Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagynéniknek, nagymamáknak...

Nagynéniknek, nagymamáknak kell írni, hogy látni szeretnék a gyereket, vagy anyukának kell puncsolni, hogy mehessenek hozzájuk?

Figyelt kérdés

Tipikus "Ha te nem keresel engem, akkor én minek keresselek?" esete, azzal a különbséggel, hogy én eleinte kerestem őket, aztán amikor számomra is egyoldalúvá vált nagyon a dolog, akkor nem írtam, nem hívtam egyiket se.


Válás után mindenki elmondta férjem rokonságából, meg baráti társaságából, hogy rá mindig számíthatok, stb. Aztán ez csak duma volt, nem így lett, hamar nyilvánvalóvá vált számomra, hogy csak duma.

Most kesereg a nagymama meg a nagynénik, hogy nem viszem le hozzájuk a gyerekeket soha - mintha csak én vihetném le őket, mintha ők nem jöhetnének, mitöbb: eltiltottam volna tőlük. Nagymama kesereg a facebookon, mindent kiírkál, két "régen minden jobb volt"-os témájú poszt között kiírja, hogy soha nem látjatja az unokáit.


A nagynénik is dettó, miért nem keresem őket. Barátok is: miért nem viszem le a gyerekeket játszani?



20 km-rel költöztünk arrébb, 20 percenként jön a busz, és minden egyes órábam megy visszafelé is busz.


2022. júl. 21. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Én keresem nővérem, de azért néha kereshetne ő is. Kicsit rosszul érzem magam, hogy mennyi lenne az elég/túl sok. Nekem még nincs gyerekem és szívesen mennék gyakrabban, ha egyedül érzi magát, de elvagyok havi 1 talival is, ha a gyerek mellett ez az utolsó utáni gondja. Remélem érted more gondolok. A másik oldal sem olyan egyszerű :)
2022. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem apuka viszi őket? Őt is cseszegetik vajon ezzel?
2022. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyi két posztja között beírhatod, hogy szívesen látod őt nálatok. Beszéljetek meg időpontot.
2022. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Én pl nem akarom nővérem zavarni azzal, hogy mehetnék e megnézni a gyerekeket, mert tudom, hogy van elég bajuk és félek hogy csak a terhükre lennèk.. de ő is tisztában van vele, hogy ha úgy alakul egy szavába kerül is repülök.. nem lenne “puncsolás”.. szeretjük egymást, tudunk kommunikálni..
2022. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ex férjed rokonságához vigye ő a gyerekeket. Neked már semmi közöd hozzájuk. Nincs semmi keresnivalód náluk, ahogy nekik sem a te házadban. Ha látni akarják a gyerekeket vigye az ex férjed.

A saját rokonaiddal viszont neked kell tartani a kapcsolatot. Az idősebbek felé illik a fiatalabbnak nyitni. Aztán majd ha elhívod magadhoz a rokonokat biztos szívesen mennek.

2022. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80 %-ban mi vittük a gyereket a nagyszülőkhöz, nagynénikhez is.
2022. júl. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egy baba van, tesómé, ő hárpia, nem szeretjük erőltetni hogy menjünk mi oda. O úgy szokott írni hogy mehetünk ha ráérünk meg feljon ha ráérünk, nem mi írunk rá, hogy mehetünk. Alapból is ő az anyuka, neki kell tudnia hogy mikor megfelelő vendéget fogadni és úgy jelezni, hogy jöhetnek ha akarnak
2023. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!