Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok hasznos tanácsokat...

Tudnátok hasznos tanácsokat írni baba melletti tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan anyukák tippeit, tanácsait várom, akik tanulnak/tanultak baba mellett.

Most kezdtem egy tanfolyamot, amire végülis itthon készülök fel. De szeretnék a gyakorlati részre bejárni. Ami sajnos egy màsik városban van, màsfél óràra tölünk. 4 óra egy gyakorlat. Szóval elég sok idö az sgész utazással együtt.

Párom vigyàzna a gyerekre. Más is lenne a családból, aki tudna. El is van mindegyikkel a babám(8 hónapos már), csak azt nem tudom, ennyi idöt is kibírna e.

Van olyan opció, hogy nem járok be gyakorlatra.

Úgy gondoltam elmegyek egyre és meglátjuk, hogy alakul.

Ki, hogy tudja/tudta megoldani a tanulást a baba mellett?

Hogy ment minden más ezek mellett? Háztartás vezetése, minöségi idö a párotokkal, a babátokkal?

Hogy hat rá az ebben a korban, ha ennyit idöt távol leszek?

Köszönöm a válaszokat.


2022. máj. 5. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni lehet gyerek és háztartás mellett.

Eljárni gyakorlatra csak akkor ha a párod vagy nagyszülő abszolút tud ebben támogatni, nem csak azzal hogy addig vigyáz rá hanem hogy nem csesztet, hogy már megint mész már megint nekem kell, egyedul nem tudom ellátni, hosdzan maradsz ki stb


Ha támogatóak akkor szervezessel menni fog.


A gyakorlat milyen rendszeres? Heti 1 vagy naponta 1 hónapig? Mondjuk ez is lényeges

2022. máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat úgy néz ki az órarend, hogy szombatonként lenne összesen 10 alkalom.

Májusban 3 alkalom. Egymást követö hetek szombatjain.

Aztán egy hónap szünet.

Júliusban is 3 alkalom.

Egy hónap szünet újra.

Majd szeptemberben 4 alkalom.

És októberben lenne a vizsga.

Párom tudja, hogy ezt muszaly megoldanunk valahogy. Közös álmunk válhatna valóra emiatt.

Köszönöm, hogy írtál.

2022. máj. 5. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, megoldható. Szerintem mindenképp járj el!
2022. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

szia, nekem másfél évesek voltak az ikrek, amikor záróvizsgáznom kellett. Viszont nem kellett már bejárnom akkor, "csak" rengeteget tanulnom, és ezer leadandót írnom, a szakdolgozat akkor már szerencsére megvolt.

Bébiszittert hívtam kb. heti 3x3 órára, ő játszott velük, uzsonnáztatott, én a szomszéd szobában készültem, írtam. Így volt az egész számomra megnyugtató.


Én felvállalom, hogy paramami vagyok (van is rá okom), nem bírtam volna egy egész napra nyugodtan elutazni, de ha apa szokva van a babázáshoz és más rokon, akkor jó lehet. Arra kell gondolni, hogy vsz. neked a nehezebb lelkileg, a picid ki fogja bírni. :)

2022. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy tipp. Baba szórakoztatására van egy ilyenünk:


[link]


Lábammal nyomom neki, zörög, forog, leköti, ha már nyűgösebb kicsit. Én meg még be tudom fejezni pár perc alatt, amit csinálok.

2022. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös, ez egy 15 perces játék :)
2022. máj. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!