Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjem a saját vállalkozásában dolgozik, amibe az évek folyamán belefásult, utálja; ugyanakkor nem élünk belőle rosszul.

Időről időre előáll azzal, hogy elege van, és ő akar itthon lenni a gyerekekkel, én meg menjek, és csináljam.

Régóta terv, hogy én fogom csinálni majd, de a kisebbik gyerekünkkel vagyok itthon, aki 8 hónapos, a nagyobb 4 éves.

Ma is előállt ezzel az egésszel, amiből nekem már nagyon elegem van, mert egyrészt sokan összetennék a két kezüket, ha ilyen lehetőségeik lehetnének, másrészt sokan utálják a munkájukat, mégis a pénzért, megélhetésért, a családjukért nap, mint nap bemennek, és odateszik magukat, akár jópofizva az idióta főnöküknek is, aki kb. minden nap lábat töröl bennük... A férjemnek meg még egy ilyen főnöke sincs; általában 9-10 körül kell odamennie (igaz, cserébe sokszor éjjel is van munkája még).

Szóval elegem van már a depresszív hangulatból, amit rajta látok, és ami rám is átragad, kihat az egész napunkra a gyerekekkel.

A családi béke érdekében átvenném, de nem bírom otthagyni anyaként a nap nagy részére a 8 hónapos gyerekemet, hogy ne en gondozzam, neveljem, tanítsam, hogy lemaradjak az első lépéseiről, szaváról...stb.

Ti mit tennétek?


2022. júl. 11. 15:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
13%
No és erről ki tehet? 🤷‍♀️
2022. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj ha ő maradna otthon, ő elszórakozna a gyerekekkel, a többi meg várna téged.

Én biztos átvenném a melót, de leszögezném úgy ahogy ő, ha hazajövök vakarom a seggem, nem csinálok semmit.

2022. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Én a gyerekeimmel nem tudom megtenni ezt. Nem akarom, hogy ez az egész bármilyen módon hátrányosan érintse Őket.
2022. júl. 11. 16:26
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van alternatíva.

Férj otthagyja a vallalkozast, és keres valami egyszerű 8-16 melót amit nem utal, és ha nem teszik az se, akkor megy tovább.

????

2022. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
84%
Pedig az ő gyerekei is csak nem tojna rájuk, hidd el 1 hónap és boldogan megy vissza dolgozni, ha minden otthoni meló az övé lesz.
2022. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%

En támogattam a férjem abban hogy otthagyja a lelekolo, szar, de jól fizető munkahelyet, mikor már nagyon elege volt, pedig nem volt hirtelen másik, és nekem is egy éves kicsim volt + egy ovis. De pont mivel jól keresett, volt megtakaritasunk és nekem is GYED-em, szóval belefért, és az se érdekelt, hogy vissza kellett fognunk az életszínvonalunkat bőven.

Szerintem hallgasd meg a férjed.

2022. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
15 miért, te anya vagy és alig vartad hogy mehess dolgozni? Én nem így látom magam körül...
2022. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Nem vártam de muszáj volt jó nem ilyen hamar.

Ha a férjem akart volna otthon lenni had legyen(ilyen veszély nem fenyegetett, nem képes ellátni egy gyereket hosszabb ideig) az ő gyereke is,sok helyen van otthon az apa.

2022. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem 8 hónaposnál még korai az anyja nélkül.


Aki azt írja szegény férj, csak a pénzt hozza stb, hát elmondanám, hogy igen, ez a normális, mikor a férj a kenyérkereső, sőt, alapból egy férfi beállítottsága az kellene, hogy legyen, hogy ő dolgozik, és az asszony neveli a gyerekeket, már az ősembernél is így volt, az állatvilágban is így van. Vannak kivételek, de én úgy gondolom normális férfi a munkát választja legyen az akármilyen, nem pedig a kakis pelenkát.

2022. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%

Mindig "vicces" mikor a nő panaszkodik, hogy belefáradt az otthoni teendőkbe, gyereknevelésbe, a férj mindig a szemét amiért nem segít.. Holott ez már egy kapcsolat elején levágható, hogy csak cselédnek néz vagy egyenlő partnernek. Aki ahhoz van szoktatva, hogy kinyalta az anyja a seggét, még azt is lehet alakítani, tanítani, ha otthon nem az volt a szokás, hogy férfi létére ki vegye a részét a háztartásból.


A gyerekvállalás szintén.

A legtöbb frissen szült nő ott rontja el, hogy azt hiszi csak ő képes gondoskodni a gyerekről. A legtöbben esélyt sem adnak a férfinek, utána meg sírnak meg csodálkoznak, hogy apuka nem tudja ellátni a gyereket, vagy nincs el a gyerek az anyján kívűl senkivel.

Persze tisztelet a kívételnek.



Most itt megint csak a férj a szemét. 🤷‍♀️ Pedig őt is meg lehet érteni, hogy tele a hócipője, amiért neki kell eltartani a családot.


Holott kérdező Te vállaltál neki 2 gyereket. Amíg nem kezelitek egyenlő partnernek egymást, és csak ujjal mutogatás van, ki mit meg mennyit csinált, nem csinált, addig ne várj változást.

Lehet te így látod, hogy jól keres nincs ilyen olyan főnőke, néha éjszakázik, miért nem örül? Ennyi erővel ő is csak azt látja, hogy "csak" otthon vagy..

Én nem sajnálom az ilyen nőket. Mindenki magának választott.

(mielőtt jönne az ekézés 3 gyerekünk van, férjem nehéz fizikai munkát végez, de még is képes ki venni a részét a háztartásból és a gyereknevelésből is) Mi tiszteljük annyira egymást, hogy nem csak közösen döntünk de támogatjuk is egymást. Figyelünk egymásra, a másik ígényére.

Ez nálatok nagyon hiányzik.

Bele lehet vásulni mindenbe.

2022. júl. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!