Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik életformát választanátok?

Melyik életformát választanátok?

Figyelt kérdés

A hétvégén egyik ismerősünknél voltunk. Nekik van egy 4 éves a fiuk, nekünk a gyermekünk 2 éves. Az ő gyerekük már ovis, a mi fiunk szeptembertől megy bölcsibe. Az anyuka teljesen meglepődött, hogy bölcsibe adom a gyermekem. Mondtam, hogy muszáj így tennünk, mivel márciusban vissza kell mennem dolgozni (letelik a 3 év), de évközben szerintem rosszabb beadni, mint év elején, ráadásul lehet nem is lenne hely évközben.

Nem is ez a lényege a kérdésemnek, hanem hogy az ismerős anyuka nem ment vissza dolgozni, mikor a fia betöltötte a 3-at így megszűnt a munkaviszonya (6 évet dolgozott összesen a 3 év fiz.nélküli időszakkal együtt) és egyáltalán nem is tervezi hogy valaha még vissza megy dolgozni. Szóval azon is megdöbbent hogy én minek akarok visszamenni. Szerinte így sokkal jobb hiszen el tudja hozni a gyerekét délben az oviból, ez jó a gyereknek hiszen nem "rohad" bent, másrészt elintéz mindent délelőtt, pihenni is tud, így már délután minőségi időt tud eltölteni a fiával. Ezzel szemben én, aki reggel rohanni fog a gyerekkel, hogy beérjen dolgozni, majd délután rohan, hogy odaérjen a gyerekért. Délután fél 4-re hazaérünk és akkor még nincs bevásárolva, nincs elintézve semmi háztartási dolog. Nem utolsó sorban, így nem kell görcsölni, hogy mi lesz a gyerekkel nyári/téli stb. szünetekben vagy ha állandóan beteg. Nincs segítségük nekik sem, nekünk sem.

Tehát a lényeg, hogy ismerősöm mondta, hogy gondoljam ezt át, mert nem lesz jó a gyereknek így, nem lesz rá semmi időm, állandó idegeskedés lesz.

Az én véleményem pedig az, hogy nem szeretnék csak itthon ülni és "eltartott" lenni, később nem lesz semmi nyugdíjam. Nem beszélve arról, hogy anyagilag sem mindegy még egy fizetés, főleg most hogy ilyen ár emelkedések vannak.

Valahol igaza van, hogy a dolgozó anyák élete egy mókuskerék és alig jut idő a gyerekre, viszont ez sem élet, hogy a férjemre vagyok utalva, hogy rettegjek, pl ha télen megfázik és 1-2 hétre táppénzre kell mennie, akkor már spórolnunk kell. Így hogy én is dolgozok majd, biztosabbnak érzem magunkat, nyilván több programra el tudunk menni, hosszabb nyaralásra.

A baráti, ismerősi körömben is ezt látom, hogy nem nagyon mennek vissza az anyukák dolgozni, pláne mióta van ez a vírus helyzet, mert most minden tüsszentésre hazaküldik a gyereket és nincs ennyi táppénz és a munkáltatók se tolerálják. Nem azt kérdezem, hogy mit csináljak, mert én már döntöttem, hogy visszamegyek dolgozni. Arra lennék kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek erről? Anyukák, akik szintén otthon vagytok, nem féltek, hogy mi lesz a későbbiekben, hogy nem dolgoztok?


2022. júl. 11. 11:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%

7es vagyok

Persze, nagyon kevesen engedhetik meg maguknak ezt. De te alapból úgy hivatkoztál erre az életre hogy "eltartott" az aki otthon van a gyerekkel. Szerintem az eltartott inkább az aki a férje pénzéből otthon lébecol, meg barátnőzik meg szépségszalonokba jár. Szerintem teljesen más az amikor a nő úgy van otthon, hogy főz, rendben tartja a lakást és gyereket nevel. Szerintem így sokkal kiegyensúlyozottabb egy család, és ha anyagilag ezt több ember engedhetné meg magának nem lenne ennyire frusztrált a lakosság.

De nem rábeszélni akarlak, mert mint írtad már döntöttél, és nem is engedhetnétek meg magatoknak (ahogy sajnos mi se).

2022. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
24%

#9, ilyen esetre lehet kockázati életbiztosítást kötni. Arra az esetre, ha a férj tartósan munkaképtelen lesz, már bajosabb. De lehet valakinek annyi tartaléka, hogy ezt az esetet is kezelni tudja.


A kérdésre válaszolva, mindkét megoldásnak megvan a maga előnye. És nyilván van, amikor muszáj a feleségnek is dolgozni, különben nem élnek meg, ilyenkor nincs kérdés. De van család, ahol megtehetik, hogy csak az egyik szülő dolgozik.

2022. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Az az igazság hogy nincs jó döntés.

2 dolgozó ember + gyerek = folyamatos rohanás, mindenki fáradt és feszült = tönkrement házasságok, szétszakadt családok. Betegségek, iskolaszünetek, edzések logisztikája stb.

Aki nem.megy vissza dolgozni az kiszolgáltatott lesz. Se pénze se munkatapasztalata.

Bármelyiket választod lesz előnye és hátránya

2022. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Én megőrülnék otthon malmozva, nekem a házimunka nem elég. Plusz nem azért tanultam annyit, hogy most a gyerekre hivatkozva ne használjam a tudásomat. Nekem mindegy, ki mit csinál, én dolgozni fogok. A kicsi 2 évesen megy bölcsibe, én meg dolgozni.
2022. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Habár a 9-es le lett pontozva, de szerintem igaza van. Pont a kérdésben említett ismerősöm férjének műteni kellett a lábát (hál' Istennek semmi komoly, szóval nem olyan tragikus mint amiket a válaszadó felsorolt), de majdnem 1 hétig kórházban volt és utána még hetekig nem tudott dolgozni. A fizetésének a felét kapta, kis híján éhenhaltak. Én is kicsit meglepődtem, hogy még ennek dacára se akar a felesége visszamenni dolgozni.
2022. júl. 11. 12:27
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Részmunkaidő.


Nekem ment bölcsibe a gyerek, és jelenleg 3*6 órát dolgozok, rugalmas a munkaidő én viszem, férjem hozza haza, így mikor a férjem vált munkahelyet hamarosan és már nem fogja tudni 2-kor elhozni a gyereket, én 7:30-12-ig fogok dolgozni heti 4x, bent ebédel a gyerek, elhozom, itthon alszik, én addig pihenek, vagy kitakarítok, utána délután lesz energiám a minőségi időre a gyerekkel. Amikor meg idősebb lesz heti 30 órát tervezek, hogy suli után fel tudjam szedni időben, legyen hely az életemben a karriernek, és esetleg tudjam a hobbimat is űzni.

2022. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a felnőtt léthez hozzá tartozik, hogy az ember dolgozik, pénzt keres, amiből él. 35 évesen nem viselném el, hogy gyerekszerepben éljek és eltartsanak. Közös a kassza, de ketten teszünk bele, ahogy a gyerekkel is ketten foglalkozunk.

Egyébként nem "rohad" az oviban délután, hanem játszik.

Nekem ez a háztartásbelisdi egyszerűen komolyan verhetetlen.

2022. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Eszembe sem lenne nem dolgozni, csak mert egy munkaunduszos nő megideologizàlja magànak, hogy aki gyerekes nőként dolgozik annak borzasztó az élete, meg a gyereknek is az.

Lenézem az ilyeneket. Ahogy előttem írjàk felnőtt embernek alap, hogy dolgozik.

2022. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömet a harmincas évei elején érte olyan súlyos baleset, hogy munkaképtelen lett. A gyerek még egyéves sem volt. Mivel fiatal volt, kevés munkaviszonnyal, így a rokkant ellátás összege is nagyon kevés volt, és a jogosultság megállapítása is hosszú időbe telt. Ha a felesége nem dolgozott volna, nem tudom, mi lett volna velük.

N

2022. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nehéz. A lányom után visszamentem dolgozni, ő meg 2 évesen bölcsiba. Tényleg mókuskerék az egész, ahogy írtad is, rohanás stb.

Az ikreim márciusban kezdik az ovit. Sajnos az én munkahelyem megszűnt a Covid alatt. Hát érzem magamon h hiányzik a munka világa. Hogy a lányom mellett ilyenkor már dolgoztam.

Hiába a félretett pénz, ilyen árnövekedés mellett, igen jól jönne az én fizum is.

Meg persze csak jobban szeretek több mint dupla annyi pénzt kapni 10.én mint a gyed 😅

És nálam is már maga a tudat h "eltartott" vagyok, frusztrált.

Szóval én is mindent elkövetek majd azért hogy munkába állhassak megint. De azt is tudom h 3 kisgyerekkel nem leszek túl népszerű a munkerő piacon. Nehéz lesz elhelyezkednem

2022. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!