Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy ne őrüljek meg három...

Hogy ne őrüljek meg három gyerekkel itthon egyedül? Túlélési tippeket várnék.

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves fiú, aki folyamatosan számítógépezni akar, egy 8 éves lány,akit szórakoztatni kell, és ha én nem érek rá, akkor a bátyját macerálja. Ezért folyamat veszekednek. Végül van egy 14 hós, aki egy percet sincs el egyedül, ha én a közelben vagyok, akkor mással se.

Valaki mindig hisztizik.


2022. júl. 5. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyokkal valami napirend kellene, amikor ők is tudják, hogy mi következik. Pl. mikor lesz kinti program vagy ebéd, mikor lehet és meddig nyomogatni, te mikor érsz rá szórakoztatni (kicsi alvásideje gondolom...) és persze, hogy kinek milyen feladatai vannak (esetleg jutalomért, mint zsebpénz vagy képernyőidő). Írasd alá velük, rakjátok ki a hűtőre :)
2022. júl. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Rakj be mindenkit egy Disney mese elé, menj ki a kertbe, hallgass Mozartot, szivj el egy cigit/igyál egy pohár bort, egy óra múlva menj vissza, adj hálát hogy van 3 egészséges gyereked, vegyél egy nagy levegőt és így tovább ;)
2022. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

A te félre nevelésed miatt lettek ilyenek. Olvasás, kirakózás,társasozás, közös kisebb kirándulás, közös főzés, kreatívkodás stb. A számítógép használatot minimalizálni.

Olyan nincs, hogy egy gyereket szórakoztatni kell.

2022. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Játszótér, strand, biciklizés minden nap legyen vmi kültéri program közösen.
2022. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

A 14 hós oké, azzal foglalkozni kell. Megy, rámol.

De a 8 éves???? Az nincs el magában? Barátokkal, stb?

A nagynak meg milyen alternatívát tudsz mutatni számítógép helyett? Nem kellett volna hagyni odáig fajulni, hogy csak a gép előtt legyen el.


Tudom nagyon más világ, de mi nyáron annak idején (2003-ban érettségiztem, ki lehet számolni mikor voltam gyerek) nem unatkoztunk, hanem kreatívan feltaláltuk magunkat. Nagy biciklizések, társasozás, legózás, unokatesokkal bandázás, játszóterezés, nagymamával süti sütés, stb.

2022. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%

Látom akkor még se olyan hű de jó hogy 3 gyerek van ahogy egyesek erre "biztatnak" másokat, itt az élő példa...

Én nem vagyok szülő de már látom a hibákat.

13 éves fiúnak szabd meg, hogy ne egész nap gépezzen vagy egyátalánan csak ha sulihoz kell anyag.

8 évesnek nem tudsz valami foglalkoztató dolgot kitalálni, vagy barátok nincsenek? tv-zzen az is szórakozás, addig nyugton vagy, Rászólni nem tudsz hogy nem szekálja a bátyát?

A 14 hós még érthető...

Túlélési tippeket vársz de magadtól nem tudod megoldani a problémákat? Neked kellene szabályokat szabni. Te nevelted őket ilyenre, bármennyire is fáj de még alakíthatod máshogy is.

2022. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindegyik segített valamiben.

Én se tudom, hogy honnan szedtem ezt a "folyamat" szót! 😁

Ja, én aztán senkit nem bíztatok arra, hogy három gyereket vállaljon! Nagyon nehéz, főleg ilyen nagy korkülönbséggel. Mindhármat más köti le.

2022. júl. 5. 16:55
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Látom itt mindenki tökéletes szülő, vagy éppen gyereke sincs és úgy okoskodik, és tör pálcát az ember felett.

Kérdező csináljatok valami programot, a nagyok járjanak össsze barátokkal, kicsivel menjetek játszótérre, ha van kert, be lehetne esetleg egy medencét szerezni és fürdeni egy jót, ha jó az idő. A 8 évest esetleg bevonhatod pl a főzésbe, de egy kicsit játékosan. Irass velük össze egy bakancslistat ki milyen apróságot szeretne nyáron csinalni pl napfelkeltet/lementet megnézni, ilyesmi.

2022. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

A nagyobbaknak nincsenek barátaik? A lányom 13 évesen egész nap kint bandázott, mikor 8 éves volt, akkor többnyire még mi anyukák szervezkedtünk nekik, de akkor is sokat volt nyáron a barátokkal, vagy náluk, vagy nálunk, vagy csak úgy kint.


Sokszor lenézik az egy gyerekeseket, de szerintem az egykék sokkal kreatívabbak, és feltalálják magukat, az én lányom sosem unatkozott, akkor sem, mikor éppen nem a barátaival volt, hanem csak úgy itthon.

2022. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Semmi baj nincs a gépezéssel, 30 múltam, mégis a létező összes szabadidőmet gép előtt töltöm. A gépet pedig te vetted, te nem szabtál egyértelmű határokat, nem a gyerek hibája. Az már bajosabb, hogy egy 8 évest szórakoztatni kell, nem kisbaba. Vond be a háztartásba, hátha érdekli. Vagy játszon ő is a gépen, kisebb időket.
2022. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!