Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis közvélemény kutatás?...

Kis közvélemény kutatás? Miért is olyan jók a mai modern babakocsik?

Figyelt kérdés

A többfunkciósra gondolok, a klikk-klakk babakocsikra, amikhez van sportrész, mózes és hordozó, pl: [link]


szóval 1. Már eleve azt nem értem mikor az első kerekek sokkal kisebbek mint a hátsók.Ennél mondjuk pont nem olyan feltűnő, de ez egy példa, sok hasonló kocsi van.

2. Amit nagyon nem értek, hogy oké, tök praktikus, hogy a hordozót kiveszem, beteszem a kocsiba, a váz meg picire összecsukható, de mikor a sport rész kell akkor hogy van?Mert az ugye nem lehet kocsi ülés, és nem is összehajtható, szóval ha úgy ahogy van betesszük a csomagtartóba, úgy kicsit sok helyet foglal.

3.Nekem nagyon nem tetszik ahogy a baba alszik benne.olyan mintha egy széken ülnék, és mikor elalszom fogják a háttámlát, és hátradöntik az egészet.Kényelmesebb nem lesz, nem tudom a gyereknek mért lenne kényelmes...

4.A lábtartók olyan bénák!Egy nagyobb babának be kell hajlítani a lábát, ha a lábtartó fel van hajtva, mert lekerekített, peremes, nem fér el normálisan.Nem egy ilyet láttam már az utcákon.

Ja és végül, amiket láttam élőben, ki is próbáltam, azoknak mind volt holtjátéka ott, ahol illeszkedik a vázra az adott rész, ami meg végképp nem tetszett.Szerintem nem is túl masszívak.

Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre:)

egy 14+5 hetes hagyományos babakocsi párti kismama.

Ja és nem az előítélet miatt szeretem jobban a hagyományosat, hanem mert ezek amiket leírtam nem tetszenek.De szóljatok, ha én gondolkozom rosszul:)

Persze a hagyományosnak is vannak hibái, nehéz, meg nagy, de szerintem kényelmesebb a babának.


2010. ápr. 29. 19:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocsi hogy hosszú lett, de nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre!!!!:)
2010. ápr. 29. 19:01
 2/17 anonim ***** válasza:

Én sem dijazom a modern babakocsikat. Nálunk ikrek lesznek és ezért dupla babakocsi kell. Ajánlották az egymás előttit. De hogy az milyen béna. Nekünk egymás melletti van és még a kereke sem bolygósitható. Fix kerekes. Tudom a kanyarnál macerás, de próbáltuk a másik fajtát is és mindenbe el lehet akadni. Kicsit olyanok mint a tescos kocsik, arra mennek amerre nem akarom.

A mostani kocsikat kicsit túlbonyolitották már. Egy egész koönyvet el kell olvasni, hogy össze tudd rakni.

2010. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mert sajnos egyre többen egyre inkább a divatos kinézetre mennek, mint a kényelemre és a használhatóságra. :) Itt a baba igényeit értem leginkább.


pl. sokan vesznek hordozós kocsit, amihez nincs mózes. Nos ha épp olyan babájuk lesz, aki hason szeret aludni mit csinál? Jééé olyan is van? Igen, az enyém pl rendszeresen imádott hason heverészni, volt, hogy nyár végén úgy rodeóztunk, hogy nyári kupola (szúnyoghálós az eleje), a gyerek hason könyökölt és vigyorgott amerre toltam.


Nekünk szép nagy masszív, nem lötyögős, valóban strapabíró, nem gyereket agyon rázó hagyományos babakocsink van. Igaz jól megerősödik az anyuka mire a baba járni kezd (lépcsőzök), de tudom, hogy ennek nem fújja le a szél a kupoláját és nem nyeklik össze, télen is vígan eltolom a hóbuckákon keresztül ahol mások döcörésznek és fennakadnak. (sok modern kocsit láttam, hogy vittek vissza ismerősök, mert széria hiba az adott kocsinál a gyenge nyeklő váz)

2010. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

szia. én is hagyományos párti vagyok. mikor anno vettük a babakocsit akkor nagyon sokfélét meglestünk. néztük a "moderneket" is, de nem találtam őket stabilnak, és amiket te itt felsoroltál azokat a hibákat is mind én is kiszurtam anno. igy hagyományosat vettünk.

és mindezek mellett nekem igazábol a "modern" kocsiknak a formája sem tetszik.

2010. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
igen, én is így vagyok vele.Lépcsőznöm kell majd nekem is, de akkor is inkább a hagyományossal!Arról nem beszélve, hog azoknak nagy, masszív kerekei vannak, esetleg fel is lehet húzni a lépcsőn.
2010. ápr. 29. 20:26
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk pierre cardine babakocsink volt, pont ilyen háromfunkciós.

Csak jót tudok róla mondani, könnyű tolni, rugózik, egyáltalán nem mozog az illesztésnél, a babának kényelmes!

Az meg hogy a hordozót külön rá lehet tenni szuper volt. Elaludt benne, s csak kivettem a kocsiból, rá a vázra, s nem piszkáltam az alvó gyereket. Két irányból tolható.

Én semmi hátrányát, csak az előnyét élveztem, imádtam!!!

Amúgy régi, hagyományos babakocsiból toltam eleget, ugyanis most végre a 4. gyerekemnek szuper kocsit találtam!

2010. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a babakocsi TERMÉSZETESEN legyen jó a babának, de mi ugyanúgy csináltuk, mint autóvásárlásnál: azt is néztük mit tud, meg azt, hogy néz ki. nekünk úgymond modern babakocsink van a hátsó kerekei nagyok, az egy első kereke pedig kicsi. ez tetszett, hogy miért? mert ahol mi lakunk irdatlanol sz.rok az utak egy hagyományos kerekű babakocsi szétrázódna. nem is láttam még erre fele kis kerekű babakocsit... az meg hogy elől egy kereke van, ami kicsi azért jó, mert csak úgy szlalomozok össze-vissza. mindig csak úgy lesnek, hogy egy kézzel sitysuty megfordítom 180 fokban a babakocsit. nekem ez jó, mert egyszerű vele közlekedni, fontos szempont volt a választásnál, hogy ne olyan legyen, mintha egy régi nehéz talicskát tolnék...

ami azt illeti, hogy sok helyet foglal. mi azt nem néztük, hogy mekkorára lehet összecsukni, mert nagy a csomagtartónk, úgyhogy nem volt szempont, hogy esernyőre össze lehessen hajtogatni.

teljesen masszív.

manóm is imád benne lenni, óriásit horpaszt a sportrészben is, szóval nem igaz, hogy nem kényelmes. nagyon élvezi.

tényleg van olyan babakocsi, ami szerintem is csak azt szolgálja, hogy az ember felvágjon, pedig szerintem tök ronda... de azért, ami modern, az nem feltétlenül rossz. mi azért választottunk modern babakocsit, mert mindkettőnknek ez tetszett. és nem csak külsőre, hanem tudásra is... (áruházban mindegyiket tologattuk, csukogattuk stb)

2010. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1.könnyebben lehet irányítani a kocsit.

2.összehajtható a sport rész is, esernyőre csukható.nem foglal sok helyet, pont ez a lényege.

3. nem értem! miért, a hagyomnyos milyen? vagy te mibe fogod rakni a 10 hónapos gyereked? 5 hónapig mi is merev mózesba raktuk a gyereket, ami a kocsihoz volt

4. ???

Végül: már bocs, de nagyon vacak kocsikat nézhettél, mert a jobbak, masszívak, legalábbis a miénk. Nincs holtjátéka.

Én rosszat nem tudok mondani rá, csak jót.

A miénkhez volt sportrész, mózes, és hordozó, a mózes és a hordozó köthető be az autóba.

2010. ápr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

megint én vagyok., utolsó.én egymás meletti ikerkocsit biztos nem vennék, mivel én sokat megyek egyedül vásárolni, így nem férnék be sehova. Csak meg kell szokni, pár alkalom után megszoknád.nem divatból vettünk 4 funkciós kocsit, hanem, mert ez felelt meg az igényeinknek.nem fújja le a szél a kupolát. nem is értem, hogy honnan vettél ilyet?! én ilyet még nem hallottam. a hátrány atényleg annyi, hogy nem lehet nagyhóban tólni, de mivel járdán tolóm, és ott eltakarítják a havat, még soha nem akadtam el.

szerintem otthon tud eleget hason feküdni, a babakocsiban ki kell, hogy bírja háton. egyébként a miénkhez volt mózes is.

2010. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"ki kell hogy bírja háton" ez szépen hangzott....

amúgy nem provokálni akartam, csak kíváncsi voltam, hogy megint csak én úszok szembe az árral a mai "divat" terén, vagy vannak mások is, akik hasonlóan gondolkodnak.

2010. ápr. 30. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!