Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire illik szegény rokonok...

Mennyire illik szegény rokonokat segíteni gyerekholmikkal, ruhákkal? Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem és a szülei nem élnek túl jól. Sokáig a nagyszüleimnél éltek, de az utóbbi években egyre több volt a vita, így ősszel albérletbe mentek. Nehezen tartják fent, de azt mondják, hogy jobb így...

A lány 12 éves.

Próbáltam legalább az unokatestvéremnek segíteni, ahol tudtam. Pl. nagyon sok régebbi ruhámat megkapta, rengeteg olyan volt, amin még az árcédula is ott volt. Régebben sokat programoztunk együtt, fix pontja volt a napnak a játékboltozás, mindig kapott ezt-azt. Viszont egy ideje ez már átment követelőzésbe. Pl. a legelső ilyen akkor volt, amikor az óvodából ballagott. Kérdeztem, hogy szeretne-e valamit, mit vegyek, vagy legyen program az ajándék, erre az anyja mondta, hogy vegyem meg az iskolatáskát, tolltartót és a tornazsákot, úgyis kell szeptemberre. Ez így cirka 50-60 ezer forint lett volna... Utána karácsonyra vegyek neki biciklit, vagy görkorcsolyát, mert ő azt kér.

Idén táblagépet akart kihisztizni tőlem. Ősszel oda akartam neki adni a telefonomat, mert én újat vettem. Egy iPhone 11-ről van szó, ami végig tokban volt, rajta üvegfólia, szóval semmi baja nem volt, vigyáztam rá mindig. Neki az nem kell, ne adjak neki használtat, adjam el és vegyek NEKI újat.


Közben otthon nekik filléres gondjaik vannak. Nem voltak még pl. soha nyaralni, múltkor eltört a szemüvege, 1 hónap után lett megcsináltatva, akkor is azért, mert a nagyink kifizette. Nem vagyok öreg egyáltalán, 23 éves vagyok. De ha én így viselkedtem volna gyerekként, mint ő, hát én szégyelltem volna magam.

Sajnálom őket valahol, de közben meg azt érzem, hogy sok már ez a kihasználás részükről és ha az nem kell, amit tudnék/szeretnék adni, akkor ne is követeljenek mást.


2022. febr. 1. 11:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire. Befejeznem ezt kb teljesen. Program oké, azt' annyi.
2022. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg nekik, hogy ezt most itt befejezted, mivel a jószándékú segítségből követelőzés lett a vége. Ők most téged próbálnak meg sajnos kihasználni. Ha nem mondod azt, hogy befejezed, akkor egész életükben rajtad akarnak majd élősködni sajnos.
2022. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben ez átment ilyen követelőzésbe, úgy maximum annyiban segítenék, hogy a már nem szükséges dolgokat esetleg megkaphatja. Venni semmiképpen sem vennék semmit, csórikámnak nem iPhonera van szüksége, hanem tiszta bugyogóra, rendes kajára és tanszerre.
2022. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Van egy csajszi. Babakocsit csak újat volt hajlandó venni, úgy, hogy közben hónap végén csak zsíros kenyeret evett... De ezekből nem adott le. Aztán egyszer kaptunk anyósomtól egy rakat töltött káposztát, felajánlottam, hogy viszek belőle, mert mentem hozzájuk, és amúgy is ránk rohad. Nem kell, de amikor mentem odafelé, telefonált, hogy hozzak már egy doboz cigit neki. Aztán odaértem, kérdi, hogy nincs 5ezer forintom kölcsön, vegyenek kaját. Ez volt a pont ami mindenkinek kellemetlen volt. Nekem amiatt, mert én pénzt nem voltam hajlandó adni, ő meg mert nem adtam. Azóta nem is nagyon találkoztunk. Már más párja van, neki meg pénze is.
2022. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Én elküldeném őket a jó k anyjukba...

Új iphone kell, de ruhájuk is alig van. Megvan a fontossági sorrend. Elküldenék anyunak valami rosszlányos oldalt hogy segítsen magán, vállaljon másodállást ha ilyen nagy igényűek.. Pofátlan dögök.

2022. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Volt már, csak a Család kategóriában...
2022. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit segíts, ami neked oké.

Nyugodtan mondd meg, ha nem fér bele.

Egyébként tanszereket használtan is lehet venni, szépet, jó áron.

Aki rászorul, az ne válogasson.

2022. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
nekem is de-ja-vue érzésem van...
2022. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem ismerem az összes itteni kérdést. Én még biztos nem írtam erről sem itt, sem máshol.



Az a baj, hogyha már csak találkozunk, akkor is ez megy. A szülők részéről, hogy mennyire keveset keresnek és "nincs munka", a gyerek meg olyanokkal jön, hogy nyáron vigyem el nyaralni pl.

2022. febr. 1. 12:25
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Le kell építeni őket. Ennyi.
2022. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!