Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok lánynak azt a nevet,...

Adnátok lánynak azt a nevet, hogy Gesztenye?

Figyelt kérdés

Egészen megkedveltem és lírai hangzása van.

Vezetéknévhez menne, persze nem lenen belőle alliteráció. MTA szerint adható, mi a véleményetek róla?



2022. jún. 13. 02:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem, elég béna
2022. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Off: 9# Azt tudod, hogy az eredeti műben (angolul) Gesztenye neve Hazel, ami Mogyorót jelent? A mai napig nem értem és nem tudtam kideríteni sem, hogy milyen apropóból lett a magyar változatban átkeresztelve Gesztenyére.


On: Egyébként nem adnám egyiket sem gyereknek.

2022. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, de vannak ennél csúnyább nevek, pl; Kökény (lánynak).
2022. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
12-es, tudom, hogy eredetileg Hazel, de ettől nem tudok máshogy gondolni a Gesztenyére. Így nagy betűkkel, nekem az az első, ami eszembe jut.
2022. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira adnám, de ha annyira tetszene, akkor második keresztnévnek még jó lehet. Annak teljesen jó.
2022. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Az egyik ismerősömet Mandulának hívják. Eleinte az osztálytársai elég sokszor piszkálták emiatt, de mostmár fel se tűnik nekik, hogy ez nem egy hétköznapi név.


A Gesztenye is ilyen, de nekem az alapból se tetszik.

2022. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=eQh1TX_zOmw&ab_channel=Z.Edi..


Nekem egyből ez a szám jutna az eszembe. Nem adnám.

2022. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik a Gesztenye, mint név.

A G betűig sose jutottunk el, mikor a kislányunknak nevet keresgéltünk. Tuti felkerült volna a listára.

Különleges, mégsem csúnya. Szóval simán adnám.

2022. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet gáz, de nekem tök tetszik egy csomó növénynév (mondjuk én is egy virágról vagyok elnevezve, lehet azért), pl az Alma, Gesztenye, Mandula, Áfonya, Málna, Kökény. Én szeretem ezeket a növényeket, szépek, finomak, illatosak, jó asszociációim vannak velük.

Persze megértem, hogy másnak nem tetszenek, a saját gyerekmnek valószínű átlagosabb neve lesz, pl Orsolya vagy Brigitta, de addig még sok víz lefolyik a Dunán, lehet annyira sok növénynév lesz adva, hogy ezek is olyan megszokottak lesznek, mint a Kamilla vagy a Boglárka.

2022. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem egyszer lányaim lesznek, virágneveket kapnak. Bár azokból is csak a normálisabbakat.
2022. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!