Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a számodra legirritálób...

Melyik a számodra legirritálóbb gyermekvállalásra buzdító szlogen az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 14:50
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
88%

Én senkinek nem reklámoznám, hogy nem akarok gyereket, ha nem kérdezgetnék úton útfélen, hogy mikor lesz már, csak mert évek óta férjnél vagyok.

És, ha válaszolok, hogy nem akarunk, jön valami nagy bölcsesség, hogy majd úgyis meggondolom, mert "azéletértelme", és akkor még utána olvashatom itt a neten is, hogy amúgy senkit nem érdeklek, csak beképzelem, hogy a társadalom csesztet ezzel. Meg jönnek a fitymáló kommentek, hogy "na megint gyerekmentes kérdés". És?? Kit érdekel, nem tetszik, lapozz tovább. Én se írom a napi 120. "vajon terhes vagyok, kommentbe teszem a lepisilt tesztcsíkomat, döntsd el te helyettem" kérdéshez oda, hogy kretén vagy, ha ennyit se tudsz eldönteni. Tovább lapozok és kész.

A "bulikázás" meg egyenesen röhejes, mintha minden gyerekmentes élete ebből állna. Sosem voltam bulizós típus, életemben, ha 3x voltam, sokat is mondok, sőt, az utazós sztereotípiának sem felelek meg, évi 1 nyaralás nekem untig elég. Egyszerűen csak nincs bennem vágy a gyerekre és ennyi.

A gyerekmentesek többsége pusztán arra vágyik, hogy legyenek ezzel a kérdéssel békén hagyva. Én se kérdezek másokat, hogy megbánták-e a gyereket, tőlem se kérdezzék, hogy akarunk-e, meg ne osszanak kéretlen tanácsokat. Bár utóbbi a "haladó szellemem" szerint minden témában elvárható lenne.

2022. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim válasza:
90%
Nem tudok választani, mindegyik :D
2022. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
84%

„Én se írom a napi 120. "vajon terhes vagyok, kommentbe teszem a lepisilt tesztcsíkomat, döntsd el te helyettem" kérdéshez oda, hogy kretén vagy, ha ennyit se tudsz eldönteni.”

Ezek a kérdések kifejezetten intellektuálisnak tűnnek a „hasam formája alapján tippeld meg a gyerek nemét” és a „meglátszik-e majd a gyereken, hogy leforráztam a kezemet terhesen” kérdések mellett.

2022. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként akik itt írogatnak, és nincs és nem is akarnak gyereket, hogy keveredtek ide?


Csak azért kérdezem, mert így teljesen nem releváns a véleményetek 1-1 gyerekkel kapcsolatos kérdésnél, és sajnos az ember nem tudhatja, épp ki oszt neki észt. Szóval ez egy veszélyes dolog.

2022. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként tényleg a kategória neve "Gyerekvállalás, nevelés", de ide jönnek szidni a csokot, babavárót (Üzlet és pénzügyek), a kormányt (Politika), a családokat (Családi kapcsolatok), és így tovább. 😂
2022. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekesektől és gyerektelenektől egyaránt kérdezem: komolyan van olyan szerintetek, aki ezeknek a hülye szlogeneknek a hatására vállal gyereket? Aki akar, az ezek nélkül is akar, aki nem akar annak meg magyarázhatnak naphosszat, úgy se akar. Vagy én gondolom rosszul?
2022. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

#34

Én nem tartozom a "nincs és soha nem is akar" kategóriába (nincs, de szeretnék kb 15 év múlva), de a gyakori kezdőoldala bedobta nekem a kérdést

on: engem a "szülj még egy magyart" irritál a legjobban. Magyarországon magyartöbblet van, meg elöregedő társadalom (mint ahogy Európa nagy részén), viszont akik külföldről idejönnek, pl most az ukrán menekültek, pótolják a magyarokat. Meg egyébként szerintem gyereket azért kell vállalni, mert valahogy kiegészíti az életet és boldogságot okoz, nem politikai okokból vagy a lakhatásod látszólagos könnyítése, esetleg megfelelési kényszer miatt.

2022. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

37 vagyok megint.

Az Európa nagy részént csak az elöregedő társadalomra értem, Német és Franciaországban nincs magyartöbblet szerintem

2022. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
63%

40 éves vagyok, nincs gyerekem. Tőlem a kutya nem szokta kérdezgetni, hogy mikor lesz. Főleg nem tapló módon.

Az sem érdekel, hogy a kormány támogatja a gyerekvállalókat. Teljesen érthető üzlet neki. Lesz több adófizető. Megtérül ez majd. Az, hogy valaki nem akar gyereket, az az ő dolga. Nincsenek negatívan diszkriminálva. Az, hogy más kap támogatást, örüljön neki. Nem kell sajnálni senkitől semmit.

2022. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
32%
Engem az ilyen kérdések irritálnak. 40 vagyok, és nincs gyerekem. (Nagyon remélem, hogy lesz még.) Soha senki nem cseszegetett azzal, hogy miért nincs gyerekem. El nem tudom képzelni, hogy ti milyen környezetben éltek, ha mindenki a ti gyerektelenségetekkel van elfoglalva. Elárulom, senki le se sz.rja. Csak te képzeled magad annyira fontosnak, hogy bárkit is érdekel, szülsz-e. Másik lehetőség, hogy az ellenségeid közül választasz barátokat, hogy legyen mivel mártírkodni. Normális barát ismeri a barátja gyermekvállalási szándékait, így nincs mit kérdezgetni. Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy mész az utcán, és letámad a szembejövő járókelő azzal, hogy szülj,mert a gyerek az élet értelme 😂 Esetleg az lehet, hogy azt csináljátok az életben, mint itt a gyiken, semmi más tématok nincs, csak arról beszéltek, hogy ti aztán NEM, NEM és SOHA nem fogtok szülni. Akkor meg ne csodálkozz, hogy a másik se az űrkutatásról fog beszélni.
2022. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!