Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjem a saját vállalkozásában dolgozik, amibe az évek folyamán belefásult, utálja; ugyanakkor nem élünk belőle rosszul.

Időről időre előáll azzal, hogy elege van, és ő akar itthon lenni a gyerekekkel, én meg menjek, és csináljam.

Régóta terv, hogy én fogom csinálni majd, de a kisebbik gyerekünkkel vagyok itthon, aki 8 hónapos, a nagyobb 4 éves.

Ma is előállt ezzel az egésszel, amiből nekem már nagyon elegem van, mert egyrészt sokan összetennék a két kezüket, ha ilyen lehetőségeik lehetnének, másrészt sokan utálják a munkájukat, mégis a pénzért, megélhetésért, a családjukért nap, mint nap bemennek, és odateszik magukat, akár jópofizva az idióta főnöküknek is, aki kb. minden nap lábat töröl bennük... A férjemnek meg még egy ilyen főnöke sincs; általában 9-10 körül kell odamennie (igaz, cserébe sokszor éjjel is van munkája még).

Szóval elegem van már a depresszív hangulatból, amit rajta látok, és ami rám is átragad, kihat az egész napunkra a gyerekekkel.

A családi béke érdekében átvenném, de nem bírom otthagyni anyaként a nap nagy részére a 8 hónapos gyerekemet, hogy ne en gondozzam, neveljem, tanítsam, hogy lemaradjak az első lépéseiről, szaváról...stb.

Ti mit tennétek?


2022. júl. 11. 15:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha a családi vállalkozásba belefásult, akkor hogy bírná otthon 2 gyerekkel 0-24-ben?
2022. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megfelezni? Hogy a nap felében ő dolgozik, utána te? Nem tudom van-e erre lehetőség. Vagy akkor nem a napokat felezni hanem hogy x napot dolgozik ő, utána x napot te. Mindenbe bele lehet fásulni és kiégni, akár a munkában, akár a gyereknevelésben.
2022. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ja, arról fogalma sincs. Meg van róla győződve, hogy én OTTHON VAGYOK. Háztartásban nem segít, mert Ő dolgozik, én meg OTTHON VAGYOK, és milyen jó nekem...
2022. júl. 11. 15:39
 4/28 anonim ***** válasza:
23%
Wáó.. Szóval az idegileg belefásult, megcsömörlött férjedtől továbbra is azt várod el, hogy tolja haza a jó pénzt.. 👏 Igazán megértő, szerető feleség lehetsz.
2022. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egyszerű menj el egy hétvégére és hagyd rá a gyerekeket ha a kicsi nem anyatejes vagy tud lefagyasztott tejet inni. Ezalatt rájön mit is csinálsz otthon én neked is lesz egy szabad hétvégéd. Talán rájön hogy nem csak otthon vagy.
2022. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Az idegileg belefásult, megcsömörlött feleségtől elvárja a férj, hogy lássa el a 2 gyereket 0-24-ben. Igazán megértő, szerető férj lehet. Ja, nem.

Írja a kérdező, hogy sz.rik a háztartásra is a férje.

2022. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

Le mertem volna fogadni, hogy lesz olyan komment, ahol a kérdező lesz a szemét önző, és láss csodát, itt a 4-es 😂😂


Az a baj kérdező, hogy ha otthon marad, akkor nagy eséllyel este hazaérve a házimunka is téged fog várni.

Maximum ahogy írják, 1-2 beugorhatsz helyette, de az hogy ő legyen otthon, azzal csak magadat fogod megszivatni.

2022. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Tartsatok két próbahetet. Amikor cseréltek. De akkor minden hazimunka es gyerekgondozas rámarad. Éjjel is.
2022. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
8%
Aztán ne sírjon a szátok kedveskék, ha a férj, nem csak a munkát, de titeket is levált majd.. 😉 Eleve már az gáz, hogy nem egyenlő partnerek vagytok, akik képesek együtt megoldani mindent, hanem csak kenyérkereső a férj, te meg csak háztartásbeli. 🤷‍♀️
2022. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az egyenlő partnerségnek számít, hogy soha nem porszívózott fel itthon, soha nem mosott fel, soha nem teregetett ki egyetlen ruhát sem, sosem főzött meg?
2022. júl. 11. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!