Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyerek mellett tette le a...

Aki gyerek mellett tette le a jogsit, mennyi idő után mert elindulni önállóan úgy, hogy mögötte ült a gyerek?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki más, de ha most lett meg a jogosítvány, szerintetek reális, hogy 3 hét múlva már egy rövid utat megtegyek a gyerekkel, szeptembertől pedig kb.bárhova elvigyem? Nálatok hogy alakult?
2022. jún. 29. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én most csinálom 3 gyerek mellett. Amint meglesz (augusztus vége), szeptembertől én vezetek kizárólag. Első pár hétben azért a férjem is ott fog ülni, de az oktató és az ismeretségi körömben mindenki azt mondta, hogy kb fél év, mire már magabiztos lesz az ember. De csak akkor,ha napi szinten vezet.

Egyébként én a múltkor az utcánk végéig elmentem egy ívben megfordulni, hogy a telkünkön gyakoroljam a parkolást hátra balra nagy ívben (pont nem így érkeztünk), és amiatt a 100 m miatt nem szállítottuk ki a gyerekeket, viszont a férjem kiszállt, hogy addig a kaput kinyissa. Igazy hogy falu, 30-as övezet, napi 5-6 autó munkaidő után, szóval nyilván a forgalmi helyzethez képest ez kutyafüle. Azonban számomra is meglepő volt, hogy mennyivel magabiztosabb vagyok, hogy nem ül mellettem senki. :)

Próbáld ki magad a gyerekekkel valami nem forgalmas ismert úton.

2022. jún. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, hogy gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!
2022. jún. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Gondolj arra, hogy sokan kerékpároznak úgy, hogy mögöttük ül a gyerek. Mellettük egymás után húznak el az autók. Szívroham környékez, mikor ilyet látok. A te gyereked ennél sokkal nagyobb biztonságban lesz. Bátorság és gyakorlás, sok sikert!
2022. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizsga után még kb 10x 1 órát vezettem a férjemmel, ez kb 2 hét volt, utána mentem a gyerekekkel.
2022. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly decemberben lett meg a jogsim, januárban az autóm. Haza már úgy hoztam, hogy mellettem ült a 14 éves fiam. Másnap elvittem próbakörre a 6 évest is. Az első 2 hónapban be voltam tojva rendesen, de ezt nem befolyásolta, hogy van-e velem gyerek, vagy sem. Az elejétől kezdve muszáj volt velük is vezetnem, ha nappal el akartam valamit intézni, mert a férjem csak későn ér haza, a kicsit meg azért még nem hagynám otthon huzamosabb időre a naggyal. Ráadásul ha bármit akarunk venni (cipő, ruha, elektronika, az 20 km országút, mert kis városban lakunk, itt sok minden nincs.
2022. jún. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, ma megvolt az első. Kb. 7-8 perces út volt. Szerintem egész jó voltam, a férjem szerint is, de a 10 éves lányom eléggé félt. Legközelebb majd akkor ültetem be magam mögé, ha már összeismerkedtünk jobban a családi kocsival. :)
2022. júl. 9. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!