Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik életformát választanátok?

Melyik életformát választanátok?

Figyelt kérdés

A hétvégén egyik ismerősünknél voltunk. Nekik van egy 4 éves a fiuk, nekünk a gyermekünk 2 éves. Az ő gyerekük már ovis, a mi fiunk szeptembertől megy bölcsibe. Az anyuka teljesen meglepődött, hogy bölcsibe adom a gyermekem. Mondtam, hogy muszáj így tennünk, mivel márciusban vissza kell mennem dolgozni (letelik a 3 év), de évközben szerintem rosszabb beadni, mint év elején, ráadásul lehet nem is lenne hely évközben.

Nem is ez a lényege a kérdésemnek, hanem hogy az ismerős anyuka nem ment vissza dolgozni, mikor a fia betöltötte a 3-at így megszűnt a munkaviszonya (6 évet dolgozott összesen a 3 év fiz.nélküli időszakkal együtt) és egyáltalán nem is tervezi hogy valaha még vissza megy dolgozni. Szóval azon is megdöbbent hogy én minek akarok visszamenni. Szerinte így sokkal jobb hiszen el tudja hozni a gyerekét délben az oviból, ez jó a gyereknek hiszen nem "rohad" bent, másrészt elintéz mindent délelőtt, pihenni is tud, így már délután minőségi időt tud eltölteni a fiával. Ezzel szemben én, aki reggel rohanni fog a gyerekkel, hogy beérjen dolgozni, majd délután rohan, hogy odaérjen a gyerekért. Délután fél 4-re hazaérünk és akkor még nincs bevásárolva, nincs elintézve semmi háztartási dolog. Nem utolsó sorban, így nem kell görcsölni, hogy mi lesz a gyerekkel nyári/téli stb. szünetekben vagy ha állandóan beteg. Nincs segítségük nekik sem, nekünk sem.

Tehát a lényeg, hogy ismerősöm mondta, hogy gondoljam ezt át, mert nem lesz jó a gyereknek így, nem lesz rá semmi időm, állandó idegeskedés lesz.

Az én véleményem pedig az, hogy nem szeretnék csak itthon ülni és "eltartott" lenni, később nem lesz semmi nyugdíjam. Nem beszélve arról, hogy anyagilag sem mindegy még egy fizetés, főleg most hogy ilyen ár emelkedések vannak.

Valahol igaza van, hogy a dolgozó anyák élete egy mókuskerék és alig jut idő a gyerekre, viszont ez sem élet, hogy a férjemre vagyok utalva, hogy rettegjek, pl ha télen megfázik és 1-2 hétre táppénzre kell mennie, akkor már spórolnunk kell. Így hogy én is dolgozok majd, biztosabbnak érzem magunkat, nyilván több programra el tudunk menni, hosszabb nyaralásra.

A baráti, ismerősi körömben is ezt látom, hogy nem nagyon mennek vissza az anyukák dolgozni, pláne mióta van ez a vírus helyzet, mert most minden tüsszentésre hazaküldik a gyereket és nincs ennyi táppénz és a munkáltatók se tolerálják. Nem azt kérdezem, hogy mit csináljak, mert én már döntöttem, hogy visszamegyek dolgozni. Arra lennék kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek erről? Anyukák, akik szintén otthon vagytok, nem féltek, hogy mi lesz a későbbiekben, hogy nem dolgoztok?


2022. júl. 11. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki csinálja úgy ahogy nekik megfelel.


Én 2012ben vesztettem el a munkámat az első terhesség miatt, azóta sem dolgozok. Dolgoznék, ha az alkalmi takarításon kívül találnék mást ami mellett 100%-ban egyedül tudnám intézni a gyerekeket.

2022. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a mai világban ki teheti meg, hogy egy fizetésből meg tudnak élni. Én januárban megyek vissza dolgozni, mert muszáj, így a fiam már 20 hónaposan megy bölcsibe. Őszintén szólva nem szívesen viszem, mert a nővérével is itthon voltam a terhesség alatt, szerintem jobb lenne neki is, ha itthon lenne még, de nem tehetjük meg, egy fizetésből lehetnek megélni. Annyira pedig nem vágyom vissza dolgozni, mert így is nehéz két gyerek mellett házi munkát végezni, bevásárolni stb, hát még munka mellett, meg vigyem, hozzam az egyik gyereket bölcsibe, másikat oviba. Könnyebb, kényelmesebb lenne munka nélkül persze.
2022. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem ertem, miert massal foglalkozol?

Semmi kozod hozza, ki, hogy el, meg amugy is , nem mindegy ?


15 evet dolgoztam, most 7 eve nem, miota gyerekem van, de ehhez sennkinek semmi koze. Nekem igy jo, neked meg ugy. Ennyi.

2022. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Én oviba be fogom adni. De ha megtehetném, hogy a férjem fizetéséből megéljünk, naná hogy itthon lennék.
2022. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1-es Sajnálom, teljesen megértelek, valóban nehéz jó munkát kapni, ami rugalmas és a gyerekeket is lehet intézni. Én kifejezetten arra gondolok, amikor az anyuka egyáltalán nem is akar dolgozni, tehát nem is keres.

3-as Nem mással foglalkozok, pont hogy azért írtam ki a kérdést, mert ismerősöm szerint ÉN rosszul csinálom. Tehát rólam szól a kérdés, nem az ismerősömet ítélem meg. Csak nyilván ehhez kellenek a háttérinfók. Kíváncsi vagyok mások véleményére, tudtommal ezért is van ez az oldal.

2022. júl. 11. 11:52
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Én akkor fogok visszamenni dolgozni, ha a kislányom már betölti a 3at és járhat rendes óvodába. Bölcsödébe nem adnám be. Akkor inkább addig spórolunk.
2022. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha meg tudnánk élni kényelmesen a férjem fizetéséből tuti hogy itthon maradnék.

Francnak van kedve mindent rohanva csinálni, kettészakadni a munka és a család között. A gyerekkel kevés időt tölteni, a munkahelyen meg elviselni a ronda pillantásokat ha táppénzre kell menni a gyerekkel. Imádok itthon lenni, reggelente piacra járni, minden nap/minden másnap friss ételt tenni az asztalra, szépen rendezetten tartani a lakást, rengeteg minőségi időt tölteni a fiammal, délután pedig a férjemmel is (nyilván nem minden nap ilyen idilli, de összességében én így élem meg). A nyugdíj miatt meg feleslegesen aggódsz, az úgyse lesz :D

2022. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6-os Én is úgy terveztem, hogy majd csak oviba megy. De 2,5 évesen még nem veszik fel oviba nálunk, a bölcsi pedig nem tartogat nekünk helyet márciusig, így is túljelentkezés van. :(

7-es Tudom hogy nem nagyon lesz nyugdíj, de mi teszünk minden hónapban félre pénzt, viszont 1 keresetből nem tudnánk ennyit félretenni. Ráadásul még a TB-t is fizetni kéne, ha nem dolgozok.

2022. júl. 11. 12:04
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem óriási felelőtlenség eltartottnak lenni. Mi van, ha a férjjel történik valami? Ezt nem tudhatjuk, sajnos történhet baleset, súlyos betegség, rokkanttá válás, ne adj isten haláleset. Akkor a nem dolgozó feleség ott marad a gyerekkel bevétel nélkül.
2022. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tervezem, hogy ha tudok itthoni munkát találni (mondjuk szoftverfejlesztés, azt tanulom is most + tapasztalatom is van), akkor dolgozni fogok, de bejárni nem fogok sehova, mert amilyen helyen lakunk, kb nulla perc maradna a gyerekre, ha még dolgoznék is.


Férjem sokat keres, így nem csak azért akarnék dolgozni valamit, hogy több pénzünk legyen, hanem hogy kicsit hasznosabbnak érezzem magamat.


Nem szeretnék megszakadni a napi teendőkben, szeretnék hasznos, stresszmentes időt eltölteni a lányommal és a férjemmel.


Igaz az is, hogy amennyit táppénzen lennék, hát nem éri meg elmenni dolgozni nekem.


Most két és fél éves, várólistán van az oviban. Még nagyon gondolkodom rajta, hogy esetleg 3 és fél évesen vigyem csak óvodába. De ha mégis felvennék évközben, az elején tuti nem fogok dolgozni még, hanem ha majd látom hogy kialakul vmi rend az életünkben, akkor fogok majd elkezdeni keresni komolyabban munkát.


(A munkahelyem megszűnt sajnos GYED alatt, de oda amúgy sem mennék vissza, mert napi 3 óra ingázás volt vonattal + 8.5 óra munka, lehetetlen egy ovis mellett, azt meg nem akarom, hogy az anyósom nevelje fel a lányomat.)


Tehát, összességében, persze vissza fogok menni dolgozni, de nem sietem el ennyire. Nem vág földhöz minket egyelőre, ha csak a férjem dolgozik, bár most eléggé nagy az áremelkedés, meglátjuk, mi lesz...

2022. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!