Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hónapos baba mozgás fejlődés...

9 hónapos baba mozgás fejlődés. Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam. Kúszik hátra felé egyenlőre illetve felül magától és forog. Védőnő mondta hogy probaljam "masztatni" mivel ő még a lábát nem próbálja maga alá huzogatni "kutyazni" de egyszerűen nem megy. Meg fogom a csipojet kicsit hátrább tolom hogy ez által a lába maga alatt legyen de nem sikerül. Úgy áll a lába mint a béka🐸 és nem mozdul semerre. ( nem hajlítás be vagy hogy mondjam) ez baj? Vagy normális?
2022. jún. 14. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudok segíteni de követem. Mikor kezdett kuszni? Nálunk is érdekes a mozgása. Igaz csak fél éves múlt 2 hete.
2022. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Előre nem kúszik csak hátrafelé?

Ez esetben vinném dévénytornára.

2022. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
7 hosan kezdett hátra felé kuszni úgy hogy ki nyomja magát a kezével és loki hátra felé magát. Voltunk neurológian és gyógytorna is de más miatt ( nem forgott időben) ott nem mondtak semmit nagyon csak annyit hogy semmi baj vele lusta és nagy baba adjunk neki időt. 9700g és 80cm. forogni most kezdett 2 hete még. Lehet hogy az én fiam tényleg ilyen kis rá érős? És később fog mindent csinálni? Csak ez a csípő /láb merevség illesztett meg
2022. jún. 14. 11:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Ijesztett*
2022. jún. 14. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Megijedni semmiképp nem kell, de vidd el őt bizony valamerre, mert ez már nem a lustaság, lehet csak egy kis segítség kell neki.

Dévény torna remek, esetleg úszás is szóba kerülhet. Nem tudom korai fejlesztő központok foglalkoznak e ilyen korú gyerekkel, nézz szét mindenképp.


Étkezése hogy alakul? Kommunikációja?

2022. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 9 hónaposan kezdett el mászni. Ez még belefért a normál mozgasfejlodesbe.
2022. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Én egyáltalán nem kusztam, egy az egyben kihagytam🤗 kutya bajom🤗
2022. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ül fel ha nem tud négykézláb lenni?
2022. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Étkezést próbálok kiváltani nála de nem nagyon sikerül mert pl meg eszik egy üveg bébi ételt(vagy bármit) utána 1 óra múlva sir a tapszerért és még még iszik 120mlt. De amúgy nagyon jó evő mindent meg eszik jó az étvágya. 😌 beszéde mondd szavakat, mikor eszik mondja, hogy nyamnyam, hamm. És még azt is mondja, hogy nem-nem. Sokat sikit, morog.
2022. jún. 14. 13:08
 10/14 A kérdező kommentje:
Ügy ül fel, hogy fekvő helyzetben felhúzza magát kezével segít magának . Tudom ez nem jó vissza is fektetem de ugyan úgy csinálja
2022. jún. 14. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!