Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki azért nem dolgozik, mert gyakran beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Tavaly volt kiscsoportos a fiam és 1 év alatt nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna beteg vagy ne lett volna karanténba vagy akármi. Nem volt olyan hónap, hogy ne lettem volna táppénzen, aminek köszönhető teljesen kiutáltak a munkahelyemről így inkább felmondtam. Idén ugye nem dolgoztam, de most is max 2 hónapig bírta a fiam betegség nélkül, de inkább egy. Most adódott egy lehetőség, hogy szeptembertől lenne munkám, de már előre rettegek.. Már nagycsoportot kezdi így ebben bízok hátha valamennyire megerősödött már. Nagyszülők dolgoznak, meg nem is itt laknak így rájuk ebben nem tudunk számítani.

2022. júl. 19. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha ennyire sokat kell hiányoznod miatta, akkor inkább maradj otthon. Az új helyen sem fogják tolerálni ezt a viselkedést. Én egy ilyen kolléganő miatt mondtam fel a munkahelyemen, mert a folyamatos hiányzásai miatt állandóan túlóráznom kellett, helyette dolgozni, szabiról meg nem is álmodhattam.
2022. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
1 “tolerálni!” Mintha jó dolgában hiányozna..
2022. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a helyzet, hogy már 6 éves lesz meg a mai árak mellett nem sokáig fogjuk győzni 1 fizuból. Iskolában fogok dolgozni ahova a fiam is fog járni 1 év múlva úgyhogy ebből a szempontból is nagyon jó lenne.
2022. júl. 19. 13:36
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Menj mindenkepp
2022. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Már bocs, de nevetséges, amit az ilyen nők művelnek. El kellene dönteni, hogy dolgozni akarnak, vagy a gyereket tutujgatni otthon.

Rohadtul nem kellemes, mikor aznap reggel tudod meg, hogy már megint nem jön, ezzel az egész munkanapod felborul, sokkal több feladat hárul rád, fogalmad sincs mikor jön újra dolgozni. És ezt kéthetente minimum eljátssza. Mióta odajött, soha nem volt nyugtom, minden hétvégén én dolgoztam, ünnepnapokon. A pohár ott telt be, mikor el akartam menni egyetlen egyszer 2 naora szabadságra, a kolléganőm meg teljesen kiakadt és mindenki előtt ordibált velem, hogy mégis mit képzelek magamról, mi lesz vele, ha éppen akkor lesznek betegek a gyerekek. Na nehogymár az én életem az ő gyerekei körül forogjon. Fel is mondtam egy héten belül, azóta is csak kínlódik a cég, nem találnak munkaerőt. Rajtam kívül más is lelépett azóta, nem bírták ezt. Jobb lett volna inkább a nagyasszonyt kipaterolni onnan.

2022. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Én, most megy középsőbe. 3-4 heteket volt itthon, két hetet bírt egyhuzamban. Többször volt karanténban, most hétfőtől meg szünet van szeptember 1-ig.
2022. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Én mondjuk fel nem mondtam volna azért mert sokat beteg a gyerek.Pár éve 1-2 tüsszentésért nem küldték haza a gyereket az oviból, de mi is voltunk úgy idén, hogy megjegyezték csupa takony a gyerek.Ez konkrétan 2 tüsszentés és 2-3 köhhintés volt, el kellett vinnem orvoshoz, kaptam papírt hogy rendben van aztán 1 nap kihagyás után vittem.Nem az anya tehet arról, hogy most tényleg ez van az ovikban.

Pároddal felváltva maradhattatok volna táppénzen esetleg,bár nyilván azért mondtál fel,mert anyagilag megtehettétek hogy egy fizuból éljetek.

Amúgy szerintem is menj.Semmi okod nem nekiugrani.

2022. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
2 kicsi gyerek van, az egyik most kezdi, a másik középsős lesz. Esélytelen akár csak egy próbaidőt is végigcsinálni, a nagy tavaly 3 heteket volt itthon, 3-4 nap ovi után. 🤦🏼‍♀️
2022. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Jelen!

Könyvelőként dolgozok, imádtam azt a munkahelyet, de gusztustalanok voltak amikor megtudták hogy terhes vagyok. Később visszamentem oda, de már az elején is ment a beszólogatás, ha beteg lett a gyerek. Szóval felmondtam.

Hálistennek keresett szakmám van, így tudok majd találni másik munkát, pár hónap múlva pedig előléptetik a férjem, úgyhogy ő is többet tud majd a gyerekekkel lenni ha lebetegednek

2022. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon különböző munkahelyek vannak.. van, ahol az tök oké, sőt elvárt, ha bemész úgy, hogy köhögsz/folyik a taknyod, máshol kiutálnak, hogy nehogy lefertőzd őket, akkor borul minden, minek vagy bent ilyen állapotban.


Ugyanez gyereknél, van, aki azért pattog, hogy behozod a gyerek betegségét a munkahelyi környezetbe, más meg azon, hogy miért nem viszed be a beteg gyereket magaddal dolgozni(sokan csinálják egyébként ezt is).


A HRessel kell egyeztetni, hogy minek örül jobban a munkahely és a kollégák, hogyan viselkedj ilyen helyzetben, mert köhögve, náthásan lehet dolgozni, lázasan-hányás-hasmenéssel már kevésbé, de van, ahol kiutálnak, ha bemész betegen, vagy beviszed a beteg gyereket.


Ezt le kell meccselni, és nem biztos, hogy a megfelelő munkahelyen vagy, illetve nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog, ahogy cselekszel, de a többség dolgait kell figyelembe venni. Emlékszem mekkora balhé volt, mikor egyszer náthásan mentem be és hazaküldtek, mert lefertőzöm a főnököt aki el akart utazni. Szóval sokféle munkahely van, egyeztess a kompetens személlyel. Suli egyébként tök rugalmas szerintem ilyen szempontból, majd nézetnek filmet a gyerekekkel, vagy beviszed és leülteted a gyereked a hátsó padba színezni, vagy otthagyod a tanáriban, ott úgyis vannak emberek. Szóval szerintem vállald el, akár beviszed akár otthon maradsz, meg fogják oldani, összevonnak max osztályt, vagy ilyesmi.

2022. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!