Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a számodra legirritálób...

Melyik a számodra legirritálóbb gyermekvállalásra buzdító szlogen az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 14:50
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szülőm külföldi, másik kontinensről származik. Már én is itt születtem, és még csak a másik nyelvet sem beszélem, de a neveltetésemmel az értékrendembe, illetve a saját magamról alkotott képbe a másik kultúra is beleivódott, és ezt a leendő gyerekeimnek is szeretném továbbadni. Szóval bár egy külföldinek egyértelműen magyarként definiálnám magam, soha nem éreztem át ezt a "nagyon-magyarságot". Nem érzem azt, hogy én vagyok a nagymagyar, aki valaha hátrafele nyilazott, vérzik a szíve Erdélyért, vagy épp hogy keresztény honfitársa lennék valakinek. Ezek a dolgok számomra inkább a történelmet jelentik, ezt, mint magyarságot nem érzem át. Úgy érzem a jelenlegi narratívában a magyarság definiálva van - mégpedig úgy, amit én nem tudok magaménak érezni. Komplexebb az identitásom ennél és azt szeretném, hogy a leendő gyermekemé is az legyen. Én nem "magyart" szeretnék szülni, mert nem egy országnak szeretnék állampolgárt szülni, egy személyt szeretnék világra hozni, elsősorban saját magának, és azért, hogy ezen a világon élhessen. Magyarként, de nem egy elszigetelt identitásba burkolózva, hanem önmaga által megtöltve ezt a szót. Ha buddhistaként, úgy, hogy soha nem eszik gulyást, és ne adj' isten még csak nem is szokása mindenre panaszkodni, akkor úgy.
2022. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
24%

Majd meggondolod - nem, sohasem fogom.

A gyerek az élet értelme - hát, sajnálom azokat, akiknek nincs más céljuk

2022. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az "Életre szóló kaland". Égnek áll a hajam tőle.
2022. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%

Tyűű



Mind



Valahol az elsővel egyetértek( evolúciós és nem civilizált oldalról!!!! Ezt fontos hangsúlyoznom)



De szörnyűű…


Pedig van gyerekem, több is és lesz is még…szóval egyáltalán nem emiatt.

Nem tudnék választani.

2022. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!