Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha hisztise...

Miért van az, hogy ha hisztisebb a lányom, rögtön azt gondolják az emberek, hogy elrontottam?

Figyelt kérdés

Annyira idegesít.. jön a szöveg, hogy hát igen, első gyerek, biztos sokat dajkáltam, bla bla bla.. De ugyan már!! Olyan mondja ezt, hogy elrontottam, akinek a kisbabája kiskorától hasfájós volt, illetve a frontokat, időjárási tényezőket extra érzékenyen viselte.. persze hogy ölben volt, amikor a görcstől üvöltött szegénykém.. a másik kedvencem, h miért ringatva alszik el, "bezzeg az én gyerekem.. leraktam a kiságyba és már aludt is" bla bla.. ez is ugyanerre vezethető vissza, ha olyan kritizál, akinek hasonló volt az indulás, az előtt megemelem a kalapom, és tényleg fogalmam sincs, hogy csinálta, h nem szokott hozzá a kézben léthez, a kézben elalváshoz stb..

Minta szülők és minta babák szülői hanyagoljanak, ha lehet..

nekem ő így is tökéletes, és jó baba! Nem ismerem a másik végletet, de őszintén szólva nem is érdekel..


2013. jún. 16. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha neked így jó, akkor miért foglalkozol más véleményével. Kit érdekel, hogy más hogy csinálja. Nem az a lényeg, hogy neked és a babádnak jó legyen???
2013. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de az a legfontosabb.. csak idegesít, h engem minősítenek, pedig fogalmuk sincs, hogy miért lett ilyen kis hisztis.. sokszor csak úgy aludt, ha kézben volt, akkor sem sokat és akkor sem mélyen.. nem volt nehéz hozzászoknia a kézben léthez sajnos.. És nem szeretem, h ilyenkor az van, h én rontottam el, mert ő náluk ilyen nem volt.. bla bla bla
2013. jún. 16. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán ne foglalkozz másokkal. Én is ugyanezeket tudnám elmondani a fiamról, olyan volt kicsinek, mint a lányod. Ő kb. 6 hónapig csak sírt, nagyon mást sem csinált. Persze hogy állandóan kézben volt!

Mára csupa mosoly 17 hónapos rosszcsont, de pl. még mindig ölben alszik el, és vannak nagyon nyűgös napjai is. Én egyszerűen nem mondok semmit olyanoknak, akiktől várhatóan a "bezzeg az én gyerekem..." jön majd. Ha az alvást kérdezik, annyit mondj, hogy semmi gond vele. Hiszen nincs is, kialakult, bevált szokásaink vannak. Nem kell részletezni, úgysem érti meg senki, akinek nem ilyen a gyereke. Hagyd őket a f.nébe! :)

2013. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És ha hisztis? Kérdezd meg őket, hogy a felnőtteknek vannak-e néha rossz napjaik? Hát a gyereknek is van! Ennyi.
2013. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te magad nem érzed jól magadat, te magad gondolod, hogy valamit elrontottál. Ha ez nem így lenne, akkor meg sem hallanád észre sem vennéd ezeket a megjegyzéseket.


Nekem állandóan kézben volt föleg a nagyobbik, mindig is amondó voltam, hogy ha sír fel kell venni, föleg az elsö 1 évben fontos ez, de késöbb sem a szeretet megvonás a törödés elhagyása a megfelelö büntetés.

Aztán azért is kézben volt mert én szerettem azt. Nem szokott hozzá, mint egy normál gyerek ahogy egyre jobban a világot akarta látni egyre jobban mászott le a kezemböl. Na ez az a pont ahol ellehet rontani, ha a szülö ekkor nem engedi le.

Amit te tettél nem elrontás, és semmi de semmi féle képpen nem negatív. Ezért tedd helyre magadat és TE gondolkodj másképp, fogadd el, hogy az hogy állandóan kézben volt ez nem elrontás.

2013. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Sztem a nevelést olyan másfél, 2 éves korban lehet igazán elkezdeni, akkor kezdik megérteni a picik a következetességet.

Meg tudom érteni a problémádat, és nem irigyellek. Vannak mintababák, meg problémásabbak is. Ez nem feltétlenül irányadó arra nézve, hogy később milyen gyerek, vagy felnőtt lesz majd belőlük. Szóval az, hogy valakinek milyenek a nevelési módszerei, jók-e vagy rosszak, az majd kiderül, ha felnőtt a gyerek.

2013. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szomorú,de azt kell mondanom,h. a mai társadalomban ez minden napos,hozzá kell szoknod! Bár mit csinálsz,vagy a gyerek bár mit csinál,soha nem lesz jó másoknak! Az emberek jó része alapból tele van előítéletekkel,bármiről is legyen szó! Sokan vannak ilyen fajin felfogással megáldva,h. ha a pici baba hasa fáj,azt is a szülő hibájának tudják be...Ezekkel semmit nem tudsz kezdeni... Én magam nem voltam ilyen helyzetben,a fogak kibújását is csak akkor vettük észre amikor már kint voltak,így elképzelni sem tudom mennyire rossz lehetett sokszor a fékevesztett sírást hallgatni...

Igyekezhetsz elengedni a füled mellett,vagy nem beszélni a témáról azokkal az emberekkel,esetleg szóba sem elegyedni velük,de konkrétan egyik sem segít,mert ha nem Neked mondják,hát más előtt kritizálnak majd...


Minta Anyuka vagy,mert igyekeztél enyhíteni a kicsi szenvedésén!! szereted Őt,ami a legfontosabb!!! ezt tartsd szem előtt,ne mások "okos" mondatait!!

:-)


Jó egészséget!!

2013. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! :) Azt hittem, lesz negatív komment is, de végre pozitívan csalódtam! Köszönöm nektek, hogy nem szóltatok le..

5 hónapos a babám még csak.. úgyhogy a neheze még hátravan, de a nehézségekkel is a legboldogabb anyukának mondhatom magam a világon! Imádom, még akkor is, amikor hisztizik, sír, és nevet :)

2013. jún. 17. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!