Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis gyermekeseknél volt ilyen?

Kis gyermekeseknél volt ilyen?

Figyelt kérdés
Van egy közel 3 éves kislányunk. Mindene az apja, tudom, hogy engem is nagyon szeret, de ezt akkor mutatja csak ki amikor az apukája dolgozni van. Amint az apukája haza jön, Ő a mindene csak vele akar lenni. Nem hiszem, hogy azért van mert keveset látná mert rengeteg szabadnapja van a férjemnek, sokat van itthon. Nekem nem is igazán fogad szót, nem azt mondom, hogy egyáltalán nem, vagy kétszer kérnem kell mire szót fogad. Az apjának meg azonnal, sőt az apja van, hogy erélyesebben szól neki és mégis szinte rajong érte. Ha én próbálok vele programot kitalálni nálam inkább meséznek vagy hagyja, hogy színezzek vele az apjával meg főzőcskézik ( vacsorát készítenek, de nem unja meg és hagyja ott). Sokaknak már szemet szúrt mennyire "apás". A férjem szerint mindent jól csinálok, azt meg nem érti mi különlegeset tud Ő, mondta, hogy kapcsolódjak be közéjük, de akkor sem érzem, hogy a lányom másképp vselkedne. Ez másoknál is volt így?

2022. júl. 16. 21:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

Apa a jó zsaru, aki mindent megenged, játszik vele, bohóckodik.

Anya meg a rossz, aki próbálja nevelni és az nem annyira szórakoztató.

Persze, hogy apa a minden!

2022. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen természetes, nehogy már elkezdj féltékenykedni a férjedre! :))
2022. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok. Gondolom ha páros haza jön adsz neki enni. Hát ő is főz neki mert ezt látja tőled. Ne légy féltékeny inkább ülj közéjük és kérd hogy neked is főzön mikor az apjának.
2022. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nem játékból főz az apjának hanem ketten készítik a vacsorát, mondjuk ez csak annyi, hogy a kislányunk fűszerezi az ételt vagy szószt kavargat

Vele végig ott van, ha én csinálom ugyan ezt akkor meg fél perc után otthagy mert Ő inkább mesézik

2022. júl. 16. 21:37
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Persze, mert hiába van sok szabadnapja, azért mégiscsak az az alap, hogy veled van, tehát te sokszor főzőcskézel - ehhez képest az apja meg csak ritkábban.

Próbálj te is bekapcsolódni az ilyenekbe, ha épp nagyon mellőzöttnek érzed magad, de azért hagyd őket kettecskén szórakázni is. :)

2022. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A kislányod és ez a helyzet teljesen rendben van, a fejlődésének a része az apja iránt érzett rajogás ebben a korban. Ödipális szakasz - keress rá!
2022. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
73%
A lányok, főleg az első, mindig nagyon apás. Örülj neki, hogy apu nem érzi kirekesztve magát, mint annyisok más családban! Nehogy már féltékeny legyél a férjedre!
2022. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%
Mivel lány, ezért apás. Én is egyke lány vagyok, kiskoromban ő volt a mindenem :D Vele mentem mindenhova, jobban éreztem vele magam. De voltam vagy 7-8 éves. A lányok általában apásak.:) 22N
2022. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%
Nem véletlen, hogy nagyon sokan inkább fiút akarnak....
2022. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem működik a közhelyes, ellenkező nemű szülőre való ráakaszkodás. A nővéremmel anyásak voltunk, a fiam apás. Most 3 és fél éves. Az van mint nálatok, azzal a különbséggel, hogy ami a fegyelmet illeti, a mi gyerekünk rám jobban hallgat (persze velem is ellenkezik azért bőven). Viszont apával izgalmasabb a játék meg minden. Talán tényleg sok játékban jobban megtalálja vele az apja a közös hangot, jobban "együtt rezegnek", nem tudom. Lehet hogy tényleg csak apa "ritkasága" okozza a rajongást. Én különösebben nem idegesítem magam rajta. Kihasználom az időt mikor az apjára tudom akasztani, és megcsinálhatom azokat a dolgaimat, amiket tőle nem lehetett. :) És egyébként örülök, hogy apa ezáltal is be van vonva a gyereknevelésbe.


Ma azt is mondta a gyerekem, hogy nem szeret. Mert le akartam fektetni. :D

Fél óra múlva meg ölelgetett, ötször elismételte, hogy szeret. :D

Nyugi, téged is éppen annyira szeret a tiéd. Csak ilyen kis izék. :)

2022. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!