Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mina név vállalható lehet?

Mina név vállalható lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett de kicsit tartok attól, hogy külföldies hangzású bár külföldön legalább előny :D..Legalább is tudom, hogy Japánban is van Mina valahogy néha arra tudok asszociálni bár eredete német, de attól eltekintve mennyire lenne szokatlan ha valakit így hívnak Magyarországon? Vagy vállalható?

2022. júl. 7. 18:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

A Vilhelminából rövidült, valóban germán eredetű. ahogy a hosszabb verziója is ugye.

Tetszik amúgy, lágy hangzása van, de mindettől függetlenül nem adnám.

Nekem is Brem Stoker karaktere ugrott be elsőnek a Drakulából.

A csengése miatt nagyon nem mindegy milyen a vezetéknév előtte, egy erősen magyaros hangzású, vagy túl rövid fajtával nem szerencsés.

Például egy Horváth, Szabó után meglehetősen idétlenül csengene. De a Kiss Mina sem hangzik valami jól például.

2022. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csúfolós dolog nagyon igaz, ha nem névvel, akkor bármi mással megtalálnak, vannak egyszerűbb csúfnevek, mint pl a Puna a Luna helyett ugye, de a gyerekek kreatívak, pl:


Judit, Judit, edd ki a buuudit.

Anna, Anna, Anna, jó nagy ez a Kanna (kistinikén ha megnő a melle)

Lara, olyan mint a ló fara


Vagx ha nem rímel semmi, akkor csak simán dagadt, vagy gyökér, busafejű.


A férjemet pl Kutyabaszónak hívta az egyik gyerek mert lánymeve volt a kutyájának, és biztos azért mert az a barátnője.

De a göndör haja miatt Birkasérónak is csúfolta.

Annak ellenére hogy nem voltam az, az egyik fiú Dagadtnak hívott.

2022. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én az -ina végű neveket kerülném itthon.
2022. júl. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez becenév kategória, tehát pl. Vilhelmina, Hermina nevek becézéseként tudnám elképzelni, külön ezt adva keresztnévként nem annyira, de én az ilyen Linákkal, Pannikkal, Fannikkal és hasonlóakkal is így vagyok. Szóval: elfér, még vállalható név manapság az említettek között.
2022. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%
mina, mint minarelli? nem nem akarom egy motorblokkról elnevezni a gyermekem xDD
2022. júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vállalható.

Nekem tetszik nagyon így is, meg még pl Tamina, Pamina becézéseként is jó.

2022. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem adnám
2022. aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nincs vele baj, ismerek kisgyerekeket Minka, Milla, Mili, Míra névvel. Mostanában a legtöbb gyereknek hasonló neve van, nem fog kilógni a társai közül.
2022. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!