Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy a határon...

Észrevettétek, hogy a határon simán átviheti egyik szülő a gyereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat utaztunk, voltunk idén Angliában, Svédországban, Görögországban és Albániában. A sorba mindig én állok be a gyerekkel a reptéren, a férjem pedig külön szokott, volt hogy teljesen máskor értünk oda a vámoshoz is a sor miatt..Soha egyszer sem kérdezték hogy hol az apja vagy kérték a szülői beleegyező nyilatkozatot, amit állítólag kellene. Ennyi erővel minden gond nélkül le lehet lépni a gyerekkel nem? Ez csak nekem fura? Tőletek kérték már?
2022. júl. 19. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen, elég gáz...
2022. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez nem akkora dráma, amikor útlevelet és személyit igényelsz akkor mindkét szülőnek bele kell egyezni.


Mi sokat utazunk külön is és tőlünk se kérték soha. Ha letelepednél külföldön és iskolába iratnád, lakcímet jelentenék be és hasonlók akkor nyilván kérnék.

2022. júl. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Idény örüljetek, ha a csomagotokat megkaptátok. Arra abszolút nincs ember, hogy még ilyeneket is vizsgálgassanak, főleg Európán belül. Én egy hónapja Zürichben másfél órát álltam a gyerekkel a check in pult előtt. Ha most még azzal is menne az idő, hogy ellenőrizgetik a beleegyező nyilatkozatot, mindenki lekésné a gépét. Amúgy a vámosnak ez nem feladata.
2022. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk az európai unión belül nincs határ, így elég nehéz azon bárkit is atvinni.
2022. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4. Határ van, határellenőrzés nincs és ez csak a schengeni övezetre érvényes. Anglia és Albánia pedig nem eu tag.
2022. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ennek kellene lennie a védőhálónak, hogy ha válás van, biztos ne vihesse ki (rabolhassa el) a gyereket az egyik szülő.


Szerintem ne tekintsünk erre úgy mint valami luxusra.

2022. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az

Ha akarnám olyan simán elvinném akárhova ennyi erővel, hogy az apja sose tudná meg hol van.

Albánia és Anglia amúgy nem EU tag, szóval az EU-ból is simán ki tudnám vinni ha akarnám.

2022. júl. 19. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy újdonság ez!

Főleg, hogy a legtöbb gyereket kiemelés helyett ott hagyják a putriban.

2022. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!