Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a számodra legirritálób...

Melyik a számodra legirritálóbb gyermekvállalásra buzdító szlogen az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 14:50
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekeskent mondom, abba kellene hagyni a gyerektelenek nyomasztasat. Elhiszem, h rossz lehet hogy ez folyik mindenhonnan, főleg a kormány médiából meg a plakátokról.

Pedig nem miattuk fogy a magyar.

Én személyzerint egyet se ismerek, olyat viszont igen, aki akart, de nem sikerült.

Azért fogy a magyar, mert a második gyerek nem születik meg sok helyen. Ezt kellene propagálni, de nem üres szavakkal, hanem igazi intézkedésekkel. Bölcsődei helyek, nők részmunkaidejènek támogatása stb. Értelmes ember a plusz milliókra nem fog szülni, mert egy gyerek rohadtul nem annyiba kerül.

2022. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan 41. Amíg egy nőre nézve szegénységi kockázatot jelent a gyerek és kiszolgáltatott helyzetet, mástól való függést, akkor is, ha dolgozott, addig ne várjanak csodát. Az a generáció vagyunk, ahol sok volt a válás és rendszeresen anyukára szakadt minden. Sok here (mert az ilyet férfinek nem nevezném) egyszerűen lelép még ott is, ahol előtte minden jónak látszódott, házasságban is. A magyar törvények meg a heréknek lehetővé teszi, hogy kihúzzák magukat minden felelősség alól, még a minimum családi pótlékot sem hajlandóak kifizetni és az állam képtelen behajtani rajtuk. Az, hogy a nő hogy neveli fel a gyereket meg lef.ssák, jön a nő magának szül, így járt. Pedig nem csak a felelőtlen gyerekvállalók járnak így. Szóval sokszor ezek félelmek miatt már az sem vállal, aki amúgy szeretne. Sokan meg a rossz családi élete miatt sem akar. Amúgy meg a gyermekmentesség/telenségnek is számos oka lehet. Ezért senki sem kevesebb. Én amúgy úgy vagyok vele, hogy inkább bánjam meg azt, hogy nem lett, mint azt, hogy lett.

Mellesleg, már a tény, hogy nő vagy és "szaporodó" korban vagy, munkanélküli kockázatot jelent. Ugyan elméletileg tilos rákérdezni, de burkoltan igyekeznek felmérni gyerekvállalási szándékaidat. Kisgyerekkel meg kb. lehetetlen munkát kapni. Bölcsi és gondozónők alig vannak stb.

2022. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
93%
42 vagyok. Elírtam: nem csp hanem gyerektartás.
2022. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim válasza:
61%
30.Mi ebben provokatív? :D...
2022. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
82%

Jah, meg lássuk be: a kormány családbarát intézkedéseinek a nagy része kölcsön.

Babavaro kölcsön, a csok is nagyrészt kölcsön, a vissza nem térítendő támogatás rész egy vicc.

Új építésűre, 3 gyerek vállalása esetén jár a 10 millió vissza nem térítendő. De egy akkora új építésű, amiben elfér 3 gyerek normálisan, mibe kerül?? Abba a 10 millió csepp a tengerben.

Egyébként meg van a 10 Ft családi adókedvezmény meg a 12 ezer családi pótlék.


A többi intézkedés nem veheti konolyan. Új kocsiba a támogatás. Az is a gazdagoknak van. Ha konolyan gondoltál volna, adnának a használt autóra is.

Negy gyerekes nők örökös SZJA kedvezménye. Nem sajnálom tőlük. 4 gyerek mellett hány nő dolgozik ebben az országban?


Oké, vissza adták a 800 ezret most, de az nem a családokról, hanem a választásokról szólt.

2022. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
92%

45: Adókedvezményt kapnak, egy bruttó 600 000 Ft-os fizetéssel aki 2 gyereket nevel, 45 000 Ft havonta, aki 4 gyermeket nevel egyedül vagy családban, annak nem kell adóznia, ez 600 000 Ft esetén 201 000 Ft-ot jelent havonta és ez még csak az egyik keresőnél.


2021-ben az EGÉSZ SZJA-t visszakapták, van 2,1-10 millió vissza nem térítendő támogatás vásárláshoz és 3 millió vissza nem térítendő támogatás lakásfelújításhoz. Ez sokaknak szúrja a szemét, mert szerintük árfelhajtó hatása van, ami végeredményben a támogatást is elapasztja.

2022. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
95%

Két gyerekre nettó 20.000 Ft vehető igénybe, és csak az egyik szülőnek.


A négy gyerekeseket meg hagyjuk. Hány négy gyerekes szülő dolgozik?

2022. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
90%

47: Én ezt most számoltam ki a Profession-ön:

[link]


"Hány négy gyerekes szülő dolgozik?"

Elég, ha az egyikük dolgozik, már megkapják a kedvezményt.

2022. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
83%

34es, a főoldalon volt a kérdés, nem kifejezetten rákerestünk, hogy na, van-e a gyerekvállalás kategóriában olyan kérdés, hogy melyik gyerekvállalás szlogen idegesít...

Ez ennyire nehéz??? Pfff

2022. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
83%
Egész pontosan a családi kapcsolatok kategóriában volt, mint kb. minden ilyen jellegű kérdés, csak az adminok átteszik ide. Ez van, 0,2 mm-el többet kell görgetnie annak, aki nem bírja látni se.
2022. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!