Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok lánynak azt a nevet,...

Adnátok lánynak azt a nevet, hogy Gesztenye?

Figyelt kérdés

Egészen megkedveltem és lírai hangzása van.

Vezetéknévhez menne, persze nem lenen belőle alliteráció. MTA szerint adható, mi a véleményetek róla?



2022. jún. 13. 02:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mogyoró, Dió, Gesztenye, Mandula, én az ilyesfajta neveket nem adnám.
2022. jún. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem szeretem az ilyen általános szavakból lett neveket. Túl sok lehetőséget adnak a gúnyolódásra még akkor is, ha amúgy hangzásra szépek.


Például egyik ismerősöm Bodza, nekem kifejezetten tetszik ez a szó, de szegényt szétszekálják.

2022. jún. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. jún. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Lány kutyának igen. Lány embergyereknek... nem. Nekem is tetszik a név, de esetleg egy regény karakterében jó, a saját gyerekem nem szivatnám vele.


Nekem szerelemnév a Gyömbér, de ugyanezen okok miatt le kellett mondanom róla, hiába :D

2022. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nevek, amik nekem is tetszenek hangzásra és/vagy jelentésre, hangulatra, de nem adnám, mert én sem szeretném, ha így hívnának és mondjuk ezen akadna meg valaki egy névsorban, mert nem szeretek feltűnő lenni se meg magyarázkodni se. Szóval mint írták, regényhősnek, háziállatnak részemről oké, de a gyerekemnél nem bíznék abban, hogy jól jár egy bármiért szokatlan névvel. Gesztenye meg becézve vagy Geszti lesz és mindenki Esztinek érti vagy nem is tudom... :)
2022. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szeretem az egyértelmű jelentéssel bíró / növényneveket.
2022. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A jatszon is van mar tobb Málna. Hat totyogonak aranyos,de ha felno,mindenhol korberohogik majd.
2022. jún. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Gesztenye nem, de Mogyoró igen. Mindkettőnél irodalmi kapcsolata miatt assziciálok, nekem Gesztenye mindörökké egy nyúl marad, Mogyoró viszont kislány volt, és a hangzása is kellemes.
2022. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Se lánynak, se fiúnak.
2022. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!