Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek IUGR babája lett,...

Akinek IUGR babája lett, később hogyan alakult a gyerkőc fejlődése? Kellett hordani valamilyen fejlesztésre?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én lányom 37.heten született 2400g-al

32.hettol nem nőtt minimálisan a súlya.


Mivel természetes úton, 9/10 apgarral született, alapból a normál csecsemős osztályra kerültünk.


6 hósan 6500g

1 évesen 8100g

1,5 évesen 10 kg volt a súlya.


Mozgása minimálisan maradt el, Dévényesnél voltunk 3x állapot felmérésen, de semmi nem volt.

16,5 hósan indult el, de akkor 1 nap után rögtön stabilan járt folyamatosan, elesés nélkül.


Egyéb vizsgálatra nekünk nem kellett menni, de igazából sem a doki, sem a védőnő nem foglalkozott velünk, mert minden statuszon megfelelő volt a fejlődése, így devenyeshez is pl én önszorgalomból és a magam megnyugtatasara vittem...


Most mekkora a babád? Megszületett már? Vagy még most indítanak?🙂

2021. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem két hónapos a babám, 2400-al született, 9/9 apgar, 38.hetet épp betoltotte. velünk se foglalkoztak különösebben. Én eddig úgy látom kicsit lassabban fejlődik mint a nagyobb gyerekem. De nem javasoltak semmi korai fejlesztést. Én azért még kicsit félek hogy később látszik e majd valami. Ha van kedved írj privit.
2021. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
1-es hány centivel született a babad?
2021. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. 😊


Elvileg holnap császároznak ha továbbra sem nőtt megfelelően a kislányom. 36 hetes vagyok, múlt héten volt 2600 gramm. Egész terhesség alatt kicsi volt de nála a többi érték elég aggasztó (BPD, HC, AC, FL).. Konkrétan az FL 5 héttel kisebb.. 😩

2021. jún. 1. 14:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

De arányosan kisebb minden? Aggodsz konkrétan valami rendellenesség miatt? Mondtak valami gyanút? Csináltál valami genetikai vizsgálatot a terhesség alatt? Neked van valami egészségügyi problémád?

Nagyon egyutterzek veled és szurkolok, gondolom hogy nagyon aggodsz.

2-es.

2021. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Van amelyik érték csak 1 héttel kisebb, de pl. az FL egész terhesség alatt 3-4 héttel le volt maradva. Az oka szinte egyértelműen az én Leiden - mutációm, nem gondoltam volna hogy ekkora problémát tud okozni. 😩 Pedig évek óta rendesen van kezelve.

Genetikai tesztet csináltam, viszont "csak" az alap dolgokat. Down: 1:28.685 Edwards: 1:193.799 Patau: 1:995.526 Tarkóredő 2,7 mm, doki szerint éppen a határon volt, de mivel a genetikai eredmények jók, nem küldött tovább.

A súlyát a kislányom a 30.hétre hozta be, innentől mondja a doki hogy elégedett a súlyával.

Nekem több alapbetegségem is van. Pl. 1-es típusú cukorbetegség. 😩

2021. jún. 1. 15:49
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok az én kislányom 49 cm volt


Amikor megszületett látszott, hogy nagyon vékony volt a koldokzsinor

2021. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de ezek alapján szerintem jó eséllyel egészséges a bebid, és csak a betegsegeid/állapotod miatt nem megfelelőek neki a méhen belüli feltételek. A súlya is 2500 g felett van, ami nagyon jó! Behozza majd a születése után.

Ha te magad sem vagy túlontúl magas az is számíthat a magzat mereteinel.

Kívánom a legjobbakat!

2021. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2590, 49 cm-el született 37. hétre, IUGR írtak neki, nem kellett hordani sehova, már 2.5 éves, 92 cm 14 kg, és nagyon okos, kortársai szintje felett van jelenleg, bár bölcsis is, sokat számít.
2021. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
37. héten 1760 grammal született a fiam, csak koraszülött utógondozásra jártunk, de nem kellett fejlesztés meg semmi. 2.100 grammal vittük haza a kórházból. 12 éves lesz, kitűnő tanuló, öt éve néptáncol, szóval neki nem lett semmilyen hátránya ebből szerencsére. Terhességem alatt nem is vették észre, csak amikor megszületett pillogtak, hogy miért ilyen kicsi. A kisebbik fiam 35. hétre 2.220 grammal született, nála sem okozott semmilyen lemaradást, 9 éves volt. Ő is táncos, jó tanuló. Nála viszont már kiszúrták, hogy a köldökzsinór keringése nem jó.
2021. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!