Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik jóban vannak a nagyszülők...

Akik jóban vannak a nagyszülőkkel, és néha vigyáznak is az unokákra, azoknál is van ilyen panaszkodás?

Figyelt kérdés

Szóval: Ikreim vannak, a nagyszülőkkel jóban vagyunk. Főleg az én szüleimhez szoktunk jönni, mert a párom családja Budapesten kívűl lakik, de ez most mindegy.

Főiskolára járok, most vizsgaidőszak van, a párom is szombatonként suliba jár, tehát úgy 3 hete többet vagyunk anyuéknál, hogy eltudjunk menni vizsgázni, suliba...

Az én szüleim imádják az unokákat, de anyám totál kikészít néha. Akárhányszor vigyáznia kell a gyerekekre (max. egy délelöttről van szó általában, de sokszor csak 2-3 óráról), akkor utána amikor hazajövök, csak vágja a fejeket, hogy milyen fáradt, meg folyamatosan azt hallgatjuk, hogy most már elég volt, ő elfáradt, hogy kivan, neki pihenni kell. Rendesen lelombozza az embert.

Én értem, hogy fárasztóak a gyerekek, de ez normális viselkedés?Kinél hogy van? Ti is megkapjátok mindig, hogy milyen fárasztó a gyerekekkel? Nekem nagyon rosszul esik ez.

Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy egy nagyszülőnek igenis kutya kötelessége az unokákat elvállalni, de ha állítólag (és ezt nem is kérdőjelezem meg) imádja őket, akkor miért kell ezt a cirkuszt mindig lerendezni? Miért nem mondja azt akkor, hogy ő nem bír velük lenni, ennyi.

Amúgy csak hétvégén szoktunk jönni, de persze ha épp nincsenek ilyen elfoglaltságaink, nem szoktuk lepasszolni a gyerekeket. Soha nem is szoktak itt aludni náluk nélkülünk a gyerekek, pedig már lassan 2 és fél évesek, de egyetlenegyszer aludtak itt úgy, hogy mi elmentünk.

Anyám heti 2 napot dolgozik csak, de pl. több, mint egy év alatt, mióta kiköltöztünk egy másik kerületbe, még 1x sem jött ki hozzánk, hogy mondjuk valamit csináljunk a gyerekekkel közösen. Nekem ez is fura. Pedig tavaly nyáron egyáltalán nem dolgozott, de mindinhova másfelé el tudott menni csavarogni, csak hozzánk nem.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de komolyan érdekel, hogy én látom rosszul vagy ez normális?


2013. jún. 14. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak most várjuk az elsőt. De ha a saját anyám viselkedéséből indulok ki (ő is drámakirálynő), akkor ez nem azt jelenti, amit gondolsz. Nem azt jelenti, hogy nem akar velük lenni, sem azt, hogy tényleg nagyon elfáradt. Csak azt akarja, hogy "nyaljatok" neki, mekkora királylány, hogy ennyire sokat segít nektek, és mennyire baromira hálásak vagytok, hogy segít. Nálunk ez szokott a hiszti tárgya lenni, és a soraid olvasva pont ugyanezt látom. Segít, szereti őket, de hangosabb elismerésre vágyik. Hiszen ő menti meg a helyzetet. Bocs, hogy ezt mondom, de figyeld meg a változást, ha elkezded túllihegve dícsérni, hogy megváltozik! Azonnal mondaná, hogy ááá azért annyira nem volt nehéz, de azért te csak mondd, hogy ő mekkora ász. Vannak ilyen lelkületű emberek. Nem kap elég figyelmet és elismerést az életében, sem munkahelyen sem otthon, és ha más nem adja meg neki, megadja ő magának. Ha nyugalmat akarsz, dícsérd gyakrabban. Még ha úgy is látod, hogy az egész természetesen műbalhé.
2013. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nálunk úgy, van, hogy a Párom szülei igénylik, hogy minden hétvégén a gyerekeink ott legyenek, aztán meg amikor értük mentünk mondták, hogy most milyen fáradtak, meg, hogy az elmaradt dolgukkal, majd az éjszakákban kell pótolják. Mondtuk, hogy akkor nem visszük őket minden hétvégén és akkor nem lesz ez, akkor meg azért ment a panaszkodás, hogy nincsenek ott és hiányoznak nekik és hogy mégis vigyük át őket... Na most akkor ezek után mi legyen?!


Bocsi, lehet, hogy nem sikerült neked segítenem, de legalább leírhattam ami engem bánt :(

2013. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
Nekem már nagyobbank a gyerekek, de mi is átéltük ezt. Én ha tehetem nem kérem meg őket a gyerekfelügyeletre (már csak a kisebbikre kell vigyázni). Csak ha nagyon-nagyon nem tudom megoldani. Akkor mennek át, ha igénylik a nagyszülők. Ez van. El kell fogadni. Nem minden nagyszülő bír gyerekfelügyeletet vállani. Vannak akik hamarabb kifáradnak. Persze látok olyan nagyszülőt is, aki rendszeresen megy az iskolába az unokákért, és szívesen teszi. Nálunk egyik sem volt ilyen. Soha sehová nem vitték el őket. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik a gyerekeket. Például idén anyukám magától mondta, hogy ha kell nyáron vigyázni a lányomra (amikor szabin lesz) szóljak. Kerekedett is a szemem. De nem fogom kihasználni, megpróbálom a lehető legkevesebbszer megkérni.
2013. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!

Na nálunk is ez van, hgy igénylik, hogy minden hétvégén bejöjjünk, de ha itt vagyunk sokat, akkor fárasztó, ha meg nem jövünk, akkor "jaj, már hogy hiányoznak a kicsik, jöjjünk be".

Kedves első! Nagyon rátapintottál a lényegre, mert tényleg drámakirálynő. A munkahelyén vezető volt, elég jó beosztással elég jó kis pénz keresett, iagzából mindig többet (sokkal többet) hozott haza, mint apám. Tény és való, tanult érte eleget. De pont ezért mindig úgy gondolta, hogy ő a király, aki csak hozza haza a lóvét, így neki mindent lehet. Sajnos azt veszem észre, hogy így elég pénzközpontú is lett, mert néha a szeretét jobban ki tudja fejezni pénzzel, mint amúgy... Mivel sokat dolgozott, megszokta, hogy neki jár a pihenés. Már több, mint egy éve nyugdíjas, mert korkedvezménnyel (40 év m.viszonnyal) el tudott jönni. A heti 2 napot jelenleg megbízással dolgozza, de minden héten hulla fáradt természetesen, mert ő dolgozott 2 napot. (reggel 9-du. 3-ig) Vagy pihen és fekszik egész nap, ill. netezik, kuponokat vásárol, vagy éppen a kuponos lószarokkal megy a dolgára. Ennyi. A férjemnek is már a töke ki van vele, mert ő még inkább látja uyge ezket a dolgokat, nyilván nem az ő anyja, nem is úgy néz rá, meg mostanában csak azon lovagol anyám, hogy a férjem milyen élhetetlen, mert csak 220-at hoz haza...na mindegy is, eltértem a tárgytól, csak hogy kerekebb legyen az összkép.

2013. jún. 14. 13:33
 5/22 A kérdező kommentje:
Közben jött a 3. válasz is:) Na ez az, nekem szeptembertől lesznek bölcsisek, anyámnak eszében sincs néha értük menni majd, mert "olyan messze vagyunk". (fél óra-max. 40 perc BKV-val) 1 hónapban kb. 6-8 alkalommal szorulnék rá, mert délutános lennék a melóhelyemen, de nem fog értük menni. Mondtam, hogy majd fogadok valakit, aki értük megy, szerinte hülyeség erre költeni a pénzt, de szerintem meg a munkahelyem is elég fontos...
2013. jún. 14. 13:37
 6/22 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos, minden héten általában szombaton anyósoméknál van egy teljes napot. Reggel visszük este hozzuk, ez 2-3 hónapos kora óta így van. De a 7 hónap alatt egyszer nem hallottam tőlük,hogy jaj ők milyen fáradtak, pedig igazi többemberes baba. Volt,hogy ott is aludt náluk, nem jó alvó, akkor mondta anyósom egyetlen egyszer, hogy fáradtak, de nagyon örülnek ,hogy ott volt náluk. Szerintem szerencsém van velük :-)
2013. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ja, anyám az már más tészta. :-)

Utolsó voltam

2013. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Tényleg szerencsés vagy:)

Tudjátok, én is azt látom, hogy ahol normális viszony van a szülőkkel-nagyszülőkkel, ott azért nem ez megy, mint nálunk. A kolléganőm pl. minden 2. héten hétfőtől péntekig Kispestről bejött az unokájáért, majd vissza a gyerekkel, mert az anyuka (szintén kolleganő) délutános volt. Soha egy szava nem volt érte. Már más is mondta, hogy nem érti ezt, mert ő bármikor, amikor tud, szívesen "ugrik" az unokájáért, csak vele lehessen.

Nagyon rosszul esik, nem is tudom hova tenni, sajnos rá vagyunk szorulva, bár már csak 2 hetem van a vizsgákból, de jön a köv. félév...

2013. jún. 14. 13:47
 9/22 anonim ***** válasza:
Az én anyám passzív-agresszív alkat, soha nem mondja, hogy mi a baja, ha konkrétan rákérdezek, le is tagadja, pedig látszik rajta. Ő ezt úgy oldja meg, hogy engem cseszeget mindennel, de komolyan, bármibe beleköt, amit mondok, vagy csinálok, mindenre vágja a pofákat, mint egy tini. Ma telt be pont a pohár nálam, így nem kérem meg többet, fizetem a bébiszittert. És nem sok időről van szó nálunk se, egy-két óra, olyankor, amikor alszik leginkább.
2013. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9. vagyok, az én anyám is vezető volt, mióta nyugdíjas, kibírhatatlan és mártír.
2013. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!