Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bébiszitternek mennyit kellene...

Bébiszitternek mennyit kellene fizetni?

Figyelt kérdés

Pest megyei kisváros, a barátnőm 20 éves lánya vigyázna a 8 éves kislányomra, a saját házukban, napi 8-9 órát, a kislányomat én hozom viszem.

Szerintetek mennyi lenne a reális heti fizetés ezért?

Természetes ha mennek valahova a fagyizást, belépőt ilyesmit külön fizetném.

A napközis táborárakhoz próbáltam viszonyítani, de elég szórt azok 25-60e ft körül vannak nálunk.



2022. júl. 4. 18:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Legalább napi 10 ezret, és még úgy se lenne megfizetve. Átlag bébiszitter órabér pest megyében 2000-2500/óra.


Fix összegben is megállapodhattok, ez esetben havi 100 ezer biztosan plusz fizetném minden költséget pluszban(gyerek étkezése, programok mindkettőjüknek)

2022. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Tekintve, hogy nem lehet túl nagy releváns szakmai tapasztalata és szakirányú végzettsége sincs, 1500 Ft-nál nem adnék magasabb óradíjat. Tapasztaltnak, pedagógus végzettséggel adnak kb 3000-3500 Ft-ot.
2022. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem egy nagy meló, viszont a munkaerő piaci igényekhez kell alakítani a bért. Ami 8-9 órára kevesebb az órabér, mintha csak 1-2 órát vigyázna rá. Na meg megállapodás kérdése is. Én talán 1 ezrest fizetnék óránként, ha jó a bébiszitternek is.
2022. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
3as olyan szittert nem találsz aki egy ezres órabérért vállalja neked a gyereked. Maximum egy 14 éves általános iskolást találsz ennyiért vidéken.
2022. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1.

Köszi a választ.

Pont ez a dilemmám, amit leírtál.

A havi fix 100.000 nekem kevésnek tűnik, de az órabérrel amit írtál az meg havi szinten már 320.000 jön ki, azt már azért sokallom.

2022. júl. 4. 18:26
 6/21 A kérdező kommentje:

Hú mennyi válasz jött közbe, köszi.


Ő még nem mondott árat mennyit szeretne, azt mondta mondjak én

2022. júl. 4. 18:28
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Na hát így viszonylag jó dolgod van, hogy igazából ő se tudja mi ennek az ára. Nekem barátnőm bébiszitterkedett 8 évvel ezelőtt, akkor kapott 1500-as órabért, de ő tanítónőnek tanult, és korrepetálta is a gyerekeket. Szerintem ezt minimum meg kéne adni neki akkor is ha nálatok nincs ilyesmiről szó mert azért 8 év alatt sokat változott a bérezés, meg szerintem ennél még szinte a mekiben is többet keres
2022. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Könnyebb munka is mint a meki, nem ahhoz kellene hasonlítgatni. Vagyis ott dolgozni is kell. Ha pár óráról lenne szó akkor a 1500-2000 ft lenne reális, de napi 8-9 órában? Úgyis elfárad a gyerek, nem kell vele folyamatosan foglalkozni. Rengeteg egyetemista, vagy gimnazista keres ilyenkor melót, és sokuknak az ilyen meló jobban bejön mint a mekis, vagy a pénztári munka. Én azt mondom, hogy egyezzetek meg a lánnyal. Te mondassz egy összeget, és ő is, és ami mindkettőtöknek jó úgy lesz.
2022. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
8as te nem sűrűn voltál gyerek közelében igaz? Könnyű munka? Akkor szitterkedj. Vállalj felelősséget egy szinte idegen gyerek testi épségéért.
2022. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

És a lányod étkezését ki fizeti? Viszed neki a 3-4 étkezést?


Amúgy nem azért, de egy bébiszitter drága, főleg egész napra… ez olyan furcsa, hogy nem tudják páran, ráadásul a 20 éves lány ideje, nyara elmegy egy kvázi idegen kislány felügyelésére, ezt meg kell fizetni főleg, hogy be sincs jelentve semmi. Min csodálkozik bárki is hogy ez nem a máltai szeretetszolgálat hanem munka?! Oda kell figyelni a kislányra, enni adni neki, nem csak szórakozás meg öröm és kacagás… mikor volt már olyan hogy valaki 5-600 Ft-os órabérért dolgozott? Bejelentés nélkül? Főleg ilyen árak mellett?

2022. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!