Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Beszoktatással kapcsolatos.

Figyelt kérdés
23 hónapos kisfiamat nem sikerül beszoktatni családi napközibe. 8. napja viszem, az első öt alkalommal végig ott voltam vele. A 6. naptól fokozatosan próbálom egyre több időre otthagyni, de mindig ugyanaz a vége: másfél óra múlva telefon hogy hisztirohama van, a földön fetreng, rúgkapál, se lát se hall, kezelhetetlen. Amikor ott vagyok vele hihetetlenül élvezi a bölcsit, vidám, cserfes, kommunikál a gondozókkal és a gyerekekkel, játszik, eszik, kiegyensúlyozott. De amint otthagyom elszabadul a pokol. Itthon is megváltozott, pl. nem akar egyedül elaludni, pedig egy éves kora óta ezzel nem volt gond. Most jóformán nem enged ki a szobájából. A csanában nem kell ott aludnia, már letettem róla mert az még velem sem sikerült. Próbálkoznátok még a beszoktatással? Ez csak átmeneti állapot lehet? Vagy hagyjam az egészet, valami nem stimmel a hellyel? Csak heti 2*fél napot kellene ott lennie.
2010. szept. 22. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom, a fiad nagyon hozzád van szoktatva. Lehet,hogy már az első napon sem kellett volna vele maradnod. Nálunk legalábbis mindig úgy megy a beszoktatás,hogy az anyuka elmegy. Első nap néhány óra múlva megy érte,majd fokozatosan marad tovább is a bölcsiben,oviban.

Próbáljátok meg ti is így. Mondd neki,hogy majd jössz érte.

2010. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából heti két napot egyéves kora óta a nagyinál töltött nélkülem, ebből sosem volt gond, még csak sírás sem volt utánam. Ezért is agyalok hogy most mi lehet a gond. Én is azt gondoltam hogy kicsit legfeljebb sír ha elmegyek, na de minden nap vissza kell rohannom mert hívnak hogy kezelhetetlen és menjek érte. Így tényleg sosem fog beszokni, megtanulja hogy ha elég nagy lármát csap már hívják is anyát. De mit tehetek? Mondjam hogy nem megyek, oldják meg valahogy? Plusz nyilván a gyereket sem akarom kínozni. Teljesen tanácstalan vagyok.
2010. szept. 22. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi állami bölcsibe járunk,amikor a fiam és a lányom üvöltött,nem egyből hivtak be,hanem elöször probálták megnyugtatni.Ami mindig sikerült is. Lehet a gondozónőt nem kedveli a gyermeked? Tud beszélni? el tudja mondani? vagy játszátok el? fiam se beszél még,ezért ha olyan a szitu megkérem,h mutogassa el,mi történt,és okosan elmutogatja/eljátsua,igy tudom mi van.
2010. szept. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyire felkészültek a gondozók ott a csanában?Régóta működik?

Én nem tudom,de azért csak valahogy nekik kellene megnyugtatni a gyermekedet.Kellene,erre bevált módszer,vagy legalább tanácsokkal látnának el.Egyáltalán nem extrém a kisfiad viselkedése,nem hiszem,hogy csak az az egy mód van,hogy 1 óráig nézik ahogy szenved,aztán meg szólnak neked minden nap,hogy menj érte...

Minden gyermeket megvisel a közösségbe szoktatás,stressz ez nekik,csak amelyik nem sír az megtanulta kezelni...De ilyen kb 10-ből 1 lehet.Ezért mondom,hogy nem extrém a kisfiad viselkedése.

2010. szept. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat, megnyugodtam kicsit. Reggel kérdeztem tőle, hogy menjünk-e bölcsibe, mire nagy vigyorral közölte hogy "Bőcsiii!" és indult a cipőjéért. Már egy órája ott van egyedül és még nem hívtak :))) Pár hónapja indult a csana, ez igaz, arra is gondoltam hogy a gyerekek többsége még nem szokott be igazán, emiatt a szülők is jönnek-mennek egész nap, szóval még nem alakult ki az állandóság. Remélem ez csak idő kérdése, mert amúgy jó kis hely.
2010. szept. 23. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!