Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék letenni egy középfok...

Szeretnék letenni egy középfokú angol nyelvvizsgát, munka mellett. Merre érdemes elindulnom ez ügyben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy melyik iskola jó stb.

válaszokat előre is köszönöm!


2016. márc. 7. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munka mellett a legkényelmesebb a magántanár. Főleg Skype-on. Nincs is jobb. Akkor van óra, amikor neked jó, a saját ütemedben haladsz, nem hagysz ki órákat, ha épp nem tudsz menni, és azt gyakorlod, amire neked van szükséged. Nem azt, amire másnak. Én nem mennék iskolába a helyedben. (Magaméban sem mentem. Soha nem jártam nyelviskolába, itthon és tanárral tanultam, felsőfokom van.)
2016. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem,sokat segítettél,nem is tudtam idáig hogy ilyen széles körben elterjedt ez a Skype tanítás. :O :)

És egy utsó kérdés,hogy hova érdemes jelentkezni a vizsgára?mert látom van egy pár vizsgaszervező csoport,de nem tudom hogy melyiket érdemes választani közölük...

2016. márc. 7. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Ecl nyelvizsgák könnyűek és gyakorlat centrikusak, nyeltan nincs is bennük.

gántanárt drágább, de ha akarsz gyorsabban haladtok mint csoportba, nincsen vissza húzó erő, skypos tanulás jó-jó, de én szeretném illetve szeretem a személyes kapcoslatot, virtuálisan tanulni, csak kamerán látom, plusz ugy utlagatom a pénzt... nem tudom. 1 órát vettem így életemben.

2016. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

"a saját ütemedben haladsz"


Ez az, ami a bolygólakók nagy részénél nem működik. :) Van több nyelvtanár ismerősöm, az egyik egyszer egy fél órát beszélt arról, miért nem tanít felnőttet. :) Felnőtt sosem csinál házi feladatot; az órák felét lemondja, mert indok az mindig van, most lázas volt a gyerek, most félévi zárás volt a munkahelyen, most a feleségem eldugta a jegyzeteimet mert féltékeny lett a jóvágású tanárnőre, ésígytovább végtelen sorban.


Szóval legtöbb embernek kell a sorvezető kényszer.

2016. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, a felnőttek mindig meg akarják bulizni, valamilyen kerülő utat keresnek.
2016. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Én is tanítok és van benne igazság. De a felnőtteket is meg lehet fogni. Pl. Pénzzel. Ha a lemondott óra is előre fizetve van, erdekes módon csökken a lemondások száma. Ahogy ha a házit órán ellenőrizzük az sem tetszik mert értékes időt vesz el (csak előre elkészített házit javítok órán kívül), stb. Egy jó tanár megtalálja a módját annak, hogy gyerekkel és felnőttel is jól haladjon. Akkor is, ha az önmagát akarja szabotálni.
2016. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na, azok a tanfolyamok, ahol természetesen előre kellett az egészet fizetni, és a létszám mindig a negyedére olvadt a kurzus harmadik alkalmára, azok nem ezt mutatják, de az én tapasztalatom is limitált, mint minden véges élettartamú bolygólakóé.
2016. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Magánórákon nekem működött. Iskolákat nem ismerem annyira, csak 2-3-hoz volt szesrencsém.
2016. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1. különtanárt kell szerezni
2016. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!