Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet-e valamilyen szociális...

Lehet-e valamilyen szociális támogatáshoz- segélyhez jutni? 4 gyermeket nevelünk a férjemmel, én Gyeden vagyok, és a két nagy után 2 hónapja nem tud tartásdíjat fizetni az apjuk, így jövedelmünk 54000 Ft/ fő.

Figyelt kérdés
Mások kijönnek több gyerekkel ennyi pénzből?( Van törlesztésünk,58000 Ft/ hó)Mi csinálunk valamit rosszul?
2010. szept. 20. 02:32
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Mi "csak" 3 gyereket nevelünk,ennél kevesebb/fő összegből,lakáshitel mellett.Baromi nehezen jövünk ki belőle.

Megpróbálhatsz gyermekvédelmi támogatást kérni,de nem biztos,hogy adnak,lehet,meghaladjátok azt a határt,ami fölött már nem jár.

Valamit át kéne szervezned,abból az összegből amit írtál,ha nem is nagy lábon,de meg kéne,hogy tudjatok élni.

Nem tudom,mire mennyit költesz,gondold át,honnan lehet lefaragni,mi az ami nem annyira fontos,állíts fel egy fontossági sorrendet.

2010. szept. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz , szerintem is meg lehet belőle élni. Mi is négy gyereket nevelünk , igaz nincsen törlesztőrészletünk , de a havi jövedelmünk csak 90 ezer forint. Ha kiszámolod , ez 15 e forint/ fő. Kapjuk a gyermekvédelmi támogatást, azt hiszem ezt az igényelheti , ahol az egy főre jutó összeg nem éri el a 39 ezer forintot.

Spórolni ezerféle képpen lehet. Le kell mondani a luxuscikkekől a drága dolgokról. De a rezsi kültséget is lehet csökkenteni pl.: nem megy egész nap a tévé , nem ég a villany. PL.csak a legszükségesebb telefonhívások kellenek.De sorolhatnám sokáig. Próbáld átgondolni , hogy min lehetne egy-egy kicsit spórolni , biztosan találsz olyanokat , amelyekről le tudtok mondani. Sok siket !

2010. szept. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
bocsi hogy belkérdezek de akkor miért kell 4 gyerek? Nem bntásból kérdem?
2010. szept. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

324.000 a havi bevételetek ezek szerint

- 58.000 hitel,

- 50.000 fűtés, áram víz, kábel tv internet

-100.000 kaja

-15.000 telefon/mobil

-20.000 tankolás

-20.000 kicsiknek pelenka,1-2 ruha

-20.000 a nagyoknak bérletre, zsebpénz

Még így marad 40.000 + kiadásokra!


Valahol nàlatok nagyon elmegy a pénz. Mire mennyit költessz?

Másnak fele ennyi van 4 gyerek mellett, ès megél belőle

e!

2010. szept. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a kérdező csak a felnőtteket számolta az egy főre jutó bevételnél?

Tehát a két felnőttnek 54000/hó?


Nem biztos, csak kérdem!

2010. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha nettó ennyire jön ki mindenkit számolva, akkor segélyt nem fogsz kapni, mert ha jól emlékszem, az harmincvalahányezer forint alatt jár csak/fő. Pl.: ilyen a gyermekvédelmi. Nekünk jár, mivel 3 gyerek van, apa keresete 80.000 Ft, ehhez jön a 48.000 Ft családi pótlék, én GYES-en vagyok. Nem mondom, hogy jól élünk, de kijövünk belőle. Vannak hiteleink, amiket eddig pontosan tudtunk fizetni.
2010. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

7:18-asnak Nem tudom, ki jön ki 50000 rezsiből,de nekünk a 110 nm-es lakás rezsije, telefonnal, biztosításokkal kb.100000 Ft.58000 a hitel,22000 a gázolaj,25000 a férjem lányának tartásdíja,12000 a bérlet,10000 az ebédpénz,pelenka 6000, ha ezt összeszámolod, akkor láthatod, hogy nem jut kajára 100000,se ruhára, se zsebpénzre, csak használtan veszünk ruhát, vagy öröklünk, a nagyok nem kapnak zsebpénzt, néha ha valahova mennek,akkor adok mondjuk 500 Ft-ot,de a többit születésnapi pénzeikből fedezik,mobilt 4-6 hónaponta töltjük. De mindig van valami rendkívüli kiadás, pl. osztálypénz, iskolai kirándulás, zeneiskolai tandíj,cipővásárlás stb. A nagyok 18 és 14 évesek, ezért a családban a 4 felnőtt, az már nem annyit eszik, fogyaszt, mintha kisgyerekeink lennének.

6:57-esnek. Mennyiben viszi előre a problémamegoldást, hogy minek 4 gyerek? Adjam lelencbe őket? Ez nem olyan, hogy minek valakinek 2 kocsi,el kell adni. A 4 gyerek van és kész. Van akinek nem kérdés a 4 vagy több gyerek.A problémamegoldást inkább az viszi előre, ha megtudnám, mások hogyan csinálják, hogyan faragják le a költségeiket. Lehet, hogy ha itt erre nem kapok választ, akkor fel fogom tenni külön a kérdést, hátha kapok rá jó ötleteket.De ha valaki itt is segíteni tud, hogy mit ne vegyünk meg, vagy hogyan ne fűtsünk, világítsunk, akkor megköszönöm a segítségét.

2010. szept. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!