Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik életformát választanátok?

Melyik életformát választanátok?

Figyelt kérdés

A hétvégén egyik ismerősünknél voltunk. Nekik van egy 4 éves a fiuk, nekünk a gyermekünk 2 éves. Az ő gyerekük már ovis, a mi fiunk szeptembertől megy bölcsibe. Az anyuka teljesen meglepődött, hogy bölcsibe adom a gyermekem. Mondtam, hogy muszáj így tennünk, mivel márciusban vissza kell mennem dolgozni (letelik a 3 év), de évközben szerintem rosszabb beadni, mint év elején, ráadásul lehet nem is lenne hely évközben.

Nem is ez a lényege a kérdésemnek, hanem hogy az ismerős anyuka nem ment vissza dolgozni, mikor a fia betöltötte a 3-at így megszűnt a munkaviszonya (6 évet dolgozott összesen a 3 év fiz.nélküli időszakkal együtt) és egyáltalán nem is tervezi hogy valaha még vissza megy dolgozni. Szóval azon is megdöbbent hogy én minek akarok visszamenni. Szerinte így sokkal jobb hiszen el tudja hozni a gyerekét délben az oviból, ez jó a gyereknek hiszen nem "rohad" bent, másrészt elintéz mindent délelőtt, pihenni is tud, így már délután minőségi időt tud eltölteni a fiával. Ezzel szemben én, aki reggel rohanni fog a gyerekkel, hogy beérjen dolgozni, majd délután rohan, hogy odaérjen a gyerekért. Délután fél 4-re hazaérünk és akkor még nincs bevásárolva, nincs elintézve semmi háztartási dolog. Nem utolsó sorban, így nem kell görcsölni, hogy mi lesz a gyerekkel nyári/téli stb. szünetekben vagy ha állandóan beteg. Nincs segítségük nekik sem, nekünk sem.

Tehát a lényeg, hogy ismerősöm mondta, hogy gondoljam ezt át, mert nem lesz jó a gyereknek így, nem lesz rá semmi időm, állandó idegeskedés lesz.

Az én véleményem pedig az, hogy nem szeretnék csak itthon ülni és "eltartott" lenni, később nem lesz semmi nyugdíjam. Nem beszélve arról, hogy anyagilag sem mindegy még egy fizetés, főleg most hogy ilyen ár emelkedések vannak.

Valahol igaza van, hogy a dolgozó anyák élete egy mókuskerék és alig jut idő a gyerekre, viszont ez sem élet, hogy a férjemre vagyok utalva, hogy rettegjek, pl ha télen megfázik és 1-2 hétre táppénzre kell mennie, akkor már spórolnunk kell. Így hogy én is dolgozok majd, biztosabbnak érzem magunkat, nyilván több programra el tudunk menni, hosszabb nyaralásra.

A baráti, ismerősi körömben is ezt látom, hogy nem nagyon mennek vissza az anyukák dolgozni, pláne mióta van ez a vírus helyzet, mert most minden tüsszentésre hazaküldik a gyereket és nincs ennyi táppénz és a munkáltatók se tolerálják. Nem azt kérdezem, hogy mit csináljak, mert én már döntöttem, hogy visszamegyek dolgozni. Arra lennék kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek erről? Anyukák, akik szintén otthon vagytok, nem féltek, hogy mi lesz a későbbiekben, hogy nem dolgoztok?


2022. júl. 11. 11:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Én az eltartottak táborát erősítem :) Mondjuk jobban szeretem magam háztartásbelinek vagy főállású anyának hívni, de habár degradálónak érzem (igen kérdező, a te írásodból is), már megszoktam és nem zavar.

Nem tartom ezt az életformát ödögtől valónak ez is ugyanolyan "munka" mint a többi, lehet élvezni, apait, anyait beleadni, tök jól csinálni. De vannak olyanok is akiknek ez egyáltalán nem fekszik, nem vagyunk egyformák.

Hitelmentes házunk van, a férjemnek jó fizetése, passzív jövedelmeink. Én rengeteget tanultam, diplomám van, nyelvvizsgáim, ezek mellett szakképzéseim. Tehát ha a férjem lelépne vagy meghalna is lenne annyi bevételünk, hogy meg tudjunk élni és mivel nem 8 általánosom van én is találnák előbb utóbb valamit, hiába a sok év kihagyás. Szóval ettől nem félünk.

Én sem így terveztem, de az élet így alakította. Segítségünk semmi, nem is volt sosem, tehát ezt már a legeljén tudtuk és ez alapján alakítottuk ki ezt az életformát. Több mint 10 éve vagyok itthon a gyerekekkel, akik között kicsi a korkülönbség.

2022. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megtehetném ,akkor otthon maradnék ! Mondjuk lehet ,hogy unazkoznék legjobb lenne egy négy vagy hatórád munka!
2022. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a részmunkaidő az arany kozeput. Úgy nem akkora rohanas a nap, és nem kizárólag a háztartás gyerekezes tölti ki a napot, ami szerintem sok nőnek szellemileg kevés egy idő után. Ráadásul némi extra pénz is jut a házhoz.
2022. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fájna a fizetésem hiánya a férjemé mellől, akkor 4 órában dolgoznék csak. Ez kielégítene szellemileg és nem szakadnék meg.

Megélnénk az én fizetésem nélkül is valahogy, de nyilván sokkal-sokkal több a lehetőség, ha mindketten keresünk. Mindketten mérnökök vagyunk, így az én fizum sem olyan elhanyagolható mértékű, hogy ne érintsen meg a hiánya. Ha egy nő aránytalanul kevesebbet keres a párjához képest és megélnek egy bevételből is, akkor megértem. Baj esetén még mindig visszamehet dolgozni. Ha nem is a szakmájában, de valahova biztosan.

2022. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
82%

Mind a kettő életforma szerintem teljesen elfogadott.


Aki megteheti annak tök jó ,hogy otthon maradhat a gyerekekkel.

Így szerintem sokkal több idő jut mindenre. Nincs az a nagy hajtás ,nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lehetnek a mindennapok. Az anyagiak miatt sem kell idegeskedni. Tehát ha mindenkinek jó így akkor így kell folytatni.


Ha valaki meg nem teheti meg ,hogy otthon maradjon, akkor elmegy dolgozni és nincs miről beszélni.

Ebben a körben is sokan lehetnek úgy ,hogy maradnának otthon ha megtehetnèk.


De van olyan is ,aki otthon van, anyagilag nagyon jól élnek ,mégis szüksége van arra ,hogy ne "csak" anya legyen. Szüksége van társaságra, inkább szellemi és mentális kielégülés miatt jár be dolgozni.


Egyszóval bármelyik életformát hozzá az èlet ,elfogadott mind 2 irány.


Mindenki úgy élje az életét ahogyan szeretné.


Én itthon vagyok!

Nagyon jól keres a férjem.

Mindenünk megvan.

Nem sok mindenen kell idegeskedni az biztos. Időm is van rengeteg.

A gyerekekkel nagyon sok időt töltünk. De most szeptembertől elkezdek egy tanfolyamot, ha sikeres akkor márciusban ebben a szakmában szeretnék elhelyezkedni.

Én az a tipikus ember vagyok ,akit már nem elégít ki a "csak anya "szerep. Elnézést ha ez rosszul hangzik. Vagy önzőnek. De szeretnék most már mást is csinálni mint kizárólag a mosás ,főzés ,takarítás ,gyerekek rendezése.

Valószínű ezek a a munka után/ mellett is megmaradnak. De kezdek kiègni ezekben. Épp ezért szükségem van arra ,higy némiképp változtassak ezen a mókuskereken.

Ha nem megy. Vagy sok ,nem érzem jól magam. Egy pillanat alatt tudok változtatni. De szeretném megpróbálni. ☺️

Hogy egy kicsit a család mellett, másban is jeleskedhessek.

2022. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!