Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit mondókáztok, énekeltek...

Mennyit mondókáztok, énekeltek az 1-2 éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Minden nap?
2022. jún. 13. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Sokat. Minden nap foglalkozok vele. Ének,mondóka,zenehallgatás.
2022. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

minden nap. Van h többet van h kevesebbet.

Többnyire nem direktben (nem ülök előtte és kántálok) hanem mosogatás, pakolás, főzés közben. Ott vannak velem "segédkeznek" közben énekelek, mondókázok.

Na meg fürdésnél, fésülködés es öltözés alatt

2022. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én egyáltalán nem mondókáztam a gyerekemmel, mert nekem nem jött be. Énekelni is csak altatáskor. Nem vagyok muzikális. Neki viszont abszolút hallása van, több hangszeren játszik, kotta nélkül is eljátszik dalokat. Én inkább a beszélgetős, meseolvasós típus vagyok.
2022. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából azért kérdeztem, mert kíváncsi vagyok vajon mennyire befolyásolja a beszédkézségét, fejlődését. 15 hónapos múlott a fiam, lassan 16 és nincs meg egy rendes szava sem, babanyelven sem. Maximum a kutyánknak szól, hogy Meee(Mex), meg néha annyi hogy giii. Én így is és úgy is próbálok vele foglalkozni, van hogy leülök vele, de van hogy úgy mint te utolsó. Viszont mindent megért, mutogat, mindent megcsinál ha kérem, szóval tudja mi micsoda. Viszont 11 hósan már egyedül járt..
2022. jún. 13. 17:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, aki nem mondókázott. Viszont az én lányom korán beszélt, annak ellenére, hogy kétnyelvű volt, most meg már 3 nyelvű, de ez persze az élethelyzetünk miatt van így, nem az ő "érdeme". Egy gyerekem van, úgyhogy sok időm volt rá, mi inkább sokat voltunk természeteben és társaságban egész kicsi korától fogva, szinte minden nap mentünk szüleimhez, nagypapámhoz, nagynénémhez, tesómékhoz, barátokhoz, ahol sokféle ember beszélt hozzá, vele, illetve sokat utaztunk is. Ő viszont még 4-5 évesen is képes volt a saját lábában álló helyzetben elesni, néha több időt töltött a földön, mint talpon, bár a mozgás később rende jött.
2022. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok egy nagy mondokazos, éneklős. Ritkán szoktam. Könyvet sokat olvasunk, nezegetunk minden nap,és mindig mindent kommentálok,elmagyarazok neki. 2,5 éves a kisfiam, 2 éves kora óta mondatokban beszél szóval jó a beszédfejlodese,és választékos a szókincse. Jók a mondókák,de szerintem elsősorban egyéni készség, hogy mikor beszél valaki,illetve számít hogy sokat beszéljenek hozzá,de hogy meséket vagy énekeket az szerintem mindegy.
2022. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#2 vok.

Kb semennyire.

Nyilván nem árt, de 2 évesek az ikreim, és egy pár szó/hangutánzót mondanak.

Mindent értenek is, de nem beszélnek.

A lányommal szintén mondókáztam. 2, 5 évesen kezdett beszélni, de mondatokban.

4 hónap bölcsi után.

2022. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez tényleg így is lehet utolsó? Sokat olvastam, hogy volt akinek sokáig semmit nem mondott, de amikor elkezdett akkor egyből mondatokban. Igen szeretek neki meséket is olvasni amúgy, az már más kérdés mennyire köti valamikor le, viszont szereti nézegetni ezeket a tipikus fejlesztős képes könyveket. Csak nagyon sokszor inkább csak hümmög. Kíváncsi leszek mikor fogja elhagyni egy igazi értelmes szó a száját. Persze nincs elvárásom felé, mert érthető, hogy talán ezt a legnehezebb is elsajátítaniuk, ő pedig még teljesen időben van, de jó olvasni saját tapasztalaton alapuló dolgokat.
2022. jún. 13. 20:45
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát én is alig hittem el mikor karácsonykor után beközölte az asztalnál félretolva a tányírt h"nem azt, kalács kéjsz"

és mutatott a mézeskalácsra.


Majdnem eldobtam a poharat ami a kezemben volt 😅

És utána megállás nélkül, tőmondatokban beszélszt.

2 hónap múlva megnem mondta senki róla h egy fél éve csak gögyögött.

A bölcsiben a gondozók is meglepődtek h szünet után visszament egy "helyesen" beszélő gyerek. Oviban se kellett logopédushoz járnia.

Szeptemberben lesz elsős, most azon aggódom h nem fogja befogni órán se mert locsi fecsi 😅

2022. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rengeteget, mert igényli, ő mondja, sokszor magától is. Meg vannak mondókás könyveink, azokat is sokszor előveszi. Egyébként meg bölcsis, ott is rengeteget mondókáznak. 2 éves múlt 3 hónapja. Összetett mondatokban beszél kb 2-3 hónapja.
2022. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!