, ha nem vagy elég következetes, mindent megcsinálsz helyette és minden fölösleges kacatot megveszel neki, amit kiejt a száján...
2022. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

Ne vidd túlzásba hogy mindent megengedsz neki, de ne is legyen minden napos hogy állandóan csak tiltasz és szigorú vagy.


Mutass meg neki sok mindent a világból, vegyél neki könyveket, stb. Hogy rájöjjön, mi az ami érdekli és amivel szívesen foglalkozik. Ez persze eltart 20 éves koráig, de hát ez van :D


A legfontosabb, hogy érezze, hogy vele vagy, foglalkozol vele eleget.

2022. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!