Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anya letagadja a...

Ha egy anya letagadja a gyerekét, az miért lehet? Ismertek olyat, aki teljes mértékben letagadja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Férjemmel 8 éve vagyunk házasok, van 2 gyerekünk és csak most derült ki, hogy van egy nővére.


Van egy ikertesója, egy nővére (édestestvére), és két féltesója apai részről.

De van egy féltestvére anyai részről is, amiről nem tudtam.


Ez az egész is csak véletlenül derült ki, kerestük a férjem egyik papírját anyósomnál, ami kellett nekünk, és ott anyósomnál találtam több lapot, ahol fel volt mind a 4 gyereke sorolva. Kérdeztem, hogy mi volt, de nem mondják. Mivel a férjemék késői gyerekek (anyósom 37 évesen szülte őket), így gondoltam fiatalon esett teherbe, de csak 16 év van a férjem-ikerhúga és a nőver között.


Nem hajlandók elárulni, hogy miért nem beszélnek róla, csak annyit, hogy megromlott a viszony.


Kerestem a facebookon is, de nem ismerősük, a keresztneve alapján meg nem találtam meg, ami ráadásul azonos a férjem keresztanyjáéval.


Miért tehet ilyet egy anya, hogy rendesen eltitkolja a gyerekét mindenki előtt? Sok éves szomszédok se tudtak a legidősebb gyerekéről. Ráadásul nem egy olyan anya az anyósom, hogy csak úgy elhagyná a gyerekét (mondjuk ha kiskorba lemondott volna róla, azt nem tudnám elhinni).


Ismertek ilyet, aki ennyire letagadja a gyerekét mindenki előtt?


2022. jún. 22. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem, nem ismerek ilyesmit, de el tudok képzelni ilyen esetet, például ha egy gyereket nagyon nehezen lehet kezelni évekig, megszökik és utána kiderülne hogy gyilkos lett mondjuk. Na arra lehet én se lennék büszke. Biztos van jó indokuk arra, hogy eltitkolják, lehet hogy téged védenek vele, vagy esetleg magukat azzal, hogy nem mesélnek róla bővebben.
2022. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De hát 13 év ismerettség után már miért kell titkolózni? Főleg a férjemnek előttem? Meg ezzel engem miért védenének? Vagy hogyan?
2022. jún. 22. 19:44
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg fiatalon meghalt és úgy dolgozták fel, hogy nem beszéltek róla többé.
2022. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk húgom van kitagadva olyan egyszerű ok miatt, hogy összejött egy tolvaj, rumlis, balhes romával, akinek a családjától rettegett az egész falu. Alig 18 éves volt, amikor teherbe esett tőle. Könyörögtünk, hogy vetesse el, ne szülje meg. De o meg akarta szülni, mert azt gondolta, hogy a csávót ezzel megfogja. Hát amint nagyobb lett a pocija, a csávó elhagyta, utána meg börtönbe is került. A húgom megszülte a gyereket és eleinte még nevelni akarta. Aztán 2 hetes korában hozzánk dobta, hogy neveljük mi, mert ő neki nem jön be az anyaság, élni akar.

Pont akkor halt meg apukám, anyukám egy fizuból tartott minket, és mivel ő hozzánk dobta a gyerekét, így nekem ott kellett hagynom az iskolát, mert egy 2 hetes gyerek nem lehet egyedül. Aztán 6 éves korában magához követelte a gyereket. Amikor már mindenki szívéhez hozzánőtt. Engem hívott anyának, nekem adott anyák napjára ajándékot, nekem mondott verset. Én éjszakáztam vele, én cseréltem a pelenkáját. Aztán 6 év múlva meg elviszi. Én előttem nem ember.


Azért nem mondjuk senkinek, hogy van egy húgom, mert úgy is anyámat hibáztatnák, mert ilyen lett a húgom. Pedig csak mi tudjuk, hogy miken mentünk keresztül miatta, és nem akarom hosszasan kifejteni mindenkinek, hogy mi vezetett ideáig, meg ez meg az miért van. Így egyszerűbb nem is beszélni róla.

2022. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Anyunak van egy lány tesója , ővele az egész családnak megromlott a viszonya.Miert?14 éves kortól a putris romaktol hordta haza a rendőrség.Aztan terhes lett egy nős pasitol a faluban,de az nem vállalta fel,hát kerített egy pasit akinek beadta hogy az övé,az meg elhitte és nevelte sajátjaként míg meg nem halt.Amikor lehetett csalta, nem dolgozott, viszont rendesen mocskolta a férjét.Mikor szetmentek is zsebelte ahogy lehetett a gyerekre hivatkozva.Az anyját meglopta, hazudott.Batyámat kiskorukent lopásra vette rá,lopásra biztatta.

Hát mi se beszélünk róla.Gerinctelen, önző ember.És meg azt se lehet mondani hogy a mama hibája,mert a másik 5 gyerek és azok között is a 3 lány érdekes mód teljesen normális életet él, ahogy a fiúk is.

2022. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

A szuloanyam.

Van rajtam kívül 3 gyereke. Engem 5 naposan odadobott hogy depressziós, es parnapot vigyázzanak ram. Azóta eltelt közel 30 ev. Nekem nem anyám, a 3 másikat is eldobta, de őket csak az apjuknak. Azaz érdekes hogy köztem es a húgom közt 2 ev sincs. 1x beszéltem vele, azt mondta túl fiatal volt, es nem volt pénze... Akkor alig 2 évvel később hogy lett?🤦‍♀️

2022. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Apámnak van egy másik gyereke, eltitkolta, mert kényelmetlen volt neki, hogy nehezebb vele(ép értelmű), majd később azért, mert a gyerek érthetően nem szereti.


Én több dolgot tudok elképzelni, sokkal többet, mint kellene.. Szerintem amelyik szülőtől elfordul a gyereke, annak oka van. A gyerekek úgy jönnek létre, hogy imádják a szüleiket, ha kerülik őket, akkor ott valami nagyon rossz van a háttérben.


Ismerősi körben tudok olyat, ahol pl a lányt molesztálta az új pasi, az anya nem hitt neki, a lány(már bőven nő) másik országban lakik, azóta lett több gyerekük is, de fiúk, velük oké minden az egyik fiú(már férfi) szerint..


Sokan sokféle dolgon vesznek össze, de ha egy anya ennyire le tud mondani a gyerekéről, az azért elég durva. Ha engem megpróbálna lerázni a lányom, minden héten írnék neki és megpróbálnám megbeszélni a dolgot akár éveken át. Nem kell, hogy beszéljen velem, ha nem kész rá, de keresném, hogy tudja, hogy itt vagyok és próbálkozom..

2022. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4%

7

Amikor majd a sok év alatt minden találkozás alkalmával meglopna,becsmerelne,a testvére 10 éves gyerekét lopásra venné rá, aztán azt mondaná hogy ő csak a saját gyereke miatt tette,(de amúgy nem dolgozott volna a 36 éve alatt 1 órát sem, nem volt munkája) akkor majd meggondolnád hogy írsz e neki.

Felnőtt fejjel abszurdum mekkora fájdalmat, döbbenetet, megaláztatását hozott a csaladunkra azzal hogy lusta volt dolgozni önmagáért,a gyerekéért, minden mindig más hibája volt,ő meg a tökéletes.Nagyon sokára engedte el a mamám is.De jól tette amit tett.

2022. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8as, elvittétek valahova, BÁRHOVA? Valószínűleg pszichés baja van, az emberekbe bele van kódolva, hogy beilleszkedjenek, társadalmilag elfogadottak legyenek! Biztosan pszichés problémája van, az a minimum, hogy a családjának fel kellett volna ismernie, kezeltetnie, még gyerekkorában! Miattatok(szülő vagy?) vagyis a szülei miatt vált ilyenné! Nem azért, mert rosszul nevelték, azt nagyon nehéz elcseszni, mármint a vele töltött időt, hanem mert nem vették észre korán, hogy komoly pszichés baja van, és nem vitték megfelelő ellátásra! Olyan ez, mint a lábtörés, megvannak a jelei, ha tudod, hogy fáj, vinni kell dokihoz. Erről is ordít, hogy fáj neki, valamilyen kezeletlen pszichés baj(mint a legtöbb utcán élőnél) Nincsenek "gonosz" emberek, olyanok vannak, akik nem voltak elég szerencsések ahhoz, hogy egészséges agyi kémiával szülessenek, majd a tájékozatlan szüleik hagyják őket éveken át szenvedni, hogy a személyiségük a probléma miatt torzuljon, pedig ugyanolyan szeretnivalóan kis tökmag gyerek volt. Amikor szélsőségessé kezdett válni, segítséget kellett volna kapnia! SEGÍTSÉGET! Nem pedig megaláztatást és kirekesztést. 18 éves koráig akkor is lehet, ha nem menne bele, utána már mindegy! A szülei tehetnek róla! Csakis ők, a tájékozatlanságuk és a rosszindulatuk(hogy rossz ember biztosan)! Értem én, hogy felnőttől kevésbé tolerálható és nem lehet rá hatni, de amíg gyerek volt, MIÉRT nem került pszichiáterhez?


Gondolom suliban sem az volt, hogy példás magatartás, legalább 4es tanulmányi eredmény, közkedvelt gyerek balhék nélkül, ugye? SEGÍTSÉGET kellett volna(és még nem késő) kapnia! Csak már pénzbe kerül, gyerekként olcsó csak az ilyenfajta segítség, amíg könnyen lehet rávenni és formálni! Miért nem segítettek neki a szülei??

2022. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom ezt lehetetlennek. Az én apám egyik napról a másikra úgy döntött kész vége. Egy darabig így szeretlek kislányom, úgy szeretlek volt, aztán elment és még csak válaszra sem méltatott, hogy miért nem beszél velem többet. Nem mondom, tizenpár évesen kemény volt ezt az éles váltást megtapasztalni. Mai napig nem értem mi vitte erre rá, anyám sose hangolt ellene, nem akadályozta a kapcsolattartást. Neki született másik gyereke is, aki nem is tudja hogy létezem. Értelmes, talpraesett felnőtt vagyok, van életem, családom, tehát nem lenne kínos engem felvállalni, mégis ilyen. Úgyhogy azóta bár szomorú, de én bármit kinézek az emberekből.
2022. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!