Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Luca névről vélemények?

Luca névről vélemények?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy külföldön a férfi párja Luca (Luká), de nincs kőbe vésve, hogy tényleg kifog menni de ha ki is menne szerintem akkor sem lenne gáz. Múltkor metrón hallottam néhány lányt beszélgetni és egyikük Luca volt, onnan tetszett meg a név és azóta fejemben van. Egyik sorozatban is volt egy Luca, teljesen rá illett. De ritka szerintem, vagy gyakori? Akit Lucának hívnak, volt már valami negatív amit úgy mondtak ha meghallották nevedet? Meg felnőttnek is helyt áll, ez nem olyan tipikus baba név. Légyszi normális véleményeket írjatok.

2022. jún. 23. 19:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Mit szólnál a Luciához? (pl. Pártai Lucia meteorológus, Aigner Szilárd özvegye)
2022. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
#19 folytatása: Luca név elég egyszerű parasztos, a Lucia szerintem kifinomultabb hangzású...
2022. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Luca. Én sem akartam ezt a nevet adni neki a gyakorisága miatt, de férjem még tini korában eldöntötte, hogy ha egyszer lánya lesz, akkor Lucának fogják hívni. (akkor még nem volt tucatnév), így belementem. Nem bántam meg!

A környezetemben nincs túl sok Luca. Pl a bölcsiben 23 gyerek közül csak az én lányom volt Luca, most az ovis csoportjában is csak őt hívják így. Az viszont tény, hogy a legtöbb kislánynak L-el kezdődő 4 betűs neve van: Lora, Lana, Léna, Lola, stb.

Ha nektek ez tetszik, adjátok bátran!

Nekem nagyon különleges nevem van, szeretem is, de semmivel sem érzem magam jobbnak/többnek, mint pl. egy Adrienn vagy Réka (mert abban az időben amikor születtem, akkor ezek számítottak tucatnévnek) Nem származott a nevemből se előnyöm, se hátrányom.

2022. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, de szerintem is elég gyakori. A családban két Luca van (anya-lánya). Egyébként a külföldi párja, ha angolszász nyelvterületről beszélünk, a Lucas, a megfelelője pedig a Lucy lenne.

Egyébként szerintem semmi baj azzal, ha egy név gyakori. A nagyon fura, "különleges" nevek sokkal zavaróbbak.

2022. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Elég gyakori név. Nekem női névként egyáltalán nem tetszik.
2022. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nekem így önmagában a Luca túl kislányos, becenévszerű. Inkább én is valami változatát adnám, pl Lucia, Lúcia, Lucianna, Lucinda, stb.
2022. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Aranyos név.
2022. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Imádom. Ha gyerekem lesz egy nagyon is esélyes név nálam.
2022. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!