Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen magyar nevek vannak...

Milyen magyar nevek vannak amelyek külföldön is könnyen megérthető, kimondható?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha van is benne ékezet, vagy írásban eltérés, azért kimondva nem kell magyarázni, és értik. Magyarul viszont ne egy Dzsindzser legyen.


Pl.: Olivér, Éva, Anna stb...


2022. jún. 26. 00:47
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ádám, Éva, Daniel, Daniella, István, (Steven), Mónika, Anna, Márk(ó), Valentin(a), Veronika, Anita, Andrea (ezzel vigyázni kell mert az Olaszoknal ez férfi név) Vanessza, Olivér, Cinti. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2022. jún. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Róbert, Dávid, Júlia, Judit, Vivien, sok van még...
2022. jún. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Én Renáta vagyok, 4 országban éltem már, sosem volt gondom a nevemmel, a férjem Zoltán, neki sem.


De az Anna, Olivia, Emma, Mónika, Mária, Péter, Márk, stb. nevek eléggé nemzetköziek. Mondjuk ahol most élünk, korábban egy iskolában dolgoztam, és onnan lehetett tudni, hogy a gyerek bevándorló, hogy nemzetközi neve volt, pl. Jonathan, Thomas, William, Robert stb.

2022. jún. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felsoroltak egyike sem magyar név, csupán a magyar nyelvben is használt. Az Olivér latin, az Éva és az Anna héber.

Magyar név a Tímea, Illangó, Emese, Aba, Bánk stb.


Külföldön élek. Soha sehol nem hallottam még hogy valaki uyg választ nevet, hogy az minden országban könnyen kimondhato legyen. Az ember teljes nevét amúgy se használják a hivatalos helyeken kívül sehol. Volt afrikai csoporttarsam, kilométer hosszú névvel, amit rajta kívül senki ki nem tudott mondani. Év elején bemutatkozaskor az újak kedvéért ő is, mint mindenki más teljes névvel mutatkozott be, aztán hozzátette, Noa a beceneve, azt használjuk.

2022. jún. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én nevemet viszont németek nem tudják kimondani mert annyira magyar .
2022. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Levente, Hunor, Huba, Ond illetve Lilla, Etelka, Dalma, Virág
2022. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5!


Nyilván annak is van becezese, amit viszont ki tudnak mondani. A mindennapi életben kevés olyan alkalom van amikor valakit a teljes nevén kellene szólítani. Max orvosnál lesz valaki Szabadszállási- Festetics Gyöngyvér Csillagvirág, más helyeken lehet akár Lili is belőle.

2022. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudják keresznevemet kimondani rendesen.

Csilla nem tudják kimondani rendesen .

2022. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bianka, Anett, Alexandra
2022. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!