Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben nyilvanul meg az, hogy...

Miben nyilvanul meg az, hogy a lanyok hisztisebbek?

Figyelt kérdés

Sok ismerosomtol hallom hogy a kislanyok tobbet hisztiznek mint a kisfiuk. Az en lanyom meg csak 2 eves de sokszor eszembe jut bizonyos szituaciokban hogy vajon egy fiu is nyafogna ugyanigy ezen a dolgon? Nagyon szeretem a lanyom de picit fiut akartam gyerekvallalas elott pont ezert mert feltem ettol a hiszti dologtol. Neha eszembe jut es pontot szeretnek tenni ennek a vegere magamban. Senkitol nem mertem ezt megkerdezni szemtol szembe mert gondolom azt lenne az elso gondolat hogy en biztos nem szeretem mert lany de ez nem igaz mert imadom, csak ezt a hulye gondolatot vernem ki a fejembol.


Egyebkent ezt a hisztis megjegyzest is mindig kajan vigyorral mondjak es lereagalni sem tudom. Ilyesmire gondolok hogy "na majd megtudod a dackorszakot a lanyoddal huhuu keszulj fel". Na es akkor erre mit mondjak... nem tudom meg de majd kiderul? En biztos soha nem mondanek ilyet senkinek.


2022. jún. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben. Kisgyerekekkel dolgozok, 1-5 éves korosztály, a lányokkal általában könnyebb dolgom van. Nem mindenkire igaz, de jópár év tapasztalatából én ezt szűrtem le.
2022. jún. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a nemekre vonatkozó sablonos hülyeségek mikor fognak végre kikopni az emberek agyából? Emberfüggő, hogy ki mennyire hisztis, semmi köze a nemhez.
2022. jún. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk így van :S példák:

Reggel amikor felkelnek fáznak ált., a fiú bemegy a befűtött fürdőbe hang nélkül, a lány (2,5 évvel idősebb) negyed óráig (min.) visít az ágyban vergődve, hogy hideg van, fázik...

Indulnánk a játszótérre, kirakom a ruhákat, hogy öltözzenek át és mehetünk, a fiú szépen felöltözik, a lány ordít és vergődik, hogy ezt sem veszi fel, azt sem veszi fel... A reggelek 95%-a arról szól, hogy a lány ordít mindenért, a fiú meg 20 perceket elkészülve vár, hogy induljunk már...

A fiú ha álmos lefekszik és alszik, a lány össze-vissza mászkál a házban és visít, hogy ő fáradt, aludni akar... (hát cseszd meg feküdj le és aludj!! 🤬🤬)

Játszani sem nagyon lehet velük közösen, mert a lány mindenen problémázik :S

2022. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Tudod miért nyafognak a lányok? Mert azt hallgatják mindenre, hogy nem szabad, egy lány nem viselkedik így, és közben hallják, hogy a fiúknak azt mondják, hogy ő megteheti, mert ő fiú..


Amúgy mindig van egy problémásabb testvér, és egy nyugisabb testvér. Egyszerűen a gyengébb érzi, hogy ő a gyengébb, próbál kitűnni-féltékenység..


Az én öcsém 100x nehezebb gyerek volt, mint én kislánynak. Kb mint a hármasnál, csak ott én voltam nyugis, a tesóm meg nem.

2022. jún. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

A lányoknak semmit sem szabad, a fiúknak mindent. Ez annyira igaz 4-es. Frusztráló, főleg egy kisgyereknek.

3-asnál pedig szerintem szerencsétlen kislány a kistesó miatt teljesen háttérbe lehet szorítva, túl sok lehet az elvárás, mert ő a nagyobb plusz a szülők sem figyelnek rá és így hívja magára a figyelmet.

2022. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Fú de nagyot koppantál volna, ha fiad születik és esetleg ugyanolyan vagy még hisztisebb, mint most a lányod. Nekem fiam is van és lányom is és a fiam sokkal többet kényeskedik, nyavalyog, hosztizik, mint a lányom.
2022. jún. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kisfiúk ugyanolyan hisztisek, mondom ezt úgy, hogy fiam van. Nincs ilyen, hogy fiú-lány ilyen meg olyan. Gyerekek vannak, a hiszti pedig normális. Szerintem ez is olyan baromság, hogy a nők hormonálisak, ezért nem jó vezetők🤦‍♀️ Már a kislányoknál elkezdődik, hogy ők hisztisebbek, rosszabbak mint a fiúk pedig aztán a fiúk is lenyomják a maguk hisztijét.
2022. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég nagy családunk van, sok babával és kisgyerekkel épp. Sajnos nálunk is megvan a sztereotípia. A baba-kislány hisztis, anyás, nincs olyan alkalom, hogy ne lenne valami kiakadása (imádjuk amúgy :) Az ovis-kislány szintén hisztis, játszmás, képes drámázni direkt, hogy rá figyeljenek. Kivesz egy játékot a dobozból nyugodtan, kijön a szobából elkezd sírni, hogy elvették tőle. :D A fiúk is tudtak hisztizni, de ők másképp. Ők inkább mérgelődnek, csapkodnak, dobálóznak. Nem tudom melyik a jobb...

De ez nálunk van, szóval nem általánosítok. Csak én azt látom, hogy vannak lány jegyek ebben a kérdésben és vannak fiúsok is. Nekem fiaim vannak, az elsővel nehéz volt a 1,5-2 éves kor környéke, a másodikkal csak most jön.. De teljesen máshogy volt a nagynál ez a dacos-hisztis kérdés, mint a családban a lányoknál. Egyik verzió sem jó, de túlélhető. Ovi végére megnyugszanak már azért. Nálunk 4 éves korig volt az "ideg" időszak.

2022. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 babyboom567 ***** válasza:
97%

Semmi különbség nincs,a fiúk is ugyanúgy hisztiznek.

Sőt, nekem a férjem a legnagyobb hisztigép, pedig már felnőtt.

2022. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!