Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülők, akik...

Kisgyerekes szülők, akik dolgoztok! Mennyi volna az optimális éves szabadság számotokra (mármint a gyermekre figyelemmel), és mennyi van ténylegesen?

Figyelt kérdés

Természetesen a gyermek elhelyezése szempontjából, és azzal itt most nem is számoltunk, hogy a gyerkőc meg is betegedhet, akár többször is. Viszont nyáron több hetes leállás van bölcsiben, oviban is. Mennyi lenne az a szabadságra fordítható nap, amennyi mellett biztosabban meg tudnátok oldani a gyerek felügyeletét, ha esetleg nagyszülőt vagy más rokont sem akarjátok mindig megkérni rá, vagy bébiszitter sem ér rá stb. Mennyire nehezen tudjátok ezt megoldani, kell-e sokat sakkoznotok a szabadságokkal?

Engem nem érint a dolog, csak érdekel.


2022. júl. 3. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A bölcsis és ovis zárásokra bőven elég volt a szabink, még úgy is, hogy egyszerre is vettünk ki nyáron és Karácsony körül is. A férjemnek kb. 28 napja volt akkoriban, nekem 33 körül.
2022. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Az iskolai szünet 53 nap. A bölcsődei 25, amíg máshol ügyelet sincs. Az óvodai 35, amiből a felére lehet ügyeletet igényelni.

Átlag "fiatal" szülő 25-30 nap szabadsággal rendelkezik. Ha ketten vannak is elmenne az egész, ha csak a nyárra fordítanák és egy hetet nem lennének hármasban, négyesben.

De eleve a munkavállaló nem rendelkezik az összes szabadságával szabadon, plusz hol engednék, hogy a fél nyarat kivedd?

2022. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sokat kell sakkozni,mert gyárban vagyok raktáros. Összesen 240 óra szabim van egy évre, ami 12 órás műszakkal osztva 20 nap egy évre. Ahhoz jön a 2 nap gyerekszabi plusz még 2 nap,mert autista. Szóval összesen 24 nap egy évre,és akkor adja ki a főnök, amikor ő akarja! Szóval tragédia. Gyárat sajnos nem írhatok,titoktartás van.
2022. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
3-as, de ha 12 órát dolgozol egy nap, akkor nem heti 5 napot dolgozol, nem, hanem heti 3-4 napot, tehát havi 4-6 plussz szabadnapod van a 8 órát dolgozókhoz képest.
2022. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De az pihenőnap. Nem szabadság. Másik kérdésnél el se hitték,hogy ilyen kevés szabit ad a gyár!
2022. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy auti gyerek mellett meg tényleg kevés.
2022. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, nem szabadság, hanem pihenőnap, amit a gyerekével tölthet. Tavaly heti 2 nap 12 órát dolgoztam, cserébe volt extra szabadnapom hét közben is. Így azért több rendelkezésre álló szabadnapom volt.
2022. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem összesen 50 nap szabim van, ez ideális nekünk, de úgy lenne tényleg jó, ha a férjemnek is lenne ennyi. De nem panaszkodom, nálunk a szünetek nagyjából meg vannak oldva, és nagyon jofej munkahelyem van, mert bármikor vehetek ki szabit, ha valami miatt sürgős akár úgy is, hogy aznap szólok, nyilván ez csak addig működik, amíg ezzel el nem kezd valaki visszaélni, de szerencsére ilyen nálunk nem fordult még elő.


A valamit valamiért elv persze itt is érvényes, sok szabim van, jó a munkahelyi közösség, viszont nem keresek vele jól.

2022. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Külföldön élünk, kétéves a kisfiunk, tavaly október óta bölcsis. A bölcsi a nemzeti ünnepektől meg karácsony, húsvét, halottak napja stb-től eltekintve nyitva van (fizetős), szóval kelleni nem kell a zárvatartás idejére szabi, de ha azt nézem, hogy mi lenne szerintem az ideális, akkor nyáron lenne kétszer két hét, ősszel kétszer egy hét, télen egyszer két hét, tavasszal is kétszer egy hét szünet, összesen 50 nap. Plusz ugye a betegségek. Nekünk fejenként 33 nap szabink van, szóval speciel felváltva kijönne az egész, de együtt szeretnénk időt tölteni, szóval az ideális 60-70 nap szabi lenne fejenként :D nagyon reális! :'(
2022. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!