Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülők mennyire vigyáznak...

Nagyszülők mennyire vigyáznak az unokákra? Ti kéritek meg, vagy ők ajánlják fel?

Figyelt kérdés

Nem vita, nem a nagymamáknak szültem. De igen, nagy segítség lenne, ha az otthon lévő myugdíjas nagymamák néha 1-1napot vigyáznának a kislányomra.

Erre tegnap kerekedett egy beszélgetés, mert a kislányom panaszkodott hogy nem akar holnap is korán kelni. Mondtam hogy muszály, mert dolgoznom kell.

Erre a nagymama hogy miért nem szóltam. Többször mondtam hogy nyári szünet lesz és meg kell oldanom, de egyszer sem mondta hogy vigyáz rá- a korábbi években sem. Mindig nekem kellene megkérni vagy ő is felajánlhatná hogy vigyáz rá szerintetek?

Ennek az lett a vége hogy két napot vigyáz rá, de azt is úgy hogy reggel viszem du megyek érte.

Nálatok ez hogy megy? Én várok túl sokat két nyugdíjas,de fitt egészséges otthon ülő nagymamától?



2022. jún. 20. 04:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

Milyen a kapcsolat köztetek?


Most így nem tudom több év távlatából, hogy mi volt előbb, én kértem vagy ők szoltak, de mivel eddig is voltak napok, amikor velük volt, így ovisan, sulisan is egyértelmű volt. De most mi kérdezzük, hogy xy nap jó e neki, mert amúgy aktívak, jönnek mennek, nekik is van életük

2022. jún. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Általában megkérem.
2022. jún. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
5%

Semennyire!Mivel a lányom nem marad senkivel.De mi a sok kényelmes szülőtől ellentétbe tudtuk mivel jár egy gyerek és nem vagyunk rászorulva hogy más nevelje a gyerekunket!Meg tudjuk oldani ketten is!

Bírom mikor valakinek 20 ember kell ahhoz hogy a gyerekére vigyázzon!

2022. jún. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
19%

Igen, te vársz sokat. Ha kell segítség kérd meg, néma gyereknek az anyja se érti a szavát.


Amúgy meg, neked kötelességed megoldani a gyerek elhelyezését, nem a nagyszülőknek.

2022. jún. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

Ha van egy konkrét program, amire elmennénk ketten, akkor előtte meg szoktam kérdezni anyukámat, hogy ráérnének e aznap? Ha nem, akkor így jártunk. Persze általában rá szokott érni, és ez így havi max egy nap, szerintem ő jönne többször is, nagyon szeret unokázni.

De olyan is volt, hogy magától mondta, hogy ő most hétvégén nagyon jönne és lenne kedvünk szervezni valamit? Ha programot nem is szerveztünk, ő jött, és abban segített, hogy elmentek játszótérre, mi meg tudtunk addig nyugodtan főzni/takarítani.

Bár mondom, nálunk ez nem ilyen kényszercselekvés, hogy "rá van lőcsölve" az irritáló gyerek a felnőttre, nagyon szeretnek együtt is programokra menni és én örülök, hogy köztük is jó a kapcsolat.

2022. jún. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Mivel 130 km van közöttünk kb, így nem igazán szoktak vigyázni. De néha, mikor hazamegyünk, olyankor otthagyjuk pár órára a gyerekeket. Kb fél évben egyszer így tudunk randizni is.


Anyukám év elején halt meg. Ha engedte volna az egészsége, biztosan jött volna néha pár napra és szabadabb terünk lett volna egy kis időre, de hívni sosem hívtuk. Mindig felajánlotta, majd megbeszéltük, hogy mikor alkalmasabb.

2022. jún. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
28%
3-mas, az írásjelekre azért rászorulnál 🤣
2022. jún. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nem vigyázott rá magától csak akkor ha nagyon nagyon megidokoltam miért szeretném de akkor sem egész napra max pár óra így végén inkább nem kértem meg anyukámat ilyesmire sem.

Nincs is nagyon kapocs a gyerekek és anyukám között.

2022. jún. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
4%
Ha anyuci le akarja passzolni a gyereket arra ott a bébiszitter, ne más nyakába varrjátok a gyereketek, nem a nagyszülő erőltette rátok gondolom hogy szüljetek.
2022. jún. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%
Nekem anyukám, apukám szívesen vigyáz a gyerekekre (néha anyós-após is benyújt rájuk igényt, de sajnos már elváltunk meg ők másik város). Fel is szokta ajánlani magától, de többször van olyan, hogy megkérem. Tipikusan munka miatt fordul elő. Hanem ér rá, akkor meg nemet mond, már ő is felnőtt :) Egyébként anno én is "le voltam passzolva" nagymamámhoz és nagyon szerettem őt. És remélem, dettó megérem majd unokákat és tudok segíteni a gyerekeimnek. Nem a szüleinknek szülünk, de szerintem ez a normális, ha a nagyszülő se nem irányít, se nem rideg, se nem ugráltatott csicska, hanem szeretik, tisztelik egymást a felek, a gyerek meg egy tágabb családba is születik és szerintem tök jó, ha az idősebb generációval is van kapcsolata. És simán lehet majd olyan, hogy nekem kell segíteni a szüleimnek.
2022. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!