Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbeestem, nem...

Teljesen kétségbeestem, nem tudom, mit tegyek!?

Figyelt kérdés

Mivel a kérdésnek köze van a picinyeimhez, ide írtam.


Két gyermekünk van, egyik ötéves, a kisebbik még nincs kettő. Váratlanul úgy alakult az anyagi helyzetünk, hogy vissza kéne mennem dolgozni, különben szó szerint nem lesz miből ennünk. A kicsit azonban nem tudom bölcsibe adni, mert nincs hely, a munkahelyem pedig "hagyományos" két ill. három műszakos, és ha a párommal egybeesik a délelőttös vagy a délutános szak, nincs kire bíznom a picit.

A szomszéd nénik nagyon aranyosak, de mégsem tukmálhatok hetvenéves nénikre egy gyereket félnapokra. (Pláne, ha a férjemmel délutánosak leszünk, még a nagyobbért is menni kéne az óvodába. Ez kivitelezhetetlen így.)

A szülők nem tudják vállalni (nem részletezem: távolság és betegség miatt).

Fogalmam sincs, mit tegyek, teljesen el vagyok keseredve! Böngészem az álláshirdetéseket, de semmi.


Nagyon kérem, ha valaki tud tanácsot adni, vagy tud olyan otthon végezhető munkáról, ami legális, létező és nem piramis, jelezze nekem!

Már nem tudok hova fordulni. :"(


Egy kétségbeesett anyuka.


2010. szept. 22. 11:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

A bolcsit egy kicsit eroltetnem, ne hagyd magad csak ugy elkuldeni, magyarazd el es kovetelozz egy kicsit.


Keress egy fitti potnagyit hirdetes utjan, aki keves penzert vigyazna rajuk, potunoka gyanant. Nem lehetetlen.


Otthonrol dolgozast felejtsd el, ilyen nincs, hacsak nem ot nyelvet beszelsz es forditasz.


faragd le a koltsegeket. kocsit, luxust elfelejteni. mas most nem jut eszembe hirtelen. Ne aggodj. Ebbol is lesz kiut, hidd el.

2010. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába követelőznék, telt ház van, mások gyerekei is várólistán vannak. :(

Hidd el, már nem tudok miből lefaragni. Semmiféle luxus nincs (kivéve a netet, amit ebben a hónapban köttettünk be (tanulás meg "turkálás" (Vatera stb.) miatt, de pl. még tévénk sincs.

Az autót is ritkán használjuk (néha muszáj, mert a város legszélén lakunk, és a buszjáratokat is teljesen megritkították).

Úgy utálom magam, komolyan, ha akkor lett volna eszem, nem vettem volna fel lakáshitelt, az fix. Az is hozzájárul a nehéz helyzethez. :(

Ez a "pótnagyi" jó ötlet, de kérdés, mennyibe kerül. Mert ha azt veszem, most még az is "luxus". :(

2010. szept. 22. 11:54
 3/31 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok nincsen kire hagynom a gyerkőcöt.de ő már 5 éves.nem tok elmenni melózni...3 müszakba..stb....csak déleött 9-15:ig lenne jó olyan meg nincs:):(
2010. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
ja és ne hagyd senki ismeretlenre a gyereket a mai világban kitudja ki -kicsoda..az felelőtlenség.én nem hagynám.
2010. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%
A lakshiteltol legjobb megszabadulni, szvsz. Akkor is, ha kicsit rafizettek. Jobb egy olcso alberlet mint az allando para hogy ki tudod-e fizetni a hitelt. ha van ra mod, eladnam a lakast es mentenem ami mentheto, amig lehet.
2010. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ismeretlenre hagyni a gyereket, na ez jo. Az ovonenit ismered? Ne idegesitsd mar szegeny anyukat meg ezzel is, van annak most eleg baja.
2010. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Mi is albérletben lakunk még..igaz elég jÓ feltételek melett..és inkább pénzt gyüjtünk..hitelbe azért nem mentünk bele mert látuk mi a helyzet..de persze mi is megtehettük volna....de egyenlőre jobb a biztos amit tutira kitudunk fizetni...
2010. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Az albérlet sem lenne sokkal olcsóbb. :O Ráadásul olyan helyen lakunk, ahol nem lehet eladni a lakást. Egy csomóan évek óta hirdetnek. :(

Egyfolytában agyalok, hogy tudnánk kihúzni legalább addig, míg a kicsi óvodába kerül, de folyton rájövök, hogy sehogy.

Mindenképpen dolgoznom kell valamit, de mit és hol?! :S

Együtt érzek azokkal, akik szintén ilyen helyzetben vannak. :(

2010. szept. 22. 12:05
 9/31 anonim ***** válasza:
Elhiszem h van elég baja...de én nem hagynám senkier ....durva világot élünk sajnos...
2010. szept. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
És ez az a pont, amikor komolyan úgy érzem, hogy megőrülök. :"(
2010. szept. 22. 12:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!