Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "szuperanyuka" az, aki...

Miért "szuperanyuka" az, aki tud főzni, rendet tartani és dolgozni, hobbizni a gyerek mellett, és nem panaszkodik, hogy semmire nincs ideje?

Figyelt kérdés

Már a sokadik kérdésnél találkozom azzal, hogy ha valaki megosztja válaszban, hogy neki általában belefér a napjában mijden, amit akar, akkor néhányan egyből elkezdenek gúnyosan szuperanyázni, meg feltételezgetni, hogy biztos van segítő rokon vagy anyuka egész nap tévézteti a gyereket. Mert miért nem lehet, hogy szimplán jó rendszert tart fent gyerek mellett?


Én rendben tartom a nappali+3 szobás családi házat, ellátom a 100 nm-es konyhakertem, főzök is a gyereknevelés mellett.


A titok annyi, hogy alapvetően nem vagyok gyűjtögető típus, nem rakjuk tele a házat kacatokkal, hogy folyton port törölni, pakolni, takarítani kelljen, csak az alapvető dolgok vannak. Azokat meg beosztom, minden napra jut valami nagyobb takarítás, amit a gyerek mellett csinálok meg, míg ő játszik vagy jön utánam vagy adok valamit a kezébe, bevonom. Plusz minden napra van néhány pár perces gyorsfeladat, mint összehajtani a ruhát, kipakolmi a mosogatógépet, ezeket is az 1 éves gyerekkel csinálom, nyilván úgy több idő, de legalább megvan. Nem főzök mindennap, csak 2-3 naponta.


Na most, így mindig van egy alapvető rend, nem gyűlik fel a meló. Ha nyűgösebb napjaink vannak, és mégis, akkor meg befogom a férjem. A gyerek alvásidejében meg pihenek vagy csinálom azt, amihez kedvem van. Olvasom, vagy bármi, amit mellette nem lehet, mert nem hagy.


Nekem ez a rendszerem, és nem érzem, hogy emiatt szuperanyu lennék, de ha mégis, akkor azok az anyukák, akik folyton sírnak, hogy semmire nincs idejük, azokat lehet lustatrógeranyukázni?


Itt van a szomszédom, náluk ugyanakkora a gyerek, mint nálunk, és mást se hallgatok, csak hogy neki semmire nincs ideje és nem érti, nekem hogy van. Pedig ő nem főz (hozzák nekik a kaját), nem tereget nyáron sem, nincs semmi a kertjükben, amit gondozni kell, egy szál virág sem.


Mégsincs ideje semmire állítólag, akkor most ez normálisabb? De ti, akik mindig leszuperanyukázzátok a másikat, tényleg nem tudjátok elképzelni, hogy valaki szimplán hatékonyabban szervezi a mindennapjait?



2022. jún. 17. 15:17
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
36%
Hallgatnak a sok ostoba pszichológusra- Egy gyereknek a nap 24 órájában az anyja kezében a helye. Nem sírhat egy percet sem.nem játszhat egyedül stb. mert akkor sérül a kis lelke. Ritka az olyan anyuka, mint te. Gratulálok neked.
2022. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
77%
Ügyes vagy
2022. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
46%
Sok savazást fogsz kapni, de nagyon igazad van.
2022. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem szuperanyukazok, de nem is panaszkodok. Szimplán más kap prioritást az életemben. Amíg otthon voltam a gyerekekkel se volt szuperrend, épphogy nem evett meg a piszok, de magasról tojtam rá, mert fontosabb volt, hogy órákat legyünk a levegőn, nagyokat sétáljunk, abban a pár órában pedig amíg otthon voltunk, csak a minimumra törekedtem. Tiszta ruha, tiszta tányér, bevonva a gyerekeket és kész. Ennyi.

Amióta dolgozok így is volt hova süllyedni. Tényleg nincs idő semmire. Az irodából nem tudok porszívózni, mosni...minden 5 utánra marad, akkor meg inkább a gyerekekkel vagyok, akik hiányoznak egész nap. Az esti altatás után pedig már én is csak aludnék. Így valóban el lehet csúszni mindennel

2022. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
92%

Nem az, de én a magadfajtàt sem értem. Nincs neked férjed, baràtaid stb akitől megkaphatnàd a vàgyott buksisimit? Mindenàron a gyk-s anyàktól kell ezt begyűjteni?

Én életemben nem panaszkodtam itt, meg màshol, de engem pl nem zavar ha màs meg igen. Mert lehet más a teherbiràsa, mert màs a gyereke. Komolyan elgondolkodnék magamon ha ilyesféle litània kiíràsàra lenne szükségem. De tudom tudom, ez nem dicsekvés volt, te csak úgy kérdeztél.

Amúgy meg, akkor te tróger anyàzz egyet, ha neked attól jobb.

2022. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
84%

En nem szuperanyukazom, de a legjobb idobeosztas mellett sincs idom mindenre.

Hatalmas hazban elunk, es bar jar bejarono hetente egyszer, azert nekem is rendszeresen rendet kell raknom, ami itt nem konnyu.

Az elsodleges hobbim a golf, azt nem tudom itthonrol uzni amig elvan egyedul a gyerek.

2022. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőm 2 gyereket nevelt nulla segítséggel. A szülei korán meghaltak, az anyósa az ország másik felében élt. Munka mellett estin tanult, közben építkeztek. A férje (mint minden férfi akkoriban) maszek munkákat vállalt, hogy meg tudjanak élni. "Szabadidejükben" a saját házukat építették. Mindig rend, tisztaság volt náluk, főzött, a gyerekekkel foglalkozott. Fogalmam sincs, hogy csinálta, a tizedétől kidőltem volna.

N

2022. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

Mert minden ember más, illetve minden gyermek más. És 50-50 az esélye hogy milyen gyereket fogsz ki.. az enyém csak velem hajlandó aludni a barátnőm gyereke meg ahol lerakod ott alszik ettől se ő nem szuper se én nem vagyok rossz de neki EBBE egyszerűbb azt szokták szuper anyuzni aki felvág vele és probálja elmagyarázni, hogy te szar vagy amiért nem tudsz mindent megcsinálni, ahelyett hogy azt mondaná, figyi az enyém jó alvó volt de ha tudnát mit szívtunk a hozzátáplálással… ebből már kapásból együtt érzés jön le, persze mindenki azt hiszi ha a saját gyereke mellet ha meg tud ennyi mindent csinálni akkor más miért ne, de akkor legyél együtt érző és gondolj bele a másiknak milyen bonyolult gyereke lehet. Vagy esetleg adna jótanácsot, hogy nekem az jött be hogy mindig eldúdolom visszafele a boci boci tarkát és akkor alszik.

Aki pedig ki ír egy ilyen kérdést, hogy más, hogy csinálja azt, hogy semmivel sincs elmaradva az lehetne konkrétabb pl leírhatná milyen a gyereke vagy, hogy telik egy napjuk.Talán bátorítást vár vagy jótanácsot vagy nem tudom hiszen ő is tudhatja hogy vannak egyszerűbb gyerekek.

Persze vannak kivételek akik tényleg nem tesznek semmit…

nekem is mondhatja bárki, hogy de kössem magamra a gyereket majd ugy alszik vagy haladok, de nem marad meg benne pedig próbálkoztam, én azért is rengeteget küzdöttem hogy babakocsiba megmaradjon más meg belerakja és kise akar jönni a gyerek, és néz rám kerek szemekkel, hogy az ,hogy lehet. Nem tudhatod hogy a másiknak milyen gyereke illetve problémái vannak.


Illetve rengetegen vannak itt akik csak provokálni szeretnék a másikat és az ember már azt se tudja mit higgyen el és mit ne.

2022. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
85%
Édesem, nem azért vagy szuperanyu mert mindent megcsinálsz, hanem mert 20 sorban részletezed, hogy milyen ügyi vagy, a szomszédod meg nem. Hiába csinálsz meg mindent a férjed még sem nyög ki egy köszit, igaz? Én szerintem ugyanolyan gáz vagy, mint aki panaszkodik, hogy 5 éve nem ivott meleg kávét🤷‍♀️
2022. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
85%
Ha valami minden jól megy, akkor ez miért téma, miért kérdés? Az előbb lezuhanyoztam, tök jól ment, tiszta lettem, megtöröltem magam. Most erről írjak ki kérdést, minek?
2022. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!